Nokia představuje nové Lumie s WP8: on-line přenos

Nokia má dnes svůj velký den. Dnes totiž s nadsázkou rozhodne o svém dalším osudu. V New Yorku se od 16:00 koná tisková konference, na které Microsoft a Nokia uvedou nové Nokie Lumia a nový operační systém Windows Phone 8. Sledujte s námi celou událost on-line.

On-line přenos naleznete v dolní části článku

Nokia dnes představí nové telefony se zbrusu novým operačním systémem Windows Phone 8, který nám zároveň Microsoft velmi pravděpodobně detailně představí. V posledních dnech na internet unikají střípky informací a fotografie novinek finského výrobce, které mají Nokii vytáhnout z červených čísel a zpět vrátit mezi vedoucí výrobce na poli smartphonů. Podaří se jim to?

Souběžně s akcí v New Yorku pořádá tiskovou konferenci také česká Nokia, takže se můžete hned těšit na živé fotografie, videopohledy a první dojmy z novinek.

Nové Windows Phone 8: očekávaná a potřebná evoluce

Nová verze operačního systému odstraní většinu neduhů toho stávajícího. Nově bude podporovat HD displeje, vícejádrové procesory, paměťové karty, NFC a mnoho dalších věcí. Inovována bude i celá řada funkcí uvnitř systému. Dočkat bychom se měli integrovaného Skypu do uživatelského prostředí a mnoha dalších novinek. Design systému však zůstane zachován.

Lumia 920, 820 a možná 620?

Dočkat bychom se měli dvou nebo tří nových smartphonů. O prvním z nich - Lumii 920, uniklo vcelku hodně informací a fotografií. Nabídne 4,5 palcový HD displej, dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz, 32GB paměť, NFC, bezdrátové nabíjení a PureView fotoaparát.

Přečtěte si více informací o Nokii Lumia 920 zde

Nokia Lumia 920 na uniklých snímcích

Druhá novinka, Nokia Lumia 820, zůstává zahalena tajemstvím, ale přeci jen pár fotografií a informací uniklo. Také tento telefon by měl nabídnout nové Windows Phone 8, dále pak 8Mpx fotoaparát a displej s velikostí mezi 4-4,3 palci. Otazníkem zůstává nástupce modelu Lumia 610, který by se měl označovat jako Lumia 620 a bude rovněž poměrně levný. Přinést by měl 4palcový displej a operační systém Windows Phone 7.8. Více informací o Lumii 620 jsme vám přinesli v tomto článku.

Nokia Lumia 820 (vpravo) a Lumia 920 (vlevo)

Sledujte on-line přenos

Tisková konference začíná v 16:00 středoevropského času. Níže vám přinášíme textový a obrazový on-line přenos. Nezapomeňte tedy v 16:00 sledovat tento článek pro nejnovější informace o Nokiích Lumia s Windows Phone 8.

Zdroje: live.theverge.com

Související články
Diskuze ke článku
kiki
konference zacina od 10:00 !!!!!
kiki
aha opravujem sa fakt je to 16:00 v europe a 10:00 v NY , skoda no
estec
Online webcast pro angličtináře: http://www.nokia.com/global/about-nokia/webcast/live/
PS: budou nějaké informace i o dnešní akci Motoroly?
Olik
Parada, moc sa tesim :) Prosiiiiim nech 820ka vyzera tak isto ako 800ka len s nadupanejsim zelezom a Oknami 8 :)... (v podstate mi k radosti bude stacit malo :D)

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze