Možná až příliš paranoidní jsou provozovatelé kin ve Spojeném království, kde se krátce po zahájení prodeje brýle Google Glass dočkaly zákazu používání v kinech. Toto rozhodnutí zatím učinily dva řetězce kin, kterými jsou Vue a asociace Cinema Exhibitor’s Association, která spravuje přibližně 90 % kin ve Spojeném království. Provozovatelé mají totiž přirozeně obavy o pořizování pirátských kopií filmů na kamerku, která je v brýlích integrována.
Obavy jsou ale přinejmenším přehnané. Google Glass rozhodně nevydrží natočit celý film na jedno nabití a i kdyby ano, na brýlích při natáčení svítí dioda, která by byla v temném sále velmi lehce odhalitelná. Větším problémem jsou spíše dnešní smartphony, které se však zákazu vnášení do sálu nedočkaly. Spolu v kombinaci s možností mít v Google Glass klasická dioptrická skla by toto zakázání mohlo způsobit problémy některým uživatelům. A vůbec, pokud si můžete dovolit brýle za cenu kolem 30 000 korun, asi nebudete riskovat pořizování pirátské kopie filmu. Toto rozhodnutí tak spíše vyvolává otázku, jak na budou reagovat ostatní země a jestli se zákazu dočkáme například i u nás.
Zdroje: androidcentral.com, pocket-lint.com
Když to srovnám se smartphony, tak jasně viditelný rozdíl. Řekněte mi, kdo má v kině neustále v ruce mobilní telefon, asi nikdo. Google Glass máme ale neustále na hlavě, připravené okamžitě zachytit jakýkoli záběr.
Když jde člověk po ulici a má smartphone naležato, a drží ho předsebou jak foťák, tak je jasné, že něco fotí nebo natáčí, ale pokud má člověk "chytré" brýle, tak člověk nemusí nic tušit.
Momentálně nejde ani o to, čím se to točí, ale lidi se obávají ztráty té pomyslné povědomosti o tom, že je někdo točí. A že to má vepředu světýlko ? zalepím izolačkou a je to :*
Co se týká ceny lístků kina, tak to s tou cenou není tak žhavé. Kolik letních kin a kin v menších městech zkrachovalo, protože nebylo schopno pokrýt svoje náklady? A to měli lístky o 1/3 az 1/2 levnějsí, než současná multikina..