Android P odhaluje některé funkce a možný název

Android P odhaluje některé funkce a možný název
16
  • Android se připravuje na nepravidelné displeje
  • Google Asistent dostane další možnosti
  • Verze P bude představena začátkem května

Bez ohledu na to, jak moc nebo málo je současná verze Androidu 8.0 Oreo rozšířená na mobilních telefonech, Google pokračuje s pravidelnou přípravou nových a nových verzí. Ta pro letošní rok bude mít pořadové číslo devět a prozatímní interní název „Pistachio Ice Cream“, tedy pistáciová zmrzlina.

I když je na výčet nových funkcí ještě brzo, vypadá to, že se tentokráte zaměří vývojáři zejména na vzhled. Hodně je v této souvislosti zmiňován Apple iPhone X nebo Essential Phone, respektive jejich nepravidelně tvarované displeje. Ať už se vám podobné řešení líbí nebo ne, v budoucnu bude podobných zařízení přibývat a Android na ně bude nachystán. To znamená nativní podporu nejrůznějších vykrojení, která by neměla dělat problém ani v aplikacích třetích stran. A nejen to – Android 9.0 bude údajně plně připraven na ohýbané nebo skládané displeje, pokud s nimi výrobci přijdou.

Další velkou kapitolou je integrace Google Asistenta do prostředí telefonu. To by mělo zahrnovat i zpřístupnění jeho schopností pro aplikace. A jako vždy nesmíme zapomenout na obligátní zvyšování výkonu a snižování energetické náročnosti celého operačního systému.

Další podrobnosti zcela určitě zazní na Google I/O, která se letos koná od 8. do 10. května. Podle zvyklostí z posledních let bychom se tou dobou měli dočkat i vývojářské betaverze. Na prvních smartphonech by se pak Android 9.0 mohl objevit na podzim společně s uvedením nové řady Pixelů.

Zdroj: bloomberg.com

Diskuze ke článku
Standys
Je smutné, jak verzi Oreo má jenom něco přes 1% zřízení a už je Android P za dveřmi :D
Řezňýk
Spíš si myslím, že Android P bude jako "pussy", protože se dá taky lízat.
Mobilátor
PANCAKE
Leader
Popcorn ?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze