Samsung stále není spokojen, Galaxy Note 9 bude mít čtečku nadále na zádech

Samsung stále není spokojen, Galaxy Note 9 bude mít čtečku nadále na zádech
16
  • Půl roku předem se nám začíná odhalovat Samsung Galaxy Note 9
  • Očekáváme opět Infinity displej a ještě menší rámečky
  • Čtečka otisků prstů bude zřejmě nadále na zadní straně

Aktualizováno 12. 3. 2019

Kolem čtečky otisků prstů se často spekuluje už více než rok. Od doby, kdy ji Samsung prvně přesunul na zadní stranu, neboť jej k tomu donutily okolnosti velkého displeje. Budoucnost je ve čtečce ukryté za displejem, což ostatně již zrealizovalo čínské Vivo. Samsung však toto řešení nadále ladí a zdá se, že ani letošní rok nebude v jeho ohledu průlomový. Dle agentury KGI bude mít Galaxy Note 9 čtečku otisků prstů nadále na zadní straně. Jihokorejský výrobce testuje ultrazvukové řešení čtečky za displejem od Qualcommu a také optickou variantu společností Samsung LSI a Synaptics. Ani jedna však zatím údajně neplní technologické nároky Samsungu do finálního produktu.

Vivo - čtečka pod displejem
Čtečku v displeji zatím finálně ukázalo čínské Vivo

Původní informace z 1. 3. 2018

Před několika dny se oficiálně představily Samsungy Galaxy S9 a Galaxy S9+. Nastává tedy doba čekání na následující klíčový smartphone, kterým s největší pravděpodobností bude Samsung Galaxy Note 9. Do jeho premiéry zbývá bezmála půl roku a přesto se už objevil model s označením N960U. Současný Galaxy Note8 má označení N950U a přímo se nabízí, že pod kódem N960U se bude ukrývat nástupce.

Samsung Galaxy Note 9
Výsledek testu HTML5 – pravděpodobně Samsungu Galaxy Note 9

Databáze testu HTML5 nám odhalila, že displej bude mít nadále poměr stran 18,5:9, což není překvapivé. Očekáváme, že rámečky se opět o něco zmenší. Test prozradil přítomnost Androidu 8.0 Oreo a nadstavby Experience 8. To je však aktuálně logické, prvotní testy nemohou probíhat na ničem jiném. Při představení je však možné, že Samsung nasadí již další generaci prozatím označovanou jako Android P.

Zdroj: html5test.com, phonearena.com, macrumors.com

Diskuze ke článku
Václav
Tak ať ho proboha nevydávaj po roce. Je to k ničemu. Dopadne to jako s S9. Nic nového až na pár drobností. Vydat ho dýl i s čtečkou pod displejem by se jim určitě vyplatilo.
Carda
Podle mě do odkládají schválně a určitě to mají Hotové a funkční, klidně to do Note 8 dát mohli. Prostě ji u S8 dali na záda jen tak na zkoušku, jak se na to zareaguje, ale jak viděli že lidi jim ten nudloidní hnus kupují a čtečka na zádech nevadí, tak prostě to samé udělali u Note 8, S9 a nově u Note 9 jelikož není kam spěchat a 27 000 Kč za neergonomii a minimum změn lidi klidně dají. :-D
Artuš LeGár
Špatný nadpis. Nemá být: Samsung stále není spokojen, Galaxy Note 9 bude mít čtečku nadále na zádech
Správný nadpis má být: Samsung stále neumí vyrobit čtečku v displeji, Note 9 nepřinese nic nového.

Kdyby tohle udělal Sony, Honor, LG nebo další, hned by to bylo tak, že to neumí. Třreba do dnes neumí Samsung širokoúhlou optiku, kterou dnes požívá LG, Nokia i Sony. Proč ne? Protože ji neumí a nechce ji kupovat od konkurence. Samsung pak odráží pozornost na jiná témata - třeba kulatější roh nebo placatější reproduktor. Hahaha.
Mara Studna
Nechápu,proč se tady navzájem urážet a nadávat,to si myslím,že je už jaksi mimo,každý přece může řící svůj názor.Můj je takový,že odladit čtečku pod display,aby reagovala i přes ochrannou folii může být třeba problém,i jiné nedostatky,které My Nemžeme vidět a ani nevíme,musí to být stoprocentně odladěné.Ti inženýři asi vědí,jak to má pracovat,tak je nechme,at to řeší.Tady jsou všichni hrozně moudrý jak Rádio Jerevan,ale chtěl bych Vidět,jak by se s tím Všichni mudrci,co to tady odborně kritizují vypořádali!Takže nechme urážek,vzájemných výpadů a počkejme si na Výsledek,proč se kvůli tomu urážet a nadávat

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze