mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Nokia uvádí Lumie s Windows Phone v ČR

autor:
, vydáno:

Nokia dnes na slavnostním galavečeru v pražském Slovanském domě uvedla na český trh nové modely Lumia 800 a 710. Jakožto první telefony výrobce s operačním systémem Windows Phone 7.5 jsou pro Nokii klíčové. Na slavnostním uvedení jsme se dozvěděli také několik zajímavých informací.

srovnání cen
Nokia Lumia 710 8GB

Oba telefony máme již v redakci a pilně je testujeme. Přečtěte si naše první dojmy z Nokie 710 a Nokie 800, včetně komentovaných videopohledů.

Nokia Lumia 710 Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 710 a Nokia Lumia 800 se 1. 2. začnou prodávat v ČR

Jak jsme vás již informovali, Nokia uvede nové telefony Lumia 800 a 710 na český trh 1. února. Nokia se poprvé v historii rozhodla marketingově spolupracovat v první vlně prodeje s omezeným počtem partnerů. Kromě značkových obchodů Nokia v Praze (Palác Flora, OC Smíchov) a Brně (OC Olympia) najdete přístroje u všech tří mobilních operátorů (Telefónica Czech Republic, T-Mobile, Vodafone), ve všech obchodech Electro World a v internetovém obchodě Alza.cz. V dalších obchodech budou Lumie k dostání později.

TIP: Nokia 710 - první dojmy a videopohled

Nokia Lumia Nokia Lumia Nokia Lumia

Nokia Lumia - slavnostní zahájení prodeje v ČR

Nokia pracuje také na přizpůsobení telefonů pro český trh. Jednou z prvních vlaštovek je vyhledávání Seznam.cz, které může být přístupné v telefonu jako výchozí místo Bingu po stisku tlačítka hledat. Pro telefony zakoupené nyní bude vyhledávací engine Seznam.cz k dispozici s dalším updatem softwaru pravděpodobně v polovině února. Přístroje, které přijdou do obchodů poté, již budou Seznam.cz obsahovat přímo z výroby. Lumia 710 dostane český vyhledávač koncem února. Ve Slovanském domě Nokia již vyhledávání poprvé naživo předvedla a vše fungovalo bez problémů. Nokia zdůrazňuje také další české aplikace, které se postupně na Windows Phone připravují.

TIP: Nokia 800 - první dojmy a videopohled

Nokia Lumia Nokia Lumia Nokia Lumia

Nokia Lumia - slavnostní zahájení prodeje v ČR

Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710 budou v prodeji od 1. února 2012 za přibližnou maloobchodní cenu 12 490 Kč (Nokia Lumia 800) a 7 990 Kč (Nokia Lumia 710).

Nokia Lumia Nokia Lumia Nokia Lumia Nokia Lumia Nokia Lumia

Nokia Lumia - slavnostní zahájení prodeje v ČR

Tagy článku: , ,

Související články

Recenze Nokia Lumia 710: Windows Phone pro méně náročné | vydáno
178
Recenze Nokia Lumia 800: otevíráme finská okna | vydáno
155
Testujeme Nokia Lumia 800: první s Windows Phone | vydáno
49

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Osobně si myslím, že jde Nokia správným směrem. Když vezmeme v úvahu, že smartphony se přibližují osobním PC, tak je určitě dobře i přibližování SW. Je to výhoda. A ruku na srdce. Kolik procent běžných užvatelů má dnes ve svém PC jiný OS než Windows? Jura
Fotografie jsou pořizovány dlouho před a po skončení akce. V jejím průběhu byly všechny židle obsazeny. Ostatně i v článku píšeme, že se účastnilo přes 300 lidí. Martin Pultzner
všimli jste si těch velice prořídlých řad účasti ? tam sedí snad do 10 človíčků..............takový je asi zájem o nokie s windows....................coby majitel C7 je mi smutno při tomto pohledu. pudl
Ale ty hloupoučká nuličko, tady se bavíme o mobilních widlích, víme? Chorchoj
ivysilani - pro Symbian je na svete ivysilani

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 5 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

3Microsoft představil nový Surface Book i7 a Surface Studio PC
vydáno |
Jarka Pšeničková
| článek
Microsoft při dnešním představování nového updatu nezůstal pozadu ani s inovací hardwaru. Světlo světa tak dnes spatřil o nové procesory obohacený Surface Book i7, ale také Surface Studio PC, které bude hlavním konkurentem iMacům. Zatímco notebook se zarytě drží předchozího designu, PC stanice přichází s elegantním a čistým vzhledem.
Apple zítra představí nové počítače. Co můžeme čekat?
vydáno |
Michal Marek
| článek
Na zítřek Apple plánuje velkou konferenci, v rámci které představí nové produkty. Hlavní roli mají hrát počítače, a to hlavně MacBook Pro. Ten se má dočkat první větší proměny od roku 2012 a měl by nabídnout ovládací OLED panel umístěný nad klávesnicí. Konference bude jistě důležitá i pro osud populárního MacBooku Air a světlo světa by mohly spatřit také nové iMacy.
2Windows 10 Creators Update: další velký update oficiálně
vydáno |
Jarka Pšeničková
| článek |
Velký update, kterým prošel systém Windows 10 na konci června, je dávno za námi a od té doby jakoby se po nich slehla zem. Zdání ale klame a Microsoft si pro nás připravil novou dávku novinek v připravovaném Creators Updatu. V něm se zaměří především na tvoření 3D obsahu pomocí známé, avšak inovované aplikace Paint 3D.