Pokud jste zažili nástup chytrých kapesních zařízení na počátku 21. století, jistě si vzpomenete na výrobce Palm, jenž nabízel zařízení s na tehdejší poměry velkými displeji a hardwarovou QWERTY klávesnicí. Palm bohužel patří mezi výrobce, kteří nepřežili první dekádu nového století a zdánlivě se nad ním zavřela voda. Samostatnou značku Palm však do svých rukou získal čínský výrobce TCL. Ten se v poslední době stal jakýmsi majákem ztracených značek. Pod jeho křídly vznikají smartphony BlackBerry a Alcatel.
Ve spolupráci s americkým operátorem Verizon vzniklo chytré zařízení Palm. Jeho název je jednoduše Palm. Na první pohled novinka vypadá jako z jiného světa. Jde o neuvěřitelně titěrné zařízení, což potvrzuje displej s úhlopříčkou 3,3 palce a velmi jemným HD rozlišením (445 PPI). Nejde však o klasické zařízení, které si pořídíte a normálně používáte. Zcela samostatně totiž nefunguje. Je závislé na klasickém smartphonu a párování probíhá pomocí služby sdílení čísla u operátora Verizon. Po spárování už ale budete moci s Palmem telefonovat, psát zprávy a přistupovat na internet.
V jeho výbavě se nachází procesor Snapdragon 435 společně s 3GB operační pamětí a nechybí ani 32GB úložiště. Samotné prostředí obstarává operační systém Android 8.1 Oreo se speciální nadstavbou pro snadné používání na malém displeji. Samotný telefon je skleněný a chráněný sklíčkem Gorilla Glass 3. Dostalo se na zvýšenou odolnost (IP68) či moderní USB-C, který je na těle jediným konektorem. Dostalo se také na Wi-Fi a LTE. Zadní strana je domovem 12megapixelového fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou, zatímco nad displejem je 8megapixelová kamerka.
Nový Palm se bude nabízet za 349 dolarů, což je přibližně 9 tisíc korun s daní. Pokud si na něj již brousíte prsty, je prozatím velmi nejasné, zda se novinka vůbec dostane na evropské trhy.
- baterka
- integrace. Moznost vzit si s sebou ven Palma, kam se bude vse dulezite presmerovavat, aniz bych pred tim musel pokazde explicitne neco nastavit na "hlavnim" telefonu.