Nejlepší fitness náramek

Nejlepší fitness náramek
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Podívejte se na náš výběr nejlepších chytrých náramků
  • Mezi zástupci najdeme výrobce Honor, Huawei a Xiaomi

Chytré náramky mohou být zajímavou alternativou k chytrým hodinkám. Nejvíce pravděpodobně zaujmou ty, kteří chtějí ušetřit, nevyžadují přehršel funkcí a vystačí si se základními schopnostmi, jako je měření ušlé vzdálenosti či monitorování srdečního tepu. V našem výběru se zaměříme na několik zajímavých náramků, které jsou momentálně na trhu.

Nejlepší fitness náramky

Je však třeba jedním dechem dodat, že segment opravdu povedených chytrých náramků je poměrně chudý a mnoho výrobců se mu již nevěnuje. Jedním z důvodů může být fakt, že došlo k poklesu cen základních chytrých hodinek, které těží z větších displejů. Na stranu druhou, některé chytré náramky už připomínají spíše chytré hodinky.

Nejlepší fitness náramky

Huawei Band 7

Sáhnout můžete například po chytrém náramku Huawei Band 7. Potěší velice nízká hmotnost pouhých 16 gramů. Výrobce i přesto slibuje dlouhou výdrž až 14 dní na nabití.

Náramek nabídne bezmála stovku sportovních režimů nebo 4 000 různých ciferníků. Funkční nabídka je víceméně standardní. Pokud náramek propojíte s telefonem majícím Android či iOS, dočkáte se notifikací ze všech možných aplikací. Nechybí monitoring srdečního tepu, okysličení krve či spánku. Vše můžete sledovat na 1,47" AMOLED displeji, jemuž nechybí Always-On. Huawei Band 7 se na českém trhu nabízí za zhruba 1 300 Kč, avšak v různých akcích jej pořídíte kolem tisíce korun.

Xiaomi Smart Band 7 a Band 7 Pro

Zaujmout může i Xiaomi Smart Band 7, který nejvíce připomíná klasický chytrý náramek. Má až překvapivě velký 1,62" oválný displej typu AMOLED a nechybí mu Alwyas-On. Je příjemně lehký a pohodlně se nosí na zápěstí. Spárovat jej lze s telefony s Androidem a iOS.

Dokáže měřit až 110 různých sportovních aktivit, v tomto ohledu tedy určitě nebude omezeni. Spolehnout se můžete na měření stresu, okysličení krve, srdeční frekvence a samozřejmě také spánku, to je zkrátka trendy. Podporovány jsou rovněž notifikace z připojeného zařízení a obávat se nemusíte vody, náramek je odolný do 5 atmosfér. Výdrž se pohybuje běžně kolem 6 dnů na jedno nabití, výrazně ji však zkracuje aktivní Always-On. Náramek pořídíte za cenu okolo 1 300 Kč.

Chcete více? Můžete mít Xiaomi Smart Band 7 Pro. Za 2 500 Kč nabídne 1,64" AMOLED displej s Always-On. Přidanou hodnotou je senzor okolního světla, což znamená, že jas dokáže regulovat náramek sám.

Samozřejmostí je celodenní sledování srdeční frekvence a okysličení krve, přičemž lze nastavit upozornění na mezní hodnoty. Smart Band 7 Pro také zvládne monitorovat spánek. Připravena je porce 117 sportovních režimů, ze kterých se například celá desítka věnuje různým běžeckým stylům. Potěší podpora GPS nebo 12denní výdrž na nabití.

Xiaomi Smart Band 6 NFC

Xiaomi má v nabídce stále i předchozí generaci náramku, tedy Smart Band 6, navíc s přídomkem NFC. Proč by vás tato informace měla zajímat? Umožní bezkontaktně platit. A to je u takto levného zařízení doslova nevídané. NFC, respektive platební služba Xiaomi Pay, je k dispozici i v České republice, vy tak máte snadno možnost platit pohodlně vlastním zápěstím. Jen pozor, Xiaomi Pay nepodporují všechny bankovní instituce.

Xiaomi Smart Band 6 NFC vypadá prakticky identicky jako Huawei Band 7 a až na nepatrně menší displej, slabší baterii a absenci Always-On se neliší ani výbavou. Levnější zařízení zvládající placení přes NFC na trhu nenajdete. Xiaomi Smart Band 6 NFC se totiž prodává za necelých 1 300 Kč, v akci i kolem tisícikoruny.

Huawei Watch Fit 2

Pokud si potrpíte na design, zaujmout může i Huawei Watch Fit 2, který pořídíte v různých variantách. Za cca 3 tisíce korun nabídne 1,74" AMOLED zobrazovací panel s jemností 336 PPI a dostatečně vysokým jasem pro zajištění bezproblémové čitelnosti i venku. Design lze dotvořit zvoleným ciferníkem, kterých je v nabídce aplikace Huawei Health opravdu velké množství.

Huawei Watch Fit 2 jsou kompatibilní jak s HarmonyOS (který náramek sám využívá), tak s Androidem i iOS. Uživatel se tak může těšit na celou řadu funkcí, a to včetně možnosti volat. Na notifikace lze zareagovat, a to formou přednastavených rychlých odpovědí. Potěší i výdrž, Huawei Watch Fit 2 zvládnou více než týden na jedno nabití.


Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze