mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Návod: jak nastavit vlastní vyzvánění u iPhone

autor:
, vydáno:

Přidat vlastní vyzvánění do iPhonu není zas tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Apple spíše sází na to, že si za drobný peníz můžete vyzvánění zakoupit. Pojďte ale s námi zkusit si vyzvánění vytvořit zdarma z vlastní skladby. Přinášíme vám podrobný návod, se kterým to určitě zvládnete.

srovnání cen
Apple iPhone 3GS 16GB

iOS bohužel neumožňuje snadné nastavení vlastní MP3 skladby jako vyzvánění, jako například Android nebo Windows Phone 8. Postup je poměrně složitý, ale ne nezvládnutelný. Přinášíme vám návod, se kterým to pro vás bude hračka.

Jaký soubor můžete použít a co musí splňovat?

Jako vstupní soubor pro vyzvánění můžete použít libovolnou nahrávku v MP3, jen s tou podmínkou, že délka skladby musí být menší než 30 sekund. Upravit skladbu na požadovanou délku můžete v nějakém zvukovém editoru nebo využít možností aplikace iTunes. Popisovaný způsob se týká iTunes verze 11 a Windows 7, ale s drobnými odlišnostmi funguje i na všech starších verzích.

Apple iPhone 5 Apple iPhone 4S Apple iPhone 3G

Úprava délky skladby v externím zvukovém editoru

Pokročilí uživatelé si mohou skladbu, určenou pro vyzvánění, předpřipravit ve zvukovém editoru. Pro úpravu můžete sáhnout po vašem oblíbeném zvukovém editoru, pokud žádný nemáte, vyzkoušejte například mp3DirectCut, který je zdarma. Do něj stačí vybraný MP3 soubor přesunout, označit libovolnou část (maximálně však zmiňovaných 30 sekund), dát ho uložit a poté přidat do knihovny v iTunes.

Vyzvánění pro Windows Phone Vyzvánění pro Windows Phone Vyzvánění pro Windows Phone

Úprava délky skladby v iTunes

Vybranou skladbu, ze které chcete vyrobit vyzvánění je nutné mít přidanou v knihovně iTunes. Zde můžete upravit délku skladby nedestruktivním způsobem. Pokud si pravým tlačítkem myši kliknete na MP3 soubor a zvolíte "Informace", můžete na záložce "Volby" nastavit začátek a konec skladby. Stačí si tedy předem skladbu poslechnout, poznamenat si úsek který chcete jako vyzvánění a tento časový úsek vepsat do začátku a konce skladby v této volbě. Při přehrávání nebo exportu se pak bude brát v úvahu jen tento úsek, jakmile budete s vytvářením vyzvánění hotovi, stejným postupem tento úsek pak vymažete a skladba se zase bude přehrávat celá.

iTunes 11 iTunes 11 iTunes 11

Export do AAC a přejmenování

Dalším krokem bude export skladby do formátu AAC. To provedete tak, že kliknete pravým tlačítkem myší na skladbu upravenou předcházejícím postupem a zvolíte "Vytvořit verzi pro AAC". Vznikne tím soubor s příponou "m4a", který uvidíte ve vaší knihovně iTunes. Pro vyzvánění je však nutná přípona "m4r". Nejsnáze to provedete tak, že na tomto souboru stisknete opět pravé tlačítko myší a zvolíte "Zobrazit v průzkumníku Windows". V okně průzkumníku si přes "Uspořádat / Možnosti složky a hledání / Zobrazení" kliknete na "Skrýt příponu souborů známých typů", aby tato možnost nebyla zaškrtnutá, poté kliknete na OK. Tímto uvidíte v seznamu váš soubor i s příponou "m4a", kliknete na něj pravým tlačítkem myši, zvolíte "Přejmenovat" a příponu "m4a" přepíšete na "m4r".

iTunes 11 iTunes 11 iTunes 11 iTunes 11

Import do iTunes a synchronizace s telefonem

V okně průzkumníku můžete rovnou na soubor s příponou "m4r" kliknout, tímto by se měl přidat do vaší knihovny iTunes, pak průzkumník můžete zavřít. Pokud by se tak nestalo, můžete ho ručně přidat přes hlavní menu a položku "Přidat soubory do knihovny". Poté stačí už jen synchronizovat iTunes s vaším telefonem a v telefonu by se mělo objevit vámi přidané vyzvánění.

iTunes 11 iTunes 11

Máte-li s uvedeným postupem nějaké problémy, napište nám do diskuse pod článkem, rádi vám poradíme. Můžete nám i dát jen vědět, zdali se vám přidání vyzvánění díky tomuto postupu povedlo. Nebo znáte nějakou snazší možnost?

Tip: Návody pro ostatní platformy najdete zde:
Návod: jak nastavit vlastní vyzvánění u Windows Phone 7?
Návod: jak nastavit vlastní vyzvánění u Android 4.0 Ice Cream Sandwich?

Tagy článku: , , , ,

Související články

Recenze Apple iPhone 5: krásný, štíhlý a výkonný | vydáno
120
Recenze Apple iOS 7: změna k lepšímu nebo horšímu? | vydáno
69
Apple iPhone: před 5 lety začala nová éra mobilních telefonů | vydáno
11

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Jak, můžeš to popsat. Mám stejný problém. Děkuji Marek marek
Apple mám jen pár dní. Až na tohle úděsný přesouvání hudby, videa apod z pc do iphone spokojenost. Na vyzváněcí tóny použijte apku z apple storu Ringtones. Upravíte si písničku, uložíte a následně přesunete pomocí itunes. Udělal jsem 10 vyzvánění za cca 8 minut. Beton
Všechny kroky šly jak po másle, ale když jsem dal synchronizovat, tak mi to hodilo chybu že tento soubor nelze přesunout z důvodu že nelze v mobilu přehrát nebo spustit. michal
Nepochopím lidi, co komentují věci co se jich netýkají, když mte androind tak si hledte androida a do ios se vůbec neserte :) a naopak Sába
už jsem na to přišla :) Ester
Ahoj , prosím o radu. Udělala jsem vše podle návodu až přepsaní souboru na m4r, a dal mi to nejde dat do itunes, kdyz na ten soubor kliknu pravým tlačítkem tak nemam možnost přidat do knihovny, a když na to dvakrat kliknu levý tlačítkem, tak si mi začne přehravat v itunes ta původní s koncovkou m4a a když to chci přetahnout přímo no mobilu tak mi to píše že to nejde, že je to moc dlouhé. Ester
Došla jsem k tomu, že jsem chtěla příponu "m4a" přepsat na "m4r" ale píseň se mi smazala nebo jsem ji omylem smazala já a celý se to nějak já nevím.. a už mi to prostě vůbec nejde. Alena
Mám ifoun 6 a taky se mi to nezobrazilo ve výběru zvonění, ale jen v seznamu skladeb. Po hodině googlení jsem zjistila, že to nesmí být vidět v Hudba, ale Zvuky (Tones). Tedy po přejmenování souboru stačí otevřít Zvuky a drag and drop z Průzkumníka/Total Commanderu přetáhnout. Pak v iTunes zapnout synchro na Zvuky a už se objeví v seznamu zvonéní. Ale zlatej Samsung, nebejt ten foun služební, hodim to do koše a vrátim se k Androidu. Katy
Jsem v itunsu mám zkrácený song ale když na něj kliknu pravým tak tak prostě nemám ,,Vytvořit verzi pro AAC" a co těd? :( NiCooL.
mam to v seznamu skladeb ale ne ve slozce zvuky ale pisnicka je ve formatu vyzvaneni Klara

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 74 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

1Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
9Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.