Tohle byl CES 2019. Vybíráme ty nejzajímavější novinky

3
Tohle byl CES 2019. Vybíráme ty nejzajímavější novinky
  • Brány letošního ročníku CES v Las Vegas se definitivně uzavřely a přichází na řadu naše malá rekapitulace
  • Kromě prvního ohebného telefonu jsme měli možnost vidět nespočet notebooků
  • Zaujal nás například Honor Magic 2, Lenovo Z5 Pro GT, bezrámečkový notebook Swift 7 a mnohé další výrobky

Letošní ročník veletrhu CES v Las Vegas je u konce a jako obvykle byl plný zajímavých novinek, o které jsme vás neochudili. Měli jste možnost sledovat nás na YouTube, Facebooku, Instagramu, Twitteru a samozřejmě také na našem webu mobilenet.cz, kde jsme se všem novinkám věnovali podrobně. Samozřejmě jsme tu pro vás byli i na našich dalších webech, tedy fZone.cz a fDrive.cz, kde jsme vás rovněž zásobili obrovským množstvím novinek.

Skládací telefon i kruhový výřez. To nejlepší z CES 2019

Dnes se budeme věnovat všem zajímavým novinkám z oblasti notebooků a smartphonů, kterých byl i letošní ročník veletrhu plný.

Velká očekávání od prvního ohebného telefonu

Asi nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že stejně jako my jste se i vy nejvíce těšili na první ohebný telefon na světě, Royole FlexPai, který si již nyní můžete objednat za v přepočtu 30 tisíc korun včetně daní. Vzhledem k tomu, kolik má stát ohebný telefon od Samsungu to vypadá na skvělou nabídku, ovšem každá mince má dvě strany. Stejně tak je tomu i u unikátního Royole FlexPai.

Vyzkoušeli jsme skládací telefon Royole Flexpai na CES 2019

Telefon není špatný, rozhodně však nelze říci, že by šlo o hotový výrobek. Kupříkladu kloub telefonu vypadá velmi chatrně a ani prostředí není zcela odladěno. Telefon se čas od času zasekne, něco přestane fungovat, zkrátka Royole FlexPai by zaujal jako předprodukční vzorek, jako hotový výrobek ne.

Pokud chcete zazářit a na detailech vám nesejde, určitě si můžete Royole FlexPai pořídit. Jen je nutné počítat s tím, že ne vše bude fungovat dle očekávání. Když k tomu připočteme cenu, za kterou pořídíte i nejnovější iPhone, možná rozhodnutí o nákupu přeci jen o pár měsíců odložíte. Třeba jen do února, kdy by měl Samsung představit své novinky spolu s prvním ohebným telefonem z řady Galaxy.

Výkonné a nesmírně zajímavé Lenovo Z5 Pro GT

Je trochu škoda, že pro některé výrobce nejsme dostatečně zajímavým trhem. Kupříkladu Motorola v České republice sice prodává, ovšem v Las Vegas jsme mohli vidět Lenovo Z5 Pro GT, které bychom u nás rádi viděli také.

95 %! Lenovo představilo telefon s největším poměrem displeje k tělu

Jde totiž o smartphone, který jako první nabízí procesor Snapdragon 855. Potěší také extrémně velkým displejem téměř bez rámečků, ve kterém se navíc nachází i čtečka otisků prstů a nezklame ani výsuvná konstrukce, která je našich postřehů velice bytelná. Celkově působí Lenovo Z5 Pro GT skvěle, o čemž svědčí i naše první dojmy přímo z veletrhu.

V našem případě se nám na veletrhu dostala do ruky varianta s 8 GB RAM a 256GB úložištěm, která by našince v přepočtu vyšla zhruba na 13 až 14 tisíc korun. A to je cena rozhodně konkurenceschopná.

Smutnou zprávou je, že se tato novinka bohužel zatím nikam mimo Čínu nepodívá a alespoň nyní nám zůstane zapovězena.

Honor View 20 brzy i u nás

Prozatím jsme se bavili o telefonech, které se na náš trh, s největší pravděpodobností, jen tak nedostanou. To se však netýká Honoru View 20, který bude za pár dnů oficiálně představen na tiskové konferenci v Paříži. My jsme se však na novinku mohli detailně podívat už v Las Vegas, takže víme vše důležité. Pro úplnost dodejme, že takřka zcela identický model pod názvem Honor V20 byl představen již v prosinci v Číně.

Vyzkoušeli jsme první telefon s kruhovým výřezem

View 20 je nejvybavenějším a zároveň historicky nejdražším smartphonem Honor. Jeho výbava si v ničem nezadá se skutečnými vlajkovými loděmi a jako první na trhu se bude moci pochlubit pouze malým kruhovým výřezem pro selfie fotoaparát přímo v displeji (tzv. in screen fotoaparát) místo rozměrných „notchů“.

Naživo tato telefon vypadá skutečně dobře a než výrobci vymyslí fotoaparát skrytý za displejem, bude toto nejschůdnější možnost. Displej má jinak královskou úhlopříčku 6,4 palce a IPS technologii, oproti vlajkovému Huawei se v něm ale neskrývá čtečka otisků prstů, kterou najdeme klasicky vzadu. A zadní strana zaujme hned po displeji. View20 totiž bude k dostání kromě klasické černé ve výrazné modré a červené barvě s výrazným „véčkovým odleskem“. Honor tomu říká nanotextura Aurora.

Telefon pohání nový procesor Kirin 980, který najdeme třeba i v Matu 20 Pro, doplněný neurální procesorovou jednotkou starající se o umělou inteligenci. Česká cenovka se bude pohybovat zhruba kolem 16 až 18 tisíci, na přesnou částku a dostupnost si však budeme muset počkat na oficiální evropskou premiéru.

Diskuze ke článku
mental.disease
Píšete o Royole Flexpai (predstavený November 11/2018)
Dalej o Lenovo Z5 Pro GT (12/2018) -"Jde totiž o smartphone, který jako první nabízí procesor Snapdragon 855", pritom Royole Flexpai má tiež Snapdragon 855.
Honor View 20 (12/2018) ako "najvybavenejší" a najdrahší Honor?
Bude stáť rovnako (499€) ako View 10, maximálne 549€.
Takže 16-18 tisíc Kč je úplne špatný odhad.

Inak čo sa mobilov týka najslabší CES. Nikto nič nové nepredstavil (ak nerátam nejakú čínsku minoritu)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze