USA a Velká Británie zakáží tablety a notebooky na palubě letadel

9

USA během dnešního dne oznámila zákaz některé elektroniky na palubě letadel. V blízké době se přidá i Velká Británie. Omezení se netýká všech leteckých společností, ale jde o 10 konkrétních letišť. USA se tak brání prozatím nespecifikované hrozbě terorismu.

USA a Velká Británie zpřísní podmínky pro lety na jejich území. Půjde o omezení 10 letišť z 8 zemí na Blízkém východě. Pro pasažéry bude platit zákaz donést na palubu tablet, notebook, přenosné DVD přehrávače, čtečky elektronických knih a další elektronická zařízení. Na smartphony se zákaz nevztahuje. Obě země přistoupily k novým podmínkám kvůli obavám z teroristického útoku. Zakázaná zařízení bude i nadále možné přepravovat v kufru v zavazadlovém prostoru letadla.

TIP: Roamingové příplatky v EU od 15. června končí

Roaming

Agentura AP zveřejnila seznam zemí, kterých se bude toto omezení týkat. Konkrétně se jedná o Jordánsko, Egypt, Turecko, Saúdskou Arábii, Kuvajt, Maroko, Katar a Spojené arabské emiráty, tedy země s muslimskou většinou. Kromě USA, která nové podmínky ohlásilo dnes, se přidá i Velká Británie. Kupříkladu největší blízkovýchodní letecká společnost Emirates podle agentury AP uvedla, že podmínky zapracuje v platnost jakmile dostane konkrétní informace.

Zdroje: theverge.com, theverge.com

Související články
Diskuze ke článku
Milan Kutaj
Milan Kutaj
To sú zas "bezpečnostné" opatrenia :D
Absolut Nowak
Ano a všichni dobře víme, kdo za to může...
Xwert Is
Xwert Is
No tak to miesto toho aby ľudia vedeli pracovať aj počas cestovania budú len sedieť zo založenými rukami ? To je nápad prečo nie ....
Blue Sun
Blue Sun
Jasně... takže kdo bude chtít tabletem vyhodit do vzduchu letadlo, prostě nastoupí na jiném letišti. To je fakt řešení jak z Ameriky...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze