Užitečné je zapnutí režimu letadlo, případně úplné vypnutí telefonu. Může se to zdát jako maličkost, avšak iPhone se nabíjí o poznání rychleji, když nepřijímá notifikace a hovory, tudíž se nerozsvítí displej a nemusí přijímat signál. Navíc je dobré, když telefonu sundáte při nabíjení obal. Zamezuje totiž správnému odvodu tepla a tím může způsobit přehřívání akumulátoru, což má za následek pomalejší nabíjení, aby nedošlo k poškození zařízení.
Certifikovaný kabel je alfa omega rychlého dobití. Asi většina z nás má zkušenost s nějakým neoriginálním kabelem, který většinou nejen špatně a pomalu dobíjí, ale také postupně ničí baterii. V době nabíjení je také vhodné nemít telefon na přímém slunečním světle – důvod je stejný jako u sundání obalu.
Vhodná je určitě také 12W nabíječka na iPad. Dokáže telefon dobít mnohem rychleji než 5W, která je součástí balení. Pokud ji nemáte a nechcete investovat, připojte iPhone alespoň k MacBooku či PC s USB 3.0. Doba nabíjení je pak výrazně kratší. Majitelé nejnovějších iPhonů si mohou koupit i USB-C/Lightning kabel, díky němuž nabijete například iPhone 8 Plus na 50 % za pouhých 30 minut.
Sundávat pouzdro - nepraktický nesmysl, kdo to bude dělat?
Jak muže neoriginalni kabel ničit baterii? Pochopil bych kdyby nabíjecí konektor, ale baterii ničit nemůže.
Režim letadlo a telefon na prijmu ma téměř totožnou spotřebu, tzn že nabíjení probíhá stejně rychle.
Chybí vám v článku upozornění, že rychlé nabíjení mnohem víc opotřebovává baterii-snižuje její životnost.
To, koľko PC/notebook púšťa šťavy do mobilu má na starosti matičná doska.. Ak podporuje rýchlonabíjanie, tak áno, nabijete mobil rýchlejšie, ale ak je to nejaký šmejd tak vám nepomôže ani to že si dáte dole kryt :D .