Samsung Galaxy S10 by mohl nabídnout nový Infinity-O displej

Samsung Galaxy S10 by mohl nabídnout nový Infinity-O displej
  • Nejdražší verze by měla obsahovat až pět fotoaparátů
  • Galaxy S10 má použít čtečku otisků prstů v displeji u všech verzí
  • U nejlevnější varianty se počítá s technologií optické čtečky prstů, zatímco u zbylých tří s dražší, ale velmi přesnou ultrasonickou čtečkou od Qualcommu, která bude ukrytá v jedné třetině displeje
  • Bez velké změny má být Infinity Display stále bez výřezu i celkový vzhled
  • Velkou novinkou má být ovšem 3D fotoaparát, na kterém Samsung spolupracuje s dalšími dvěma společnostmi
  • Čtvrtá verze, ta nejdražší, bude mít podporu 5G

Aktualizováno 9. 11. 2018

Samsung na své nedávné konferenci nastínil, jakým směrem se budou ubírat jeho Infinity displeje. Jedna z variant je nazvána Infinity-O display. Ta má přinést výřez ve tvaru písmena O v levé horní části obrazovky. Nešlo by vlastně ani o výřez, celý kroužek by byl obklopen displejem. A právě tento druh displeje by dle současných informací měl být viděn v nadcházející řadě Samsungů Galaxy S10.

Možná podoba Infinity-O displeje

Aktualizováno 05. 11. 2018

Zvěsti o tom, že nový Samsung Galaxy S10 přechází ze čtečky otisků prstů na „IRIS scanner“ (čtečku oční sítnice), se ukázaly být liché. Ostatně to potvrzuje i známý „leaker“ Ice universe na jeho twitterovém profilu. Co víc, nová čtečka otisků prstů, a ostatní technologie použité v obrazovce Galaxy S10, by měly zůstat exkluzivní pro Samsung až do poloviny roku 2019. A v čem je tato čtečka otisků prstů v displeji vlastně unikátní?

Čtečku otisků prstů integrovanou v displeji můžeme vídat u vlajkových lodí již několik měsíců a neopomněl ji ani Huawei Mate 20 Pro nebo námi právě testované MEIZU 16th. Za inovaci jsme rádi, je však potřeba si nalít čistého vína a uznat, že stávající technologie čteček otisků prstů v displeji (takzvaná optická) nedosahuje rychlosti ani spolehlivosti standardních čteček otisků prstů, které stačí doslova pohladit bříškem prstu, aby se telefon odemkl.

Kromě mnohonásobně vyšší přesnosti a rychlosti čtečky u chystaného Samsungu Galaxy S10 také naroste její plocha. Podle všeho by měla být čtečka dostupná na celé jedné třetině displeje, takže nebudete muset nadále řešit, kam prst položit, abyste se přesně strefili na místo čtečky. Problémem pro ultrasonickou čtečku otisků prstů navíc nejsou ani mokré či zpocené ruce.

Aktualizováno 21. 9. 2018

V příštím roce bychom se u Samsungu měli dočkat alespoň lehké změny designu u jeho budoucích vlajkových lodí Galaxy S10. Náznakem může být i fakt, že zřejmě dojde ke změně poměru displeje. Doposud Samsung využívá poměr 18:9, ale v příštím roce zřejmě natáhne displeje na 19:9. Naznačuje to výsledek benchmarku, ve kterém se objevilo zařízení s označením SM-405F. Pod tímto netypickým číslem Samsung poměrně často ukrývá modely řady Galaxy S. Test dále proběhl na Androidu 9.0, což bude startovací verze systému u budoucích telefonů.

Samsung Galaxy S10

Aktualizováno 14. 9. 2018

Přímo z domoviny korejského výrobce přicházejí zprávy, které naznačují, že nejvyšší verze nového Galaxy S10 by měla obsahovat hned pět fotoaparátů. Bohužel se však nebude jednat o takovou senzaci jako u Nokie 9, neboť mají být fotoaparáty klasicky rozprostřeny po obou stranách smartphonu. Počítat tedy můžeme s třemi fotoaparáty vzadu a duální selfie kamerkou nad displejem. Informace o specifikacích jednotlivých fotoaparátů zatím nejsou dostupné. Zbylé dvě verze pak mají disponovat klasickou kombinací jedné přední kamery a dvou, respektive tří, fotoaparátů na zadní straně.

Aktualizováno 11. 9. 2018

Čtečka otisků prstů by u několika variant Samsungu Galaxy S10 měla být umístěna přímo v displeji. Jihokorejská média nyní tvrdí, že půjde vůbec o nejpokročilejší implementaci, která byla dosud v jakémkoliv smartphonu nasazena. Samsung nasadí ultrazvukové řešení od společnosti Qualcomm a sáhne rovnou po zbrusu novém třetí generaci. Zatímco druhá generace čtečky dokázala pracovat pod plochou tlustou 0,8 milimetrů, třetí by se měla dostat až na tloušťku 1,2 milimetrů. Díky tomu bude displej nadále skvěle chráněn a čtečka bude reagovat rychle a přesně. Počítá se také s tím, že skrze čtečku bude možné využívat speciální gesta. Aby toho nebylo málo, řešení, které zvažuje Samsung, má fungovat také pod vodou a například dokázat detekovat průtok krve či měřit srdeční tep.

Samsung

Aktualizováno 6. 9. 2018

Samsung chystá 3 verze Galaxy S10. Mají mít kódová označení Beyond 0, Beyond 1 a Beyond 2. Vztahují se popořadě k verzi Lite, klasické verzi a verzi Plus. Nově však vyšlo najevo, že Samsung chystá ještě čtvrtou verzi, která bude vycházet z Beyond 2. Ta by měla mít navíc podporu pro 5G, a bude tak nejdražší. Samsung se rozhodl vytvořit ji, aby mohl nabídnout 5G pouze těm uživatelům, kteří jej potřebují (nebo chtějí), respektive aby ostatní uživatelé nemuseli platit více peněz za něco, co nevyužijí.

Aktualizováno 28. 8. 2018

Galaxy S10 nám udělal radost, neboť dodá čtečku otisků prstů v displeji hned do všech tří verzí. Domněnka že nejlevnější varianta se bez ní bude muset obejít, se tedy ukázala jako lichá.

Otázkou už jen zůstává, jaký druh čtečky v displeji bude Samsungem u jednotlivých variant nasazen. Zatím vše naznačuje tomu, že Galaxy S10 a Galaxy S10+ budou mít pod displejem ukrytou ultrasonickou čtečku otisků prstů dodávanou společností Qualcomm. Ta dosahuje vysoké přesnosti a nemá problém ani s vodou nebo opalovacím krémem.

U levnější verze Galaxy S10 naopak očekáváme použití optické čtečky otisků prstů, která svým principem připomíná spíše fotoaparát a je méně spolehlivá. Tento druh čtečky je však dvakrát až třikrát levnější než čtečka ultrasonická, takže krok Samsungu je pochopitelný.

Aktualizováno 14. 8. 2018

Tentokrát se znovu potvrzuje, že Samsung vrcholnou verzi Galaxy S10+ osadí trojitým fotoaparátem. Podrobnosti odhalují, že běžný fotoaparát nabídne 16 megapixelů, teleobjektiv 13 megapixelů a širokoúhlý objektiv 12 megapixelů. Tato sestava by měla zajistit spokojenost všech náročných uživatelů. Původně se předpokládalo, že Galaxy S10+ bude jediným modelem Samsungu, který bude mít trojitý zadní fotoaparát. Nyní to však vypadá, že se tři fotoaparáty objeví i ve vrcholném modelu Galaxy A (2019), kde by však měly mít rozlišení 32 + 8 + 5 megapixelů a není zřejmé, zda se dostane na širokoúhlý objektiv i teleobjektiv.

Aktualizováno 18. 7. 2018

Další střípek do skládačky jménem Samsung Galaxy S10 přibývá dnes. Nové informace se týkají čtečky otisků prstů. Samsung by měl namísto obvykle používané optické čtečky vsadit na ultrazvukovou, která je modernější, skenuje 3D otisk a pracuje rychleji. Navíc je kompatibilní nejen s OLED panely. Na druhou stranu tuto možnost Samsung nevyužije, řada Galaxy S10 bude samozřejmě nabízet Super AMOLED displeje. V tuto chvíli není jisté, zda Samsung využije vlastní řešení optické čtečky, či vsadí na technologii Qualcommu. Jak již víme, že řada Galaxy S10 nabídne hned tři různé varianty. S optickou čtečkou otisků prstů přímo v displeji bychom se měli setkat u dvou z nich. Základní verze si zřejmě vystačí s tradiční čtečkou na zádech. Výhledově má Samsung optické čtečky nasadit do dalších smartphonů. Zmiňuje se Samsung Galaxy Note 10 a některé modely řady Galaxy A v příštím roce.

Samsung

Aktualizováno 9. 7. 2018

Z minula již víme, že Galaxy S10 zřejmě dorazí ve třech verzích. Ty se dnešním dnem trochu více odhalují. Základní s označením Galaxy S10 bude mít 5,8palcový Super AMOLED displej a na zadní straně duální fotoaparát s 12 megapixely, přičemž jeden z nich bude teleobjektivem. Prostředí Galaxy S10+ nabídne 6,2palcový Super AMOLED displej a trojitý zadní fotoaparát, kde bude klasický + širokoúhlý snímač a teleobjektiv s kombinací rozlišení 12+12+16 megapixelů. Vrcholný Galaxy S10+ (shodné označení) má mít 6,44palcový Super AMOLED displej, stejný trojitý zadní fotoaparát a na čelní straně duální selfie kameru, což bude jedna z jeho odlišností. Specifikace čelních kamer nejsou známé, avšak lze předpokládat, že Samsung nasadí stejný modul jako v Galaxy A8 (2018), tedy kombinaci 16+8 megapixelů.

Samsung Galaxy A8 (2018)
Vrcholný model řady Galaxy S10 by mohl mít duální čelní kamerku jako Galaxy A8

Aktualizováno 26. 6. 2018

Po nějakém čase se objevily další spekulace týkající se budoucí jubilejní řady Galaxy S10. Aktuálně se hovoří o tom, že jihokorejský výrobce připravuje tři verze lišící se počtem fotoaparátů. Základní verze má nabídnout 5,8palcový displej bez zakřivení a na zadní straně jeden fotoaparát. Zlatá střední cesta bude mít opět 5,8palcový panel, avšak po bocích zakřivený. Na zadní straně bude duální fotoaparát. Vrcholná verze má mít více než 6palcový zobrazovač se zakřivením a na zadní straně hned trojici fotoaparátů. Inspirace u Huawei je zřejmá, avšak Samsung velmi pravděpodobně použije jiné senzory a možná nastavení.

Samsung Galaxy S9+
Letošní vrchol představoval duální fotoaparát

Aktualizováno 1. 6. 2018

Další střípek do skládačky jménem Samsung Galaxy S10 uniká. Jihokorejský výrobce údajně zvažuje nasazení reproduktoru přímo do displeje. Samotný zvuk by se pak šířil formou vibrací. Nejde o vyloženě přelomovou technologii, prvně ji využilo Xiaomi v prvním Mi MIXu. Samsung by však jakožto vůbec největší světový výrobce mobilních telefonů mohl vzkřísit a nasadit do své jubilejní vlajkové lodi.

Původní informace ze 17. 4. 2018

Dvojice Galaxy S9 a S9+ se ještě pořádně neohřála na pultech obchodů a už tu máme první střípky informací o nástupci. Podle důvěryhodného zdroje se prý korejský gigant začal okamžitě soustředit na Galaxy S10, a to tak moc, že prý právě dnes kompletně dokončil finální design nadcházející vlajkové lodi. Pokud však doufáte v nějaké experimenty či skládací konstrukci, musíme vás zklamat. Samsung podle všeho velké výročí své vlajkové řady nijak zvlášť neoslaví, jako tomu bylo třeba u Applu s iPhonem X.

Samsung Galaxy S10 - koncept fanouška

Telefon se nemá vzhledově od svých předchůdců výrazně odlišovat a jeho středobodem bude opět Infinity Display, který možná jen lehce zvětší svou úhlopříčku a smrsknou se nepatrně rámečky kolem něj. Má to však i své výhody. Sice se opět nedočkáme velkých změn vzhledu, ale odpůrci „notche“ se alespoň nemusejí obávat výřezu displeje i u Samsungu. Tomuto trendu korejský obr zkrátka nepodlehne. Nový Infinity Display se má začít vyrábět v listopadu letošního roku.

Vzhledem k nedávným únikům patentovaných vzhledů s výřezem i kompletně bez rámečků bychom tyto zprávy ale brali přeci jen s rezervou. Je ovšem také klidně možné, že z těchto patentů nikdy žádný telefon nevznikne a i kdyby ano, nemusí to být ještě Galaxy S10. Přeci jen máme před sebou do odhalení ještě rok, což je dostatečná doba na to, aby se vzhled S10 s každým novým unikem měnil, jak už tomu téměř vždy bývá.

Kromě displeje prozradil zdroj také pár dalších detailů ohledně výbavy telefonu. Galaxy S10 má mít už konečně čtečku přímo v displeji, což jsme sice slyšeli už nesčetněkrát, ale tentokrát bychom si na to už i klidně vsadili. Ve vývoji je také nový fotoaparát snímající své okolí ve 3D. Tento nový modul je přitom údajně navržen ve spolupráci s Mantis Vision (izraelská společnost zabývající se 3D fotoaparáty) a Woodgate.

Diskuze ke článku
Martin Both
Martin Both
Stačí když zlepší výdrž baterie, žádné výstřelky nepotřebuji :-D
Marduch
Už bylo na čase nějaký nový "únik", S9 už je pomalu fosilie.
Petr Kropáč
A co takhle chlapskou verzi bez selfie kamer a podobných nesmyslů? Radši větší baterii. Ještě že ten rakovinotvornej výřez nebude.
BigBoss
No prosim a ze to nejde, ctecka v displeji. Ucte sa apple, inak moje peniaze viac neuvidite. :D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze