Datamania se naučí 5G, ale zadarmo to nebude

3
Datamania se naučí 5G, ale zadarmo to nebude
Fotografie: Ondřej Pohl, mobilenet.cz
  • Někteří uživatelé dostávají avízo o změně podmínek
  • Služba dostane přístup do 5G sítě, vzroste ale poplatek
  • Ke změně by mělo dojít začátkem června

Mezi poměrně tristní nabídkou předplacených datových služeb vyčnívá Datamania. Limitovaná edice od O2 je dostupná pouze ve vybraných obdobích, obvykle o prázdninách, a její cena 300 Kč za 100 GB na měsíc má několik háčků. Zásadní je, že se s kartou nepřihlásíte do žádné zahraniční sítě. A až doposud jste si nemohli užívat výhod nejmodernější sítě 5G. Ale to se má nejspíše brzy změnit.

Jak si povšimli uživatelé této služby na Facebooku, operátor některým z nich doručil zprávu o změně podmínek. Z ní vyplývá, že od 8. 6. 2023 bude možné využít služeb 5G sítí. Zároveň s tím ale vzrůstá cena balíčku z původních 300 na 349 Kč za nezměněný objem dat.

Operátor nicméně novinku ještě oficiálně nepředstavil, není proto jasné, jestli tato změna postihne jen ty, kteří jsou v pokryté oblasti a mají příslušné zařízení, nebo všechny plošně. Fakticky se ale jedná o zdražení. 5G nabízené českými operátory funguje v drtivé většině na tzv. „Non-Standalone Architecture“, kdy 5G jenom zastřešuje provoz sítí starších generací. V praxi tak zjistíte jen malý rychlostní rozdíl mezi 5G a LTE-A, zatímco padesátikorunový příplatek je poměrně výrazný. I tak se ale jedná bezkonkurenční nabídku pro občasné použití, rozhodně na poměry specifického českého trhu.

Související články
Diskuze ke článku
Petr Šilhan
Petr Šilhan
Jí teda datamanii nemám, ale rozdíl mezi 5G a LTE jsem poznal. LTE je rychlejší.
Pc Wifi
Pc Wifi
"zatímco padesátikorunový příplatek je poměrně výrazný"

co to ? kde mi kdo da za 300-350kc objem 100GB ? nikde a nikdo. Tu pomluvu nechapu vubec... ale nebylo by spatne aspon 2-4GB v roamingu v EU :o)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze