Výroba 5nm procesoru Snapdragon 875 odstartovala. Na starost ji má TSMC

3
Výroba 5nm procesoru Snapdragon 875 odstartovala. Na starost ji má TSMC
Fotografie: qualcomm.com
  • První telefony se Snapdragonem 875 mají dorazit na začátku příštího roku
  • TSMC vyrábí rovněž 5nm čipsety pro Apple

Server mydrivers.com přináší první informace o začátku produkce vlajkového procesoru Snapdragon 875, který obstarává tchajwanská společnost TSMC. K oficiálnímu představení nového čipsetu by mělo údajně dojít ke konci letošního roku. V prvních telefonech se pak pravděpodobně objeví až na začátku roku příštího.

K výrobě Snapdragonu 875 byl použit 5nm výrobní proces, který má vést k optimalizaci energetické úspornosti i vyššímu výkonu. Na rozdíl od současného Snapdragonu 865 má mít novinka 5G modem integrovaný přímo v čipsetu. Procesor se bude skládat celkem z osmi jader (1 + 3 + 4). Hlavní, respektive nejvýkonnější jádro, má být tentokrát Cortex X1 namísto řady Cortex A7x, která byla využívána u předchozích Snapdragonů.

Právě jádro X1 má nabídnout až o 30 % vyšší výkon než A77. Tři další jádra budou pravděpodobně Cortex A78, která jsou o 20 % rychlejší než A77 při stejné energetické náročnosti. Grafický výkon tentokrát obstará Adreno 660. Kromě výroby Snapdragonu v současnosti TSMC produkuje rovněž 5nm čipsety pro Apple, které dorazí na trh v nových iPhonech.

Diskuze ke článku
huhla
A zas bude derivat od samsungu ??? Tymoresy do eu exynos zbytku sveta sd to by uz melo nadobro skoncit nejlepe hned. Obzvlast kdyz jde na trh tusim s20lite a bude mit jen a pouze sd a zadny jiny.
St
Máme se na co těšit. Výkonově to bude pěkné monstrum. Doufám, že cena nebude jak z Marsu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze