Nejlepší fitness náramek

Nejlepší fitness náramek
Fotografie: Michal Pavlíček, mobilenet.cz
  • Podívejte se na náš výběr nejlepších chytrých náramků
  • Mezi zástupci najdeme výrobce Honor, Huawei a Xiaomi

Tento výběrový článek je neaktuální, aktualizace je v přípravě.

Chytré náramky mohou být zajímavou alternativou hned pro několik typů uživatelů. Nejvíce pravděpodobně zaujmou ty, kteří chtějí ušetřit, nevyžadují přehršel funkcí a vystačí si se základními schopnostmi, jako je měření ušlé vzdálenosti či monitorování srdečního tepu. V našem výběru se zaměříme na několik zajímavých náramků, které jsou momentálně na trhu. Je však třeba jedním dechem dodat, že segment opravdu povedených chytrých náramků je poměrně chudý a mnoho výrobců se mu již nevěnuje. Jedním z důvodů může být fakt, že došlo k poklesu cen základních chytrých hodinek, které těží z větších displejů.

Honor Band 6

Jako první vybíráme chytrý náramek z dílen Honoru, konkrétně loňský Band 6. Dominantou náramku je kvalitní 1,47" AMOLED displej doplněný o praktické ovládací tlačítko s červeným akcentem, pomocí něhož lze displej s rozlišením 368 × 194 pixelů rychle aktivovat. Alternativou je pak klasické zvednutí zápěstí.

Z dalších vlastností stojí za zmínku měření srdečního tepu, okysličení krve, dvoutýdenní výdrž na nabití, svižný chod systému či možnost ovládání hudby přehrávané v telefonu. Pochopitelně je s tímto náramkem rovněž možné monitorovat kvalitu spánku či různorodé sportovní aktivity. Jde o slušnou nabídku za náramek, jehož cena se pohybuje kolem tisíce korun.

Huawei Band 7

Pokud vám z nějakého důvodu značka Honor nevyhovuje, můžete sáhnout po nedávno představeném chytrém náramku Huawei Band 7, jehož vzhled je podobný a nijak zvlášť se neliší ani výbava. Potěší velice nízká hmotnost pouhých 16 gramů. Výrobce i přesto slibuje dlouhou výdrž až 14 dní na nabití.

Náramek vás zkusí oslnit i čísly, když nabídne bezmála stovku sportovních režimů nebo 4 000 různých ciferníků. Funkční nabídka je standardní. Pokud náramek propojíte s telefonem majícím Android či iOS, dočkáte se notifikací ze všech možných aplikací. Nechybí monitoring srdečního tepu, okysličení krve či spánku. Vše můžete sledovat na 1,47" AMOLED displeji, jemuž nechybí funkce Always-On. Huawei Band 7 se na českém trhu nabízí za zhruba 1 300 Kč.

Xiaomi Smart Band 7

Další letošní novinka nejvíce připomíná klasický chytrý náramek tak, jak jej známe z let předešlých. Jde o Xiaomi Smart Band 7, přičemž tuto řadu od Xiaomi lze považovat v daném segmentu za vůbec nejúspěšnější. Náramek má až překvapivě velký 1,62" oválný displej typu AMOLED a nechybí mu režim Alwyas-On. Je příjemně lehký a pohodlně se nosí na zápěstí. Spárovat jej lze s telefony s Androidem a iOS.

Dokáže měřit až 110 různých sportovních aktivit, mezi kterými však nechybí třeba deskové hry. Spolehnout se můžete na měření stresu, okysličení krve, srdeční frekvence a samozřejmě také spánku. Podporovány jsou rovněž i notifikace z připojeného zařízení a obávat se nemusíte vody, odolnost náramku je do 5 atmosfér. Výdrž se pohybuje běžně kolem 6 dnů na jedno nabití, výrazně ji však zkracuje aktivní režim Always-On. Novinka se na českém trhu prodává za 1 300 Kč.

Xiaomi Smart Band 6 NFC

Na samotný závěr jsme si nechali svým způsobem speciální náramek. Xiaomi Smart Band 6 NFC je vlastně předchůdce před malou chvílí prezentovaného kousku. Ostatně také takřka identicky vypadá a až na nepatrně menší displej, slabší baterii a absenci funkce Always-On se neliší ani výbavou. Jeho hlavní výhoda spočívá v NFC a z něj pramenící výhody v podobě bezkontaktního placení.

Tato funkce a potažmo služba Xiaomi Pay je u vybraných bank k dispozici i v České republice, vy tak máte snadno možnost platit pohodlně vlastním zápěstím. Netřeba dodávat, že levnější zařízení zvládají placení přes NFC na trhu nenajdete. Xiaomi Smart Band 6 NFC se totiž prodává za necelých 1 300 Kč.

Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze