Pouzdro pro Nokii 9 je připraveno na 5 fotoaparátů

Pouzdro pro Nokii 9 je připraveno na 5 fotoaparátů
  • Nová Nokia odhaluje 5 fotoaparátů v šestiúhelníkovém uspořádání
  • Stane se tak možná úplně prvním smartphonem s 5 fotoaparáty na světě
  • Interní paměť má pojmout až 128 GB dat

Aktualizováno 19. 11. 2018

Dnešní únik se nese ve znamení 3D nákresu silikonového pouzdra pro možnou Nokii 9. Na pouzdru jsou samozřejmě zahrnuty všechny nutné otvory. Upoutá tak především zadní strana, kde se má nacházet hned pět objektivů fotoaparátu. Spodní hrana je domovem dvou průduchů reproduktorů a také USB-C konektoru. K představení novinky, byť to ještě není příliš pravděpodobné, by mohlo dojít 5. prosince, kdy má HMD Global v Dubaji tiskovou konferenci.

Nokia 9

Aktualizováno 6. 11. 2018

K dispozici je tradiční 360° video, na kterém je zachycen render pravděpodobné Nokie 9. Můžeme se tak na telefon podívat ze všech stran. Spatřit záda s pěti fotoaparáty či čelní stranu, kde bude displej o úhlopříčce 5,9 palce bez výřezu. Smířit se budete muset s menším rámečkem nad a pod panelem. Samotné rozměry smartphonu mají být 155 × 75 × 7,9 milimetrů. Chybět nemá odolnost proti prachu a vodě, naopak absentovat má 3,5mm jack. Kapacita baterie se zastaví na slušné hodnotě 4 150 mAh.

Aktualizováno 17. 9. 2018

Objevily se nové informace, dle kterých dojde k odložení oznámení Nokie 9. Přišel s nimi Twitter účet NokiaMobileRu, který tvrdí, že dle jeho informací přistoupí Juho Sarvikas k odložení oznámení z letošního podzimu až na únor 2019, tedy veletrh MWC 2019. Důvod? Telefon údajně ještě není zcela hotový. Na druhou stranu není jisté, že k tomuto kroku dojde. Připomeňme, že HMD Global nadále nemá pravou vlajkovou loď pro rok 2018. Pakliže by k odložení došlo, opakovala by se loňská situace. Původně totiž měla být Nokia 8 Sirocco představena během loňského podzimu, nakonec však došlo k odložení.

Aktualizováno 17. 9. 2018

Chystaná vlajková loď Nokia 9 je stále obestřena množstvím tajemství. Dnes jsme svědky úniky čelního panelu. Displej bude samozřejmě velký, avšak bez výřezu v horní části. Rámečky jsou vcelku malé, avšak nad a pod displejem je menší prostor. Nokia alespoň měla kam umístit reproduktor, čidla, čelní fotoaparát i své logo.

Aktualizováno 10. 9. 2018

Trošku překvapivě unikly informace o chystané Nokii 9 skrze stránky Samsungu. Na jeho lotyšských stránkách je sekce zpětného výkupu vašeho starého telefonu. V seznamu zařízení lze najít i doposud nepředstavenou Nokii 9 a dokonce i podrobnosti o paměťové verzi. Novinka bude dostupná ve variantě s 64GB a 128GB interní pamětí. V obou případech bude moci uživatel volit i z verze s podporou dvou SIM karet.

Nokia 9

Aktualizováno 7. 9. 2018

V Číně, kde se smartphony Nokia vyrábí, unikl obrázek zadní strany, který odkrývá hned pět fotoaparátů. Podle dostupných informací se také může jednat o Nokii 10. Na závěry je tedy zatím brzy. Prémiovost zařízení každopádně naznačuje skleněná zadní strana a v úvahu připadá i využití integrované čtečky otisků prstů v displeji.

Nokia 9 10

Nokia navíc před ostatními výrobci smartphonů získává náskok s pěti fotoaparáty. Mezitím na pozici smartphonu s nejvíce fotoaparáty úřadoval Huawei P20 Pro. Kromě zajímavého uspořádání připomínajícího šestiúhelník si můžeme povšimnout LED přisvícení a také IR snímače, který by měl zajistit dobré snímky i v šeru. Logo Zeiss není u Nokia smartphonů ničím neobvyklým. Společnost se známým výrobcem pracovala již v dobách telefonů běžících na operačním systému Symbian.

Původní informace z 5. 9. 2018

HMD Global v portfóliu nadále chybí opravdu špičková vlajková loď. Tou by se měla stát Nokia 9, na kterou všichni netrpělivě čekají několik měsíců. Občas se spekulace objeví, ale následně je ticho po pěšině. Nyní svět spekulací opět ožívá a může za to jedna jediná fotografie, pojďme se na ni nejprve podívat.

Mnoho na ni vidět není, avšak co rozhodně zaujme, je sestava fotoaparátů na zadní straně. Vidíme hned šest otvorů v zadním krytu a velmi netradiční rozestavění, které částečně připomíná šestiúhelník. Fotoaparátů tak bude mít případná Nokia 9 hned několik. Zadní kryt odhaluje také zařazení do programu Android One, což ale u Nokií nepřekvapí. Bohužel žádné další informace nejsou k dispozici a původní zdroj dokonce fotografii smazal. Až čas ukáže, zda je fotografie opravdová.

Diskuze ke článku
Konduktor
Vypadá to směšně..
douan
och legendarna Nokia 9 - telefon ktorý snád nikdy nebude .!.
Pepa Pepa
Pepa Pepa
Tak tohle snad ne :-D ...
Carda
Vypadá to opravdu legračně

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze