Apple iPhone 7
recenze

Apple iPhone 7

Vytěžené maximum

Nebyl by to ten pravý podzim, kdyby se nám do redakce nedostal nový Apple iPhone. Ani tentokrát nedošlo k narušení zažitých zvyků, a tak jsme se mohli podrobně seznámit s nejnovějším iPhonem 7. Ten láká voděodolnou konstrukcí, vylepšeným displejem, vyšší pamětí a rovněž i výkonnějším procesorem. Stojí však tyto inovace za investici minimálně 21 tisíc korun? To si prozradíme nyní.

Závěrečné zhodnocení: cestou necestou

Apple iPhone 7 jako obvykle zaujal, bohužel ne vždy pozitivně. Velmi drahý smartphone s cenou přes 20 tisíc korun by měl být zkrátka nekompromisní, což nový iPhone není. I tak si však bezesporu své zájemce najde. Proč?

Předně tu máme opravdu výkonný procesor Apple A10, který se bezesporu může rovnat nejvýkonnějším procesorům například od Qualcommu, případně od Samsungu. Potěšil nás také maximální jas displeje, který je i na přímém slunci dokonale čitelný. Za kvalitní označujeme fotoaparát, který nově tvoří dobré snímky i za zhoršeného osvětlení. Pozitivně hodnotíme také zvýšenou odolnost vůči kapalině a prachuvzdornost. Případné zájemce potěší i navýšení kapacity úložiště na dvojnásobek, a to při zachování stejné počáteční ceny. Stejně tak se nám líbí inovace iOS 10.

Apple iPhone 7

Pak tu však máme problémy. Primárním problémem je to, že design nového iPhonu neprošel za dva roky téměř žádnou změnou – eliminace části plastových anténních pruhů nám opravdu nestačí. Zamrzí také hůře fungující Home Button a absence 3,5milimetrového jack konektoru. Startovní cena 21 190 Kč je opravdu nekompromisní, očekávali bychom tedy bezdrátové nabíjení, nebo alespoň plně fungující NFC čip. Bohužel, na některé věci si zájemci o nový iPhone 7 musí nechat zajít chuť. Apple zkrátka razí svoji vizi.

Za zapůjčení iPhonu 7 děkujeme internetovému obchodu Mironet.cz, kde si jej můžete také zakoupit.

Můžeme tedy nákup nejnovějšího iPhonu doporučit? Můžeme, avšak ne majitelům předchozí generace. Uživatelé iPhonu 6 mají více důvodů, například kvalitnější fotoaparát, podporu 3D Touch, odolnost vůči kapalině a také nepatrně vylepšený displej a výdrž baterie. Uživatelům iPhonu 6s se přechod vyplatí pouze v případě, že nutně potřebují větší kapacitu interní paměti, případně rádi fotí večer. V každém případě však doporučujeme před nákupem vyzkoušet chod nového domovského tlačítka, stejně tak je nutné smířit se s absencí 3,5milimetrového jack konektoru.

Konkurence

Sony Xperia Z5 Compact a X Compact

iPhone 7 bychom mohli označit za kompaktní smartphone, tudíž konkurencí může být i modelová řada Compact od Sony. K úvaze mohou přijít dva modely: Xperia Z5 Compact a Xperia X Compact. První nabídne čtyřjádrový procesor Snapdragon 810, 23Mpx fotoaparát, čtečku otisků prstů a voděodolnou konstrukci. Sony Xperia X Compact nabídne slabší procesor, fotoaparát však umí laserově ostřit a možná potěší i líbivější design. Z5 Compact i X Compact vyjdou na zhruba 12 500 Kč.

TIP: Recenze Sony Xperia Z5 Compact – Ohrožený druh tasil zbraně

Sony Xperia Z5 Compact

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 je skvěle vybavený smartphone s 5,2palcovým QHD displejem, procesorem Exynos 8890 a také 12Mpx fotoaparátem se světelností f/1,7. Potěší také bezdrátové nabíjení, voděodolnost a NFC.

TIP: Recenze Samsung Galaxy S7 – člen ligy výjimečných

Samsung Galaxy S7

HTC 10

HTC 10 dorazilo na trh později, lze jej však sehnat za zvýhodněnou cenu okolo 17 500 Kč. Za tuto částku nabídne HTC neotřelý design, 5,2palcový QHD displej, procesor Snapdragon 820 a 12Mpx fotoaparát. Potěší slot pro paměťové karty, NFC a LTE.

TIP: Recenze HTC 10 – Snaha se vyplatila, patří k nejlepším

HTC 10

Microsoft Lumia 950

Alternativa s Windows 10 Mobile má jméno Lumia 950, která nabídne 5,2palcový QHD displej, 20Mpx fotoaparát, skener oční duhovky a také procesor Snapdragon 808. Sehnat lze za mnohem příjemnějších 11 tisíc.

TIP: Recenze Microsoft Lumia 950 – Expert schizofrenik

Lumia 950
apple-iphone-7
Klady
 • luxusní kovové zpracování
 • velmi příjemná tloušťka
 • stereo reproduktory, maximální hlasitost
 • voděodolná a prachuvzdorná konstrukce IP67
 • čtečka otisků prstů
 • odladěné prostředí iOS 10, 2 GB RAM
 • povedený displej s technologií 3D Touch
 • 4K video, Live Photos
 • lepší světelnost 12Mpx fotoaparátu
 • optická stabilizace obrazu
Zápory
 • vysoká cena
 • stále stejný design
 • odstranění 3,5milimetrového jack konektoru
 • funkčně omezené NFC
 • hodilo by se bezdrátové nabíjení
Diskuze ke článku
Tomáš Vrábel
Tomáš Vrábel
Tiež sa mi zdá že recenzia je zaujatá a iná ako pri androidoch. Pri všetkých androidoch vždy spomínate že nemá informačnú led diodu a že je to nedostatok , od applu som taky mínus na konci recenzie nevidel to je akože dobré že nemajú led diodu ? Je to zaujímavé no ... :)
Jiří Schindler
Jiří Schindler
Z5C nemá Snapdragon 820, ale 810. Jinak recenzi musím pochválit a jde vidět, že Apple udělal pokrok, no na špičku stále strácí...
anton
recenzia ma sklamala, neskutocne zaujata a povrchna.
Pesedm
To nemá notifikační LED ?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze