Nokia uvádí Lumie s Windows Phone v ČR

Nokia uvádí Lumie s Windows Phone v ČR
5

Nokia dnes na slavnostním galavečeru v pražském Slovanském domě uvedla na český trh nové modely Lumia 800 a 710. Jakožto první telefony výrobce s operačním systémem Windows Phone 7.5 jsou pro Nokii klíčové. Na slavnostním uvedení jsme se dozvěděli také několik zajímavých informací.

Nokia Lumia 710
Kde koupit
chytré telefony Nokia

Oba telefony máme již v redakci a pilně je testujeme. Přečtěte si naše první dojmy z Nokie 710 a Nokie 800, včetně komentovaných videopohledů.

Nokia Lumia 710 a Nokia Lumia 800 se 1. 2. začnou prodávat v ČR

Jak jsme vás již informovali, Nokia uvede nové telefony Lumia 800 a 710 na český trh 1. února. Nokia se poprvé v historii rozhodla marketingově spolupracovat v první vlně prodeje s omezeným počtem partnerů. Kromě značkových obchodů Nokia v Praze (Palác Flora, OC Smíchov) a Brně (OC Olympia) najdete přístroje u všech tří mobilních operátorů (Telefónica Czech Republic, T-Mobile, Vodafone), ve všech obchodech Electro World a v internetovém obchodě Alza.cz. V dalších obchodech budou Lumie k dostání později.

TIP: Nokia 710 - první dojmy a videopohled

Nokia Lumia - slavnostní zahájení prodeje v ČR

Nokia pracuje také na přizpůsobení telefonů pro český trh. Jednou z prvních vlaštovek je vyhledávání Seznam.cz, které může být přístupné v telefonu jako výchozí místo Bingu po stisku tlačítka hledat. Pro telefony zakoupené nyní bude vyhledávací engine Seznam.cz k dispozici s dalším updatem softwaru pravděpodobně v polovině února. Přístroje, které přijdou do obchodů poté, již budou Seznam.cz obsahovat přímo z výroby. Lumia 710 dostane český vyhledávač koncem února. Ve Slovanském domě Nokia již vyhledávání poprvé naživo předvedla a vše fungovalo bez problémů. Nokia zdůrazňuje také další české aplikace, které se postupně na Windows Phone připravují.

TIP: Nokia 800 - první dojmy a videopohled

Nokia Lumia - slavnostní zahájení prodeje v ČR

Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710 budou v prodeji od 1. února 2012 za přibližnou maloobchodní cenu 12 490 Kč (Nokia Lumia 800) a 7 990 Kč (Nokia Lumia 710).

Nokia Lumia - slavnostní zahájení prodeje v ČR

Diskuze ke článku
ivysilani
ivysilani - pro Symbian je na svete
pudl
všimli jste si těch velice prořídlých řad účasti ? tam sedí snad do 10 človíčků..............takový je asi zájem o nokie s windows....................coby majitel C7 je mi smutno při tomto pohledu.
Jura
Osobně si myslím, že jde Nokia správným směrem. Když vezmeme v úvahu, že smartphony se přibližují osobním PC, tak je určitě dobře i přibližování SW. Je to výhoda. A ruku na srdce. Kolik procent běžných užvatelů má dnes ve svém PC jiný OS než Windows?

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze