Tohle byl CES 2019. Vybíráme ty nejzajímavější novinky

3
Tohle byl CES 2019. Vybíráme ty nejzajímavější novinky
  • Brány letošního ročníku CES v Las Vegas se definitivně uzavřely a přichází na řadu naše malá rekapitulace
  • Kromě prvního ohebného telefonu jsme měli možnost vidět nespočet notebooků
  • Zaujal nás například Honor Magic 2, Lenovo Z5 Pro GT, bezrámečkový notebook Swift 7 a mnohé další výrobky

Letošní ročník veletrhu CES v Las Vegas je u konce a jako obvykle byl plný zajímavých novinek, o které jsme vás neochudili. Měli jste možnost sledovat nás na YouTube, Facebooku, Instagramu, Twitteru a samozřejmě také na našem webu mobilenet.cz, kde jsme se všem novinkám věnovali podrobně. Samozřejmě jsme tu pro vás byli i na našich dalších webech, tedy fZone.cz a fDrive.cz, kde jsme vás rovněž zásobili obrovským množstvím novinek.

Skládací telefon i kruhový výřez. To nejlepší z CES 2019

Dnes se budeme věnovat všem zajímavým novinkám z oblasti notebooků a smartphonů, kterých byl i letošní ročník veletrhu plný.

Velká očekávání od prvního ohebného telefonu

Asi nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že stejně jako my jste se i vy nejvíce těšili na první ohebný telefon na světě, Royole FlexPai, který si již nyní můžete objednat za v přepočtu 30 tisíc korun včetně daní. Vzhledem k tomu, kolik má stát ohebný telefon od Samsungu to vypadá na skvělou nabídku, ovšem každá mince má dvě strany. Stejně tak je tomu i u unikátního Royole FlexPai.

Vyzkoušeli jsme skládací telefon Royole Flexpai na CES 2019

Telefon není špatný, rozhodně však nelze říci, že by šlo o hotový výrobek. Kupříkladu kloub telefonu vypadá velmi chatrně a ani prostředí není zcela odladěno. Telefon se čas od času zasekne, něco přestane fungovat, zkrátka Royole FlexPai by zaujal jako předprodukční vzorek, jako hotový výrobek ne.

Pokud chcete zazářit a na detailech vám nesejde, určitě si můžete Royole FlexPai pořídit. Jen je nutné počítat s tím, že ne vše bude fungovat dle očekávání. Když k tomu připočteme cenu, za kterou pořídíte i nejnovější iPhone, možná rozhodnutí o nákupu přeci jen o pár měsíců odložíte. Třeba jen do února, kdy by měl Samsung představit své novinky spolu s prvním ohebným telefonem z řady Galaxy.

Výkonné a nesmírně zajímavé Lenovo Z5 Pro GT

Je trochu škoda, že pro některé výrobce nejsme dostatečně zajímavým trhem. Kupříkladu Motorola v České republice sice prodává, ovšem v Las Vegas jsme mohli vidět Lenovo Z5 Pro GT, které bychom u nás rádi viděli také.

95 %! Lenovo představilo telefon s největším poměrem displeje k tělu

Jde totiž o smartphone, který jako první nabízí procesor Snapdragon 855. Potěší také extrémně velkým displejem téměř bez rámečků, ve kterém se navíc nachází i čtečka otisků prstů a nezklame ani výsuvná konstrukce, která je našich postřehů velice bytelná. Celkově působí Lenovo Z5 Pro GT skvěle, o čemž svědčí i naše první dojmy přímo z veletrhu.

V našem případě se nám na veletrhu dostala do ruky varianta s 8 GB RAM a 256GB úložištěm, která by našince v přepočtu vyšla zhruba na 13 až 14 tisíc korun. A to je cena rozhodně konkurenceschopná.

Smutnou zprávou je, že se tato novinka bohužel zatím nikam mimo Čínu nepodívá a alespoň nyní nám zůstane zapovězena.

Honor View 20 brzy i u nás

Prozatím jsme se bavili o telefonech, které se na náš trh, s největší pravděpodobností, jen tak nedostanou. To se však netýká Honoru View 20, který bude za pár dnů oficiálně představen na tiskové konferenci v Paříži. My jsme se však na novinku mohli detailně podívat už v Las Vegas, takže víme vše důležité. Pro úplnost dodejme, že takřka zcela identický model pod názvem Honor V20 byl představen již v prosinci v Číně.

Vyzkoušeli jsme první telefon s kruhovým výřezem

View 20 je nejvybavenějším a zároveň historicky nejdražším smartphonem Honor. Jeho výbava si v ničem nezadá se skutečnými vlajkovými loděmi a jako první na trhu se bude moci pochlubit pouze malým kruhovým výřezem pro selfie fotoaparát přímo v displeji (tzv. in screen fotoaparát) místo rozměrných „notchů“.

Naživo tato telefon vypadá skutečně dobře a než výrobci vymyslí fotoaparát skrytý za displejem, bude toto nejschůdnější možnost. Displej má jinak královskou úhlopříčku 6,4 palce a IPS technologii, oproti vlajkovému Huawei se v něm ale neskrývá čtečka otisků prstů, kterou najdeme klasicky vzadu. A zadní strana zaujme hned po displeji. View20 totiž bude k dostání kromě klasické černé ve výrazné modré a červené barvě s výrazným „véčkovým odleskem“. Honor tomu říká nanotextura Aurora.

Telefon pohání nový procesor Kirin 980, který najdeme třeba i v Matu 20 Pro, doplněný neurální procesorovou jednotkou starající se o umělou inteligenci. Česká cenovka se bude pohybovat zhruba kolem 16 až 18 tisíci, na přesnou částku a dostupnost si však budeme muset počkat na oficiální evropskou premiéru.

Diskuze ke článku
mental.disease
Píšete o Royole Flexpai (predstavený November 11/2018)
Dalej o Lenovo Z5 Pro GT (12/2018) -"Jde totiž o smartphone, který jako první nabízí procesor Snapdragon 855", pritom Royole Flexpai má tiež Snapdragon 855.
Honor View 20 (12/2018) ako "najvybavenejší" a najdrahší Honor?
Bude stáť rovnako (499€) ako View 10, maximálne 549€.
Takže 16-18 tisíc Kč je úplne špatný odhad.

Inak čo sa mobilov týka najslabší CES. Nikto nič nové nepredstavil (ak nerátam nejakú čínsku minoritu)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze