Kompaktní verze Xperie XZ4 se odhaluje na fotografiích a videu

Kompaktní verze Xperie XZ4 se odhaluje na fotografiích a videu
  • Smartphone by měl disponovat 3,5mm jack konektorem
  • O výkon se postará Snapdragon 855 spolu s 6 GB RAM
  • Očekává se nasazení 6,5palcového displeje s poměrem stran 21:9
  • Na zadní straně se mají nacházet hned tři fotoaparáty

Aktualizováno 7. 12. 2108

Úniky nových informací a vizuálních podkladů k očekávané Sony Xperii XZ4 nabírají na intenzitě. Dnes vám přinášíme zbrusu nové rendery ze zdroje, který se v minulosti nemýlil. Jedná se o kompaktnější verze s tradičním označením Compact.

Aby toho nebylo málo, přidáváme i video, kde se telefon ukazuje v celé své kráse. Smartphone má poměrně hodně tlusté vrchní a spodní rámečky – ty budou alespoň domovem pro dvojici kvalitních hlasitých reproduktorů, kterými se Sony mohlo chlubit i u svých předchozích modelů. Na vrchní hraně telefonu můžeme spatřit rovněž „znovuobjevený“ 3,5mm jack.

Aktualizováno 6. 12. 2108

Podle informací Ice Universe, který má na svědomí již celou řadu odhalení, si pro nás očekávaná Sony Xperia XZ4 nachystala hned několik překvapení. Začněme třeba „nudlovitou“ obrazovku o velikosti 6,5 palce a poměru stran 21:9. Ta bude, a teď pozor, bez výřezu a bude ji dodávat LG, které zásobuje i další světové výrobce.

Největším překvapením v jeho oznámení však je, že má být Xperia XZ4 jedním z doopravdy malá telefonů té nejvyšší třídy, který bude disponovat 3,5mm jackem. Kromě toho na palubě najdeme Snapdragon 855, který byl teprve nedávno oficiálně představen a slibuje nekompromisní výkon. O zbytek se postará 6 GB RAM a úložiště s volitelnou kapacitou 64/256 GB.

Sony údajně vsadí na osvědčenou čtečku otisků prstů, která po vzoru některých starších modelů najde své místo na boku telefonu. Hlavní senzor s trojicí kamer na zádi nabídne optickou stabilizaci, což se projeví v méně rozmazaných záběrech. A kdy se nová vlajková loď od Sony dostane na veřejnost? Představení unikátního telefonu s podlouhlým displejem bez výřezu a s 3,5mm audiokonektorem se pravděpodobně dočkáme v lednu 2019 na veletrhu CES, nebo o měsíc později na MWC v Barceloně.

Aktualizováno 3. 12. 2108

Rendery ochranného krytu pro chystanou Xperii XZ4 potvrzují podlouhlý displej s poměrem 21:9. Postranní výřez zase odkazuje na přítomnost čtečky otisků prstů integrované v zapínacím tlačítku na boku. Také jste zvědaví na to, co předvede vůbec první trojitá kamera na smartphonu od Sony?

Původní informace z 29. 11. 2018

Sony je aktivní v segmentu digitálních fotoaparátů, avšak mezi mobilními telefony tato činnost často nebývá vůbec vidět. Důkazem budiž fakt, že Sony například do svých chytrých telefonů nenasadilo teleobjektiv či ultraširokoúhlý objektiv. Vyjma Xperie XZ2 Premium jsme se dokonce nesetkali ani s duálním zadním fotoaparátem. To by se však mělo v příštím roce změnit. Dle spekulací se má například duální fotoaparát objevit i v základní Xperii L3. Dnes však chceme hovořit primárně o chystané vlajkové lodi.

Její název má být Xperia XZ4, nebo Xperia XZ4 Premium. Velkým lákadlem bude 6,5palcový displej bez výřezu. Nad a pod zobrazovačem bude velmi malý rámeček, do kterého se již nevměstnají reproduktory. Jeden tak bude nad displejem a druhý na spodní hraně. I přes hodně velký panel nebude telefon nijak zásadně široký. Poměr displeje bude totiž „filmových“ 21:9. Přesuňme se na zadní straní stranu. Zde by se vůbec poprvé v případě Xperií měl objevit trojitý fotoaparát. Prozatím nejsou známé podrobnosti, o jaké typy fotoaparátů by mohlo jít. Pokud však opět vzpomeneme na Xperii XZ2 Premium, kde duální fotoaparát rozhodně pomohl k lepším výsledkům, máme minimálně naději, že v budoucí Xperii nebudou tři fotoaparáty pouze marketingovým lákadlem.

Diskuze ke článku
Johan Nohaj
Johan Nohaj
Vyzera dobre, skuste aj parametre - ak sa da
vyko
V některých detailech ten leak působí hrozně nedůvěryhodně. Rovné záda, když teprve před rokem nasadili design ambient flow s vypouklými zády? Čočky taky nevypadají na typický jazyk xperií, snad od původního Zka nedošlo k takovému širokému orámování čoček a výstupu ven. A tapeta z XZ3? Nikdy se pro rendery nových modelů nepoužívají stejné tapety, jako u předchozích modelů. Myslím si že výsledek bude uplně jiný.
Carda
21:9 Někteří honiči tohle vyloženě požadovali doufám že si pro to až to bude venku poběží čekat frontu ať má Sony radost a důvod tyhle ultranudle vyrábět dál. Lidi jste nemocný?
Areon
Jsem obezřetný co se týká displejů od LG, přece jen ten výrobce po průserech s kvalitou panelů v Pixelech a nyní v některých MATE 20Pro nemá dobrou pověst. Sony si dodávalo vlastní Triluminos panely, které neměly s kvalitou problémy, nechápu tento obrat.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze