Naděje pro pohřešované děti: aplikace do pátrání zapojí širší veřejnost

1
Naděje pro pohřešované děti: aplikace do pátrání zapojí širší veřejnost
  • V Česku policie každoročně pátrá po 10 až 15 nezletilých, kteří jsou v přímém ohrožení života či zdraví
  • Aplikace Echo přichází s řešením, které urychlí přenos informací o hledaném chlapci či dívce a zapojí tak do pátrání širokou veřejnost již od prvních hodin po zmizení
  • Aplikace vzniká ve spolupráci s Policií ČR a Ministerstvem vnitra v rámci startupového programu Laboratoř Nadace Vodafone a dostupná bude na podzim letošního roku

Rychlost přenosu informace je nejdůležitější. S každou další hodinou šance na nalezení dítěte výrazně klesá. Než se informace dostane do médií a k široké veřejnosti, může být dítě i stovky kilometrů daleko. Mobilní aplikace Echo, kterou díky startupovému programu Laboratoř Nadace Vodafone vyvíjí tým složený i z policistů, do pátrání od samého začátku zapojí širokou veřejnost.

Echo logo

„Aplikace Echo bude přímo propojena s policejní evidencí pohřešovaných dětí. V momentě, kdy do ní policie přidá záznam, upozorní aplikace své uživatele o konkrétním případu ztraceného dítěte, včetně popisu a fotky,“ popisuje kriminalista Petr Bureš, který se na vývoji aplikace podílí.

Uživatel pak bude moci jedním stisknutím Policii kontaktovat. Aplikace bude určená nejen pro policisty, ale bude rovněž bezplatně dostupná i široké veřejnosti. Tím se šance na včasné nalezení dítěte ještě zvýší.

„Do takové situace se bohužel může dostat každý rodič. Proto si myslíme, že taková aplikace je potřeba. Technologie to umožňují. A když se propojí s policejním systémem, může zachránit životy. Věříme, že Aplikace Echo přispěje k tomu, aby dětí, které se ztratí a nikdy nenajdou, bylo co nejméně,“ říká Adriana Dergam z Nadace Vodafone.

Tým Echo vyvíjí aplikaci v úzké spolupráci s Policií ČR a Ministerstvem vnitra.

„Spolupráci s neziskovou organizací Aplikace Echo považujeme nejenom za přínosnou, ale i nezbytnou v rámci aktivního naplňování klíčových aspektů Národního koordinačního mechanismu pátrání po pohřešovaných dětech,“ upřesňuje Odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality, Ministerstvo vnitra. Spuštění aplikace je plánováno na podzim 2018.

Diskuze ke článku
ANO
Ja to asi nechapu .... takze bude specialni aplikace, kde budou push notifikace ..... takova se da naprogramovat pro vsechny platformy za hodinu ...... ale tohle bude samozrejme za pul miliardy .... misto, aby prisla SMSka vsem lidem v dane lokalite, tak jen tech par lidi, co si to nainstaluje ....... jen dalsi nehorazna dira na penize.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze