Seznam skrze Pubtran přináší vlastní jízdní řády, a to i na iPhone

Seznam skrze Pubtran přináší vlastní jízdní řády, a to i na iPhone
2
  • Seznam nepolevuje v boji proti firmě CHAPS a přináší vlastní jízdní řády
  • Veřejnou dopravou vás nově i na iPhonu provede aplikace Pubtran
  • Aplikace je napojena na Mapy.cz a má i vlastní webové rozhraní

Šikovných aplikací pro vyhledávání spojů hromadné dopravy je celá řada. Nyní se do boje pořádně zapojuje i Seznam, a to skrze aplikaci Pubtran, kterou před časem koupil. Aplikace nově dorazila i na iPhone a čerpá z vlastních dat Seznamu.

Pubtran – Apple aplikace týdne

Rozhraní aplikace Pubtran je maximálně jednoduché a svůj spoj najdete skutečně bleskově. Zadáváte jen výchozí a cílovou zastávku, přičemž možné je ještě pozměnit čas odjezdu. Pod poslední volbou jsou pak k dispozici rozšířená nastavení jízdy, kde si můžete vybírat konkrétní dopravní prostředky, nebo zúžit vyhledávání jen na přímá či bezbariérová spojení. Je zde navíc ukryta i možnost přidat na trasu průjezdní bod a specifikovat tak, kudy pojedete.

Pubtran – screenshot 1

Velká síla aplikace spočívá v napojení na Mapy.cz, což s sebou nese řadu výhod. Zaprvé lze výchozí i cílovou stanici pohodlně vybírat z mapy a za druhé není nutné znát názvy zastávek. Při vyhledávání spoje stačí zadat název ulice, kam míříte, a Pubtran vám spolehlivě najde patřičné spojení. Našeptávač vyhledávání je opravdu dobrý, takže například při vyhledávání zastávky „Vršovické náměstí“ postačí napsat „vrs n“ a aplikace vám stanici napoví.

Velice dobrá je aplikace i při vyhledávání tras s přestupem. Pokud vám totiž ujede některý z navazující spojů, stačí přes něj švihnout prstem a ihned uvidíte spoj následující. U metra pak v detailu spojení nechybí ani šikovná grafická nápověda, do kterého vozu soupravy máte nastoupit, abyste měli co nejkratší přestup. Pokud se poženete po Praze a budete šetřit vteřiny, tuto funkci určitě oceníte.

Pubtran – screenshot 2

V detailu spojení nechybí možnost celou trasu sdílet skrze klasické systémové tlačítko, pomocí vedlejší ikonky si trasu můžete stejně bleskově zobrazit na mapě a po ruce je také ikonka pro přidání spoje do kalendáře.

Kromě rozhraní pro vyhledávání spojení nabízí Pubtran i kartu s historií vyhledávání a kartu s oblíbenými trasami. Každé spojení si totiž můžete označit hvězdičkou, abyste ho příště mohli vyhledat okamžitě. V aplikaci pak nechybí ani možnost kupovat SMS jízdenky, takže Pubtran je skutečně jedinou aplikací, kterou budete pro pohyb ve městě i mezi městy potřebovat.

Co se týče datových podkladů, Seznam veřejně dostupná data doplňuje tak, že uzavírá smlouvy s jednotlivými dopravci a sám si tvoří komplexní databázi spojení. Aplikace vás tedy provede dopravou ve městech, autobusovou a vlakovou dopravou mezi městy a v neposlední řadě umí také prohledávat veřejnou dopravu v celém Švýcarsku a v desítkách měst Francie, Itálie a Španělska.

Pokud vás Pubtran zaujal, stahovat ho zdarma můžete na iPhone i telefony s Androidem. K dispozici je pak i webová verze na adrese www.seznam.cz/jizdnirady/.

Stáhnout Pubtran

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)