Sony WF-1000XM3
recenze

Sony WF-1000XM3

Jen stěží najdou konkurenci
20

Společnost Sony patří mezi zavedené výrobce sluchátek, jejichž produkty si zaslouženě odnáší ta nejvyšší hodnocení. Jednou z hlavních kategorií, kde sluchátka od Sony vyčnívají, je schopnost potlačení okolního hluku. A tou nás uchvátila i dnes testovaná bezdrátová sluchátka Sony WF-1000XM3, která se řadí do kategorie „skutečně bezdrátových“. Další důvody, proč nás tato sluchátka zaujala, se dozvíte v následující recenzi.

Sluchátka Sony s krkolomným označením WF-1000XM3 představují to nejlepší, čím se momentálně může japonský výrobce v segmentu bezdrátových sluchátek pochlubit. Samozřejmostí je špičkové zpracování, pokročilé technologie, ale i nadprůměrně dlouhá výdrž. Za to vše pak zákazník zaplatí částku, která přesahuje cenu většiny podobných sluchátek na trhu. Vyplatí se tato investice?

Technické parametry Sony WF-1000XM3

Typ sluchátka uzavřená, dynamická
Reproduktor sluchátka 6mm, kulatý, neodymový magnet
Frekvenční odezva (komunikace přes BT) 20 – 20 000 Hz (vzorkovací frekvence 44,1 kHz)
DSEE HX ano
NFC ano (v pouzdru)
Hmotnost pouzdra přibližně 77 gramů
Doba nabíjení pouzdra přibližně 3,5 hodiny
Hmotnost jednoho sluchátka přibližně 8,5 gramů
Doba nabíjení baterie sluchátek přibližně 1,5 hodiny
Profily A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Podporované formáty SBC, AAC
Verze Bluetooth Bluetooth 5.0
Barevné varianty černá a stříbrná
Aktivní potlačení okolního hluku ano
Obsah balení sluchátka, pouzdro, 7× silikonové nástavce, USB kabel, návod
Výrobcem doporučená cena 6 497,7 Kč

Obsah balení: myslelo se na vše

V bílé krabičce jsem kromě sluchátek s nabíjecím pouzdrem nalezl rovněž kabel typu USB-C/USB-A, sadu návodů a množství silikonových nástavců. Vybere si tak doopravdy každý a v balení mi absolutně nic nescházelo.

Sony WF-1000XM3

Konstrukční zpracování: naprosto precizní

Pokud jste již někdy měli tu čest s jinými „pravými“ bezdrátovými sluchátky, asi vás, stejně jako mne, překvapí velikost nabíjecího pouzdra. To se rozhodně řadí mezi větší a do přední kapsy kalhot si jej pravděpodobně nedáte. Hmotnost 77 gramů je pak zcela v pořádku.

Zpracování pouzdra je perfektní, vrchní víko imituje kov a spodní část má příjemný silikonový povrch, díky němuž jen tak nevypadne z ruky. Vše spolu perfektně lícuje a kombinace černé a bronzové vypadá velmi dobře. Pokud by vás však tato barevná varianta nezaujala, výrobce nabízí ještě stříbrnou verzi. Díky zaoblené spodní straně bohužel není možné pouzdro postavit jinak než víkem dolů nebo jej nechat ležet na boku. Na zaoblené spodní straně se rovněž nachází moderní USB-C konektor, který slouží pro nabíjení.

Sony WF-1000XM3
Spárování smartphonů přes NFC funguje perfektně.

Po otevření pouzdra na vás vykouknou samotná sluchátka, která jsou v pouzdře úhledně uložena a přidržuje je poměrně silný magnet, jenž je nenechá vypadnout ani když pouzdro převrátíte vzhůru nohama. Vytažení sluchátek z pouzdra je však naštěstí pohodlné stejně jako jejich následné uložení. Po otevření si jistě rovněž všimnete červeně svítících diod po stranách sluchátek či loga technologie NFC s podsvícenou linkou, která prosvítá i v zavřeném stavu. Po vytáhnutí sluchátek a připojení k telefonu sluchátka zablikají modře a poté, co si je nasadíte do uší, již nesvítí, aby šetřila energii. Podpora NFC znamená, že lze se sluchátky velmi rychle spárovat jakýkoliv telefon, který touto technologií disponuje. Osobně jsem takto vyzkoušel spárovat tři smartphony a vždy úspěšně.

Samotná sluchátka mě překvapila tím, jak dobře sedí v uších, kde jsou uchycena hned na třech bodech (konkrétně jde o tragus, antitragus a antihelix). Problém jsem neměl ani během lehce sportovních aktivit, jako je například cvičení na workout hřišti. Zde je však potřeba zdůraznit, že sluchátka nejsou určena ke sportování a nedisponují žádnou zvýšenou odolností před potem nebo deštěm, takže doporučuji zvýšenou opatrnost.

Výborně funguje rovněž proximity senzor, který okamžitě rozpozná, když si sluchátka vytáhnete z uší. V tu chvíli přestane hrát hudba a ihned po nasazení se zase přehrávání spustí. Na sluchátkách rovněž stojí za povšimnutí dostatečně velká dotyková plocha na vnější straně či zlaté piny, které pochopitelně slouží k nabíjení v pouzdře.

Diskuze ke článku
Tomason
Když stojí airpody 5 a půl tisíce, tak tyhle jsou vlastně zadarmo.
Dragereker
Škoda že sú tak drahé, hneď by som kúpil :D
Majky
Dnes si je jdu vyzvednout. Nemůžu se dočkat.
R
Jednou jsme nachytali jednoho audiofila, co si myslel, že značka a velká cena=špičková kvalita a ejhle. Půjčili jsme mu sluchátka za 50$ z Číny a jak si pomlaskával, takže tyhle předražený špunty ani nahodou.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze