Na internetu koluje snímek prototypu skládačky Pixel Fold 2. Co odhalil?

1
Na internetu koluje snímek prototypu skládačky Pixel Fold 2. Co odhalil?
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Google zřejmě změní rozměry zařízení i poměr stran
  • Nový Pixel Fold 2 tak bude vyšší a štíhlejší na rozdíl od první generace

Ve světě ohebných smartphonů jasně dominuje Samsung, avšak zajímavým know-how se může pochlubit například i Honor, který nedávno na náš trh uvedl extrémně tenký Honor Magic V2, či Google, jenž stojí za povedeným, avšak poměrně drahým Pixelem Fold. Právě druhá generace skládacího Pixelu, jež by mohla vcelku logicky dorazit až s uvedením řady Pixel 9, aby byla sjednocena čipová výbava, se nyní objevila na internetu v podobě prototypu.

Delší a s jiným fotomodulem

Pochopitelně se nelze 100% spolehnout na to, že se jedná o skutečný prototyp chystaného Pixelu Fold 2, budeme-li však vycházet z toho, co máme k dispozici, můžeme si všimnout několika zajímavých změn. Tou již na první pohled okamžitě viditelnou je podoba fotomodulu, jenž se od toho, který známe z Pixelu Fold, výrazně liší. Fotomodul u prototypu má spíše tvar kratšího obdélníku, na rozdíl od podlouhlého fotomodulu u původního Pixelu Fold, který byl podle nás stylovější.


Další změnou mají být samotné rozměry. Zdá se totiž, že Pixel Fold 2 bude vyšší na rozdíl od původního Foldu, který byl spíše nižší a širší, což se nám ale vcelku líbilo. Podle androidauthority.com lze předpokládat, že se dočkáme rovněž většího vnitřního displeje, minimálně kvůli tomu, že se má tentokrát selfie kamerka ukrývat v „průstřelu“ obrazovky, nikoliv v rámečku jako u první generace. Důvodem pro změnu rozměrů, tedy i poměru stran zařízení, má být snadnější optimalizace aplikací pro tento poměr stran displeje, neboť u původního Pixelu Fold museli vývojáři speciálně upravit své aplikace a Google musel zase vytvořit speciální funkci, jež umožňovala aplikace roztáhnout na celou obrazovku.

Jako vždy platí, že moudřejší budeme až s odstupem času a blížícím se (předpokládaným) odhalením telefonu, což by mělo být v říjnu letošního roku spolu s Pixely 9.