Fitbit Sense
recenze

Fitbit Sense

Svatý grál zdraví monitorujících hodinek
8

Trh s chytrými hodinkami utěšeně roste a stále více je kladen důraz na funkce monitorující nejen sportovní aktivity, ale také zdraví uživatele. Jak do současné nabídky chytrých hodinek zapadají nové Fitbit Sense a proč byste si je (ne)měli koupit?

Nejnovější chytré hodinky od Fitbitu se chlubí schopností monitorování sportovních aktivit i zdraví uživatele a k tomu sází na elegantní design, který zaujme spíše konzervativnější jedince. Jak se tato novinka povedla? A vyrovnají se Fitbit Sense oblíbeným Apple Watch nebo třeba Galaxy Watch od Samsungu?

Technické parametry Fitbit Sense

Kompletní specifikace
Konstrukce40,5 × 40,5 × 12,4 mm, 33,1 g, odolnost: ano
Pásekumělý, vyměnitelný: ano, zapínání: jiný
DisplejOLED, 1,58" (336 × 336 px), tvar: hranatý
Systémproprietální, kompatibilní s: Android, iOS
Datové funkceBluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, mobilní sítě: ne, NFC: ano
Chipset
Paměťvnitřní paměť: 4 GB, paměťové karty: ne
Akumulátor? mAh, nabíjení: proprietární kolébka
Dostupnostzáří 2020,

Obsah balení: vše potřebné

V menší krabičce najdete hodinky s řemínkem o dvou délkách, nabíjecí kolébku zakončenou konektorem USB-A a sadu potřebných příruček, nic důležitého tak neschází.

Konstrukční zpracování: nenápadná elegance

Fitbit Sense sází na jednoduché, avšak elegantní čtvercové pouzdro s mírně zaobleným sklíčkem displeje, které navazuje na kovový rámeček z nerezové oceli. Ten níže plynule přechází v plast a úplně vespod je kovová ploška se všemi potřebnými senzory. Hodinky na sebe rozhodně nijak neupozorňují, což se mi osobně líbí, protože si je můžete klidně vzít i k formálnímu oblečení.

Pozitivní dojem mám také ze samotného nošení hodinek na zápěstí, nikde mě totiž nic netlačilo, dírky v pásku umožňují pohodlné utažení na zápěstí a Fitbit Sense jsou příjemně lehké, takže o nich v podstatě nevíte. Dodávaný řemínek je pak klasicky silikonový a pomocí snadného mechanismu je možné jej vyměnit za jiný. Jelikož se ale jedná o proprietární systém uchycení od Fitbitu, počítejte s tím, že klasický řemínek z hodinářství na hodinky nenasadíte.

Hodinky nerozhází pot ani koupání.

Na pouzdru hodinek najdeme pouze jedno ovládací tlačítko, které má podobnou odezvu jako třeba sluchátka AirPods Pro. K tlačítku lze přiřadit zkratky pro dlouhé podržení (v mém případě aktivovalo platby hodinkami) a dvojité rychlé zmáčknutí, kdy se objeví obrazovka se čtyřmi (uživatelem navolenými) aplikacemi. Nevýhodou tohoto kapacitního tlačítka je, že jej musíte přikrýt celé, aby zareagovalo, což nemusí vyhovovat každému. Dále nechybí hlasitý reproduktor ani mikrofon. Fitbit Sense, jak je dnes již standardem, nabízí zvýšenou vodotěsnost (do 5 ATM), takže si s nimi můžete jít zasportovat a nerozhází je ani plavání. Běžně jsem se s hodinkami sprchoval a nezaznamenal jsem žádné problémy (včetně samovolného ovládání displeje, jako je tomu u některých jiných hodinek).

Na závěr zmíním příjemnou haptickou odezvu. Ta sice není na tak vysoké úrovni jako u Apple Watch, rozhodně se však řadí k tomu lepšímu, s čím se na trhu můžete setkat.

Líbilo se nám
  • elegantní design
  • vysoká odolnost
  • kompaktní rozměry
  • příjemná haptická odezva
Nelíbilo se nám
  • kapacitní ovládací tlačítko nemusí každému vyhovovat

Displej: kvalitní OLED nesmí chybět

Podobně jako konkurence, i Fitbit nasadil do svého vlajkového modelu kvalitní OLED displej o uhlopříčce 1,58 " (336 × 336 pixelů), který je čtvercový se zaoblenými okraji a podporuje gesto zhasnutí přikrytím dlaní. Zobrazovací panel má pěkné podání barev, bezproblémové pozorovací úhly i dostatečně vysoký jas, což hraje důležitou roli, pokud chcete s hodinkami sportovat venku za slunečných dnů. Pouze rámečky jsou podle mě zbytečně široké, výrobce by tedy mohl využívat čelní plochu o něco lépe.

Fitbit Sense

Pokud chcete, aby Fitbit Sense napodobovaly klasické hodinky, můžete si aktivovat také Always-On displej, u něhož lze zobrazit buď digitální, nebo analogové hodiny. Počítejte však s tím, že výdrž hodinek se tím zkrátí i na méně než polovinu.

Fitbit Sense

Fitbit vám dává na výběr také z několika ciferníků, z nichž některé najdete v hodinkách a další můžete doinstalovat v aplikaci. Bohužel jich lze přímo v hodinkách uchovávat maximálně pět (podobně jako u některých levných chytrých náramků), osobně to ale nevnímám jako zvlášť velký problém.

Líbilo se nám
  • kvalitní AMOLED panel
  • podpora Always-On
Nelíbilo se nám
  • zbytečně široké rámečky
Diskuze ke článku
Michal Hrubý
Michal Hrubý
Dobrý den, z recenze jsem tedy pochopil, ze se z hodinek nedají přijímat a vyřizovat hovory?

Dekuji

M.
Jaroslav Tachecí
Jaroslav Tachecí
Díky za recenzi. Dají se nějak hodinky použít na rotopedu?
Ondřej Rejman
Ondřej Rejman
Jak je to s měřením SpO2? Kolik stojí "premium" po uplynutí doby, kdy je zdarma?
Díky
Milan Strnadel
Milan Strnadel
Tomu říkám super kauf. Platit měsíčně 270kč za statistiku. Tohle by mělo být uvedeno již v nadpisu. Tenhle systém nepodpořím i kdybych ty hodinky strašně moc chtěl. Pokud někdo nepotřebuje EKG je výrazně lepší volba Garmin Venu, ať už letošní nebo loňský model.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze