Značka Glagla (kterou si mimochodem dle české mutace stránek oblíbil i Dan Nekonečný) se do toho pořádně obula. A to doslova. Boty jsou totiž propojeny skrze Bluetooth ve verzi 4.0 a díky senzorům uvnitř botě pak přenášejí informace do propojeného smartphonu. Boty se navíc pyšní tím, že jsou nepromokavé a na podrážku byla použita protiskluzová nanotechnologie, nemusíte se tak bát sportování ani v nepříznivých podmínkách.
Funkce chytrých bot:
- Vyhřívání: skrze smartphone můžete navolit teplotu, na kterou se má vnitřek bot vyhřát. Aplikace je velmi inteligentní, a proto není problém nastavit různou teplotu pro obě boty. To není vše, kromě různé teploty pro každou botu si můžete nastavit i různou teplotu pro jednotlivé části boty – tedy kotník, stélku a špičku.
- Krokoměr a výškoměr: asi nejočekávanější funkcí je krokoměr, ani ten botám nechybí. Opět, skrze senzory se následně přenese do smartphonu veškerá vaše denní aktivita s nasazenými botami. Nechybí ani výškoměr.
- Kalorie: Dnes jsou v oblibě různé fitness funkce, boty Glagla vám tak změří i spálené kalorie.
Co se týče aplikace na zprostředkování komunikace mezi botami a smartphonem, podle produktových materiálů bude podle produktových materiálů prostředí spíše účelné. Boty se dobíjejí skrze microUSB port, kapacita baterie však není známá. Boty se nabíjejí zhruba 3 hodiny a funkce vytápění by měla fungovat po dobu zhruba 6 hodin, záleží na nastavené intenzitě (maximum je 120° F, což je zhruba 49° C). Jaké však budou reálné výsledky, je však zatím nejasné.
Vzhled bot je čistě subjektivní, pokud by se vám však boty nelíbily, ale chtěli byste chytrými udělat ty vaše, existuje alternativa v podobě chytré vložky Glagla Digitsole.
Ta zprostředkuje podobné funkce, avšak v trochu střízlivější formě. Vložka bude dostupná za zhruba 4 200 Kč. Kromě novinky s vyhříváním nabízí Glagla i další chytré boty, jejich kompletní nabídku naleznete na webových stránkách společnosti.
Gadgety a další zajímavosti – CES 2015
Zdroje: glaglashoes.com