Připravovaný tablet Samsung Galaxy Tab S4 uniká skrze další benchmark

Připravovaný tablet Samsung Galaxy Tab S4 uniká skrze další benchmark
5
  • Jihokorejský Samsung plánuje 10,5palcový tablet se Snapdragonem 835
  • Samozřejmostí bude Android 8.0 Oreo

Aktualizováno 17. 5. 2018

Již poměrně brzy bychom se měli dočkat nového tabletu z dílen Samsungu. Galaxy Tab S4 totiž unikl skrze další benchmark. Ten nám potvrzuje nasazení procesoru Snapdragon 835 či poodhaluje 64GB interní paměť. Displej bude 10,5 palce, poměr stran 16:10 a rozlišení 2 560 × 1 600 pixelů. Hlavní fotoaparát bude mít 12megapixelů, zatímco čelní kamerka zřejmě 7 megapixelů.

Samsung Galaxy Tab S4

Aktualizováno 3. 5. 2018

Po dlouhé době o sobě opět dává vědět chystaný Samsung Galaxy Tab S4. Zařízení prošlo nezbytnou certifikací pro Wi-Fi konektivitu. Potřebný dokument nám však takřka nic neodhaluje. Opět je k vidění číselné označení SM-T835 a zmíněn operační systém Android 8.0 Oreo. Spekuluje se však o nasazení procesoru Snapdragon 835, 4GB operační paměti a 64GB interním úložišti.

Samsung Galaxy Tab S4

Aktualizováno 22. 2. 2018

Po dvou dnech opět slyšíme o tabletu od Samsungu, který prošel HTML5 testem. Ten nám mnoho nových informací neprozrazuje, a tak většinu najdete níže v tomto článku. Nijak si nevšímejte nízkého rozlišení, pro test se používá jiné. Podstatné však je, že chystaný tablet by měl mít displej s poměrem stran 16:10. Půjde o změnu, neboť loňský model disponoval displejem o poměru stran 4:3.

Samsung Galaxy Tab S4

Původní text z 20. 2. 2018

Trh s tablety již delší dobu spíše skomírá a čestnou výjimku tvoří jen iPady od Applu. Přesto budete mít možnost pořídit si velmi dobře vybavený tablet s Androidem. Samsung totiž chystá zařízení s označením SM-T835. Loni byly představeny tablety SM-820/825, které byly označeny jako Galaxy Tab S3. Aktuálně tak odhadujeme, že se chystaná novinka bude jmenovat Samsung Galaxy Tab S4.

Samsung Galaxy Tab S4

Specifikace uniklé skrze benchmark GFXBench odhalily základní kostru výbavy. Ta má stát na 10,5palcovém displeji s rozlišením 2 560 × 1 600 pixelů. Zanedbaná rozhodně nebude hardwarová výbava v čele s procesorem Snapdragon 835 a 4GB operační pamětí. Pořádnou porci dat pojme 64GB interní úložiště a případně i paměťová karta. Systém zajistí dle očekávání Android 8.0 Oreo a poslední známá informace se týká fotoaparátů. Ten hlavní pořídí 12megapixelové snímky, zatímco čelní kamerka si vystačí s 8 megapixely.

Více informací bychom se měli dozvědět již za pár dní, neboť nový tablet by mohl Samsung představit již na veletrhu MWC 2018, který prvními konferencemi startuje už o nadcházejícím víkendu. Samotný Samsung má mimochodem tiskovou konferenci v neděli večer.

Zdroj: gfxbench.com, gsmarena.com, galaxyclub.nl, certifications.prod.wi, browser.geekbench.com

Diskuze ke článku
David
Pro mě dost zásadní zpráva o tom poměru stran 16:10. Tablety na sledování filmů tu začaly chybět. Měl jsem jedničku a byla výborná.
mato
Pre mňa zasa zásadný nedostatok je chýbajúca verzia s 8" displejom. A pre bežné používanie uprednostním 4:3. Proste nástupca Galaxy Tab S2 chýba. :-(
Michal
Tablety nevymřou protože je tu Apple, který u tabletů nemá konkurenci.
Už se těším na novou řadu iPad Pro.

Jinak z androidich tabletu ty S od Samsungu ujdou nebo Huawei M řada.
Michal Pištínek
Ten kdo si v dnešní době velkých telefonů koupi jen o trochu větší tablet než je jeho telefon je bud idiot nebo opravdu neví co s penězni. A tím pádem je idiot také..... A navic za 20000kč. Koupil jsem si S9 a tablet jsem ihnet prodal.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze