Souboj čtyřjader: One X vs. Optimus 4X HD vs. Galaxy S III (4. díl)

25

Náš několikadílný souboj se dnes dostává do čtvrté části. V dalších čtyřech disciplínách mohou účastníci ukořistit nějaké ty body a případně se přiblížit vítězství. Jak si budou One X, Optimus 4X HD a Galaxy S III vést na poli organizace času, GPS, konektivity a internetu?

Oficiální fotografie účastníků srovnání

Vítám vás na začátku čtvrtého dílu našeho souboje čtyřjádrových telefonů. Než se vrhneme na další kola, zrekapitulujeme si společně, co se dělo v kole třetím. V něm se rivalové utkali v disciplínách týkajících se hardwaru, uživatelského prostředí, telefonního seznamu a zpráv všeho druhu. Zatímco z počátku si svůj náskok upevňoval Galaxy S III, v posledních dvou disciplínách se vytáhl One X a ukázal soupeřům svá záda. Nijak zvlášť se nedařilo Optimusu 4X HD, který nedokázal ani v jedné disciplíně bodovat naplno. Nic to však nemění na tom, že na prvním místě s pohodlným náskokem sedí Galaxy S III a oba soupeři budou mít hodně práce, pokud by jej chtěli ohrozit.

V dnešním čtvrtém díle se podíváme na organizační funkce, citlivost GPS, konektivitu s internetovým prohlížečem a samozřejmě dojde i na fotoaparáty.

Trojice velikánů

Před samotným začátkem si však připomeneme, jaké firmwary v jednotlivých telefonech aktuálně jsou. HTC One X testujeme s Androidem 4.0.4, prostředím Sense 4.1 a softwarem 2.17.401.2. LG Optimus 4X HD testujeme s Androidem 4.0.3 a softwarem LG-P880-V10f-AUG-17-2012. Samsung Galaxy S III testujeme s Androidem 4.0.4 a softwarem 3.0.15-928452.

Nepřehlédněte

Základní parametry čtyřjádrových telefonů

Model HTC One X LG Optimus 4X HD Samsung Galaxy S III
Rozměry 134,4 x 69,9 x 8,9 mm 132,4 x 68,1 x 8,9 mm 136,6 x 70,6 x 8,6 mm
Hmotnost 130 gramů 133 gramů 133 gramů
Procesor nVidia Tegra 3 - 1,5 GHz nVidia Tegra 3 - 1,5 GHz Exynos 4412 - 1,4 GHz
Paměť RAM 1 GB 1 GB 1 GB
Interní paměť 32 GB 16 GB 16 / 32 / 64 GB
Paměťové karty ne ano ano
SIM karta microSIM běžná SIM microSIM
Úhlopříčka displeje 4,7 palce 4,7 palce 4,8 palce
Rozlišení 1280 x 720 pixelů 1280 x 720 pixelů 1280 x 720 pixelů
Typ displeje Super LCD 2 TFT IPS Super AMOLED
Typ matice RGB RGB PenTile
Typ a kapacita akumulátoru Li-Pol 1800 mAh Li-Ion 2150 mAh Li-Ion 2100 mAh
Cena (přibližně) 13 500 Kč 13 500 Kč 15 000 Kč

HTC One X vs. Samsung Galaxy S III vs. LG Optimus 4X HD – souboj čtyřjader

12. Kolo – Organizace času

Základem této kategorie musí být samozřejmě kalendář. Ten nechybí ani jednomu modelu, avšak Galaxy S III je má nazván jako S Plánovač, což zprvu může být lehce matoucí. Základní podoba měsíčního náhledu je na One X velmi prostá. Vidíte šest týdnů v řadě pod sebou, a jelikož One X opět plýtvá místem, na výpis nejbližších událostí už místo nezbylo místo. Kalendář Optimus 4X HD naopak vypadá velmi obyčejně, ale využívá místo celého displeje prakticky. Pod měsíční náhled se vměstnal i výpis událostí. Tento výpis jde navíc ihned povytáhnout. Měsíční náhled Galaxy S III vypadá moderně, ale možná až překombinovaně. U každého dne totiž vidíte rovnou i události, ale vždy jen jejich začátek, protože se samozřejmě více nevejde. Konkrétní události vidíte dole až po kliknutí na den v měsíci. Zajímavě je u Galaxy S III řešeno také přepínání náhledů. Nachází se v pravém sloupci a navíc je skryté, do doby než si jej vyvoláte. Alternativou je přepínání pomocí gesta. Tahem dvou prstů pod displej. To konkurence nenabízí. Galaxy S III také jako jediný nabízí roční náhled, který ale nijak velké užití zřejmě mít nebude.

Kalendář na One X

Ostatní náhledy, týdenní, denní a agenda, již vypadají na všech třech telefonech takřka stejně. Optimus 4X HD ale nabízí možnost displej rozpůlit a můžete vidět jak měsíční náhled, tak vybraný jiný. Opět praktické.

Kalendář na Optimusu 4X HD

Velmi podobně je zpracováno přidávání událostí. Můžete ji pojmenovat, přidat umístění, upozornění, dobu trvání, přizvat hosty, nastavit opakování a samozřejmě vybrat, jakého kalendáře se událost týká. U Galaxy S III si však můžete kromě událostí přidávat také úkoly, kde lze nastavit důležitost, připomenutí nebo přiřadit obrázek a popis. To sice nabízí i One X, ale už jako další aplikaci. Nicméně funkčnost je ve výsledku stejná jako v případě Galaxy S III.

Kalendář na Galaxy S III

Neméně důležitou funkcí jsou poznámky a proto ani jednomu modelu nechybí. Nejlépe zpracované je má One X a Galaxy S III. Nabízejí možnost poznámku zapsat, nakreslit, či namluvit. One X navíc přidává pohotovou možnost poznámku vyfotit. O něco chudší nabídka je u Optimuse 4X HD, ale nijak výrazně. Chybí pouze možnost zakreslit poznámku. Prostředí poznámek u Optimuse 4X HD je ale méně praktické. Například pro pořízení snímku musíte do podnabídky.

Poznámky na Galaxy S III

U špičkového telefonu se počítá se správou dokumentů. One X nabízí plnou verzi programu Polaris Office a dokumenty Office tam můžete nejen číst, ale i editovat a vytvářet. Stejně je na tom i Optimus 4X HD. Překvapivě zaváhal Galaxy S III, který vám dokumenty pouze otevře.

Polaris Office na Optimusu 4X HD

Z dalších používaných funkcí, jako jsou stopky, odpočet či světový čas, není rozdílu. Mají je všichni tři. Odlišnosti najdete až v kalkulačkách. Galaxy S III si poradí s goniometrickými funkcemi, ale také intervaly, mocninami a procenty. O něco slabší je One X, který nabízí nad klasické operace goniometrické funkce či práci se závorkami. Nejzákladnější kalkulačku nabídne Optimus 4X HD, který kromě základních operací přináší už jen závorky.

Kalkulačka na One X
Další funkce na Optimusu 4X HD
Kalkulačka a další funkce na Galaxy S III

Dvanácté kolo je zá námi a před námi dělba bodů. Souboj to byl opět vyrovnaný. Tři body si nakonec rozdělí One X s Optimusem 4X HD. Vítězství jím zajistil především plný kancelářský balík. Překvapivě bez bodu je Galaxy S III. Proč? Vždyť má vše a pěkně zpracováno. Ano, to je pravda. Kalendář je kvalitní, úkolovník i kalkulačka. Jenže stejnou kvalitu nabídne konkurence a navíc přidá kancelářský balík, který Galaxy S III chybí.

Stav po 12. kole:

HTC One XLG Optimus 4X HDSamsung Galaxy S III
11 b. (+1,5) 10 b. (+1,5)15 b.
Diskuze ke článku
Vlastimil
Já jsem si v pátek koupil One X v bílé barvě a jsem maximálně spokojen. GS3 jsem měl pučený od kamaráda a moc mi neseděl. Jeho prostředí není tak dobře provázáno jako SENSE a taky telefon není tak pevný jako One X. Jasné každý telefon má něco a každý si koupí to co se mu líbí. Co se mi na GS3 páčí je a funkce jak na něj koukáte a display tím pádem nezhasne. To bych chtěl i do One X. Další plus vidím v pam. kartě kterou One X postrádá ,ale zase na druhou stranu 32GB dostačuje , respektive 26GB. Další věcí která se mi zdála je že One X podává lepší fotky než SG3 rozdíl není extra velký ,ale v něčem je. Další mi přišel lepší display na One X na přímém slunci. Ale když to sesumíruju tak ani jeden telefon není špatný každý má něco ,ale u mě vyhrál One X :)
maxipes6
Chcel by som len doplnit, ze SGS3 ma Polaris Office v plnej verzii zadarmo v obchode Samsung Apps.
JaroB
Tak ja som mal tú čsť mať ONE X /mesiac/ ktorý som vymenil za S3 /mám ho asi 2 týždne/ .. moje postrehy priamo podľa mojich požiadaviek:
1. Displej - oba krásne každý vyniká v inom ale oba perfekt
2. Baterka - skoro rovnako / každý max 1.5dňa / ale čo je aspoň psychologicky plus je ,že keď je telefón v kľude aj niekoľko hodín /čo som si všimol 4hod/ neklesne baterka ani o percento /5te jadro fakt skoro nič nepapá :)/...S3 pomaličky ubúda stále a keďže má vyššiu kapacitu vydrží rovnako
3. Konštrukcia - jednoznačne ONE X je až priam cítiť bú pevnosť
4 sklo - ONE X krásne kĺže a je zaoblené po krajoch čo je super pocit ..S3 rovný a rovnako klzký ale ten Gorila Glass2 je taká somarina až to bičom plieska/ nedopatrením som vložil S3 do vnútorného vrecka saka kde som mal dioptrické okuliare, po 10min som si uvedomil,že tam sú aj okuliare a tak rýchlo vyťahujem ale už s dvoma mini škrabančekmi na displeji ! ! ! Žiadne silné škrabanie alebo neustále trenie iba pár min voľne vo vrecku saka
JaroB
8. Rýchlosť - jednoznačne ONE X :) u S3 je to daň za microSD kartu ktorá je pomalšia ako pevná v ONE X . Pomalosť a lagovanie S3ky má na svedomí karta:/ Niekedy keď čítam net a stlačím Home trvá mu až 2-5s kým načíta všetky widgety a záložky na ploche. Mám asi 100 aplikácií a hier. Doinštaloval som si GO laucher je to lepšie ale stále to tam je vidieť. Po vybratí karty všetko lieta ako na ONE X. Jo tak každý povie načo ju tam strkáš ... no interných 16GB mi je málo :/ Inak je to 32GB Kingstone class4.
Takže jednoznačne potvrdzujem Android a microSD NIEEE pokiaľ nemáte class10 a ani to neviem potvrdiť.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze