Dejte slovníku sbohem! Real-time překladač od Googlu nově s podporou více zařízení

4
Dejte slovníku sbohem! Real-time překladač od Googlu nově s podporou více zařízení
  • Funkce real-time překladače bude nově dostupná na všech Android zařízeních a sluchátkách s podporou Google Asistenta
  • Zároveň Google v tichosti představil sluchátka Pixel USB-C earbuds

Možná si vzpomínáte, že sluchátka Pixel Buds představená v roce 2017 nabídla velmi praktickou funkci real-time překladače. Pro uživatele to tak znamenalo malou revoluci v komunikaci v cizím prostředí – naráz jste rozuměli několika desítkám jazyků. Jediným požadavkem, aby funkce korektně fungovala, bylo propojení se smartphonem Pixel. A tak to zůstalo až do nedávna.

Minulý týden byla představena sluchátka s dlouhým, ale výstižným názvem „Pixel USB-C earbuds“, s jejichž příchodem se situace nadobro změní. Nově lze totiž zajímavou funkci překladače v reálném čase využívat na všech Android zařízeních, takže odpadá nepříjemné omezení v podobě nutnosti vlastnit smartphone z rodiny Pixelů. Navíc nebude potřeba mít ani sluchátka od Googlu, postačí vám totiž jakákoliv sluchátka s Google Asistentem. Z nespecifikovaných důvodů byla novinka oznámena v tichosti na stránkách Googlu včetně strohého představení zmíněných sluchátek.

Diskuze ke článku
Woji Naceste Cz
Woji Naceste Cz
blabla kdo ma v mobilu google asistenta v cestine...
Lukas
Není někde jasný návod jak si do mobilu nainstalovat AJ google asistenta ? skoušel sem to a sem na to nějákej levej. nejvíc by se mi líbilo, kdybych akorát řekl "ok google" se zamčeným telefonem, ale to taky musí podporovat ten telefon žejo ? stačilo kdyby sem ho aktivoval poklepáním a pak mluvit ? Nechci google Now. kdyby měj někdo návod, pro mě blbce, byl bych rád.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze