Nejlepší základní chytré hodinky

Nejlepší základní chytré hodinky
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Tentokrát se zaměříme na hodinky s uzavřeným operačním systémem, tedy s omezenými schopnostmi
  • Do výběru se zařadili výrobci Honor, Xiaomi i Withing

Jak moc jsou vlastně chytré hodinky chytré a co je činí „chytrými“? Odpověď na tuto otázku není tak jednoznačná. Pro někoho to může být pouhé měření kroků nebo přítomnost senzorů měřících zdravotní funkce, pro jiné zase možnost propojení s telefonem. Poznávacím znakem je často displej, ovšem, jak si ukážeme v dnešním výběru, ani na to se nelze spolehnout.

Vítejte u dalšího výběru, tentokrát zaměřeného na chytré hodinky s uzavřeným operačním systémem, tedy takové, na které si nedoinstalujete aplikace a musíte se spokojit s tím, co vám předinstaloval sám výrobce.

Vybíráme nejlepší základní chytré hodinky!


Xiaomi Mi Watch

Alternativu pro sportovní nadšence představují Xiaomi Mi Watch, které se chlubí dlouhou výdrží i povedeným designem, ale hlavně skvělým poměrem cena/výkon. Displej o velikosti 1,39 palce s jemnosti 326 PPI typu AMOLED zobrazí veškeré potřebné informace, ať už jde o údaje naměřené při sportování či notifikace z vašeho smartphonu a potěší také integrace GPS/GLONASS.

Xiaomi Mi Watch – videorecenze

Kromě velmi přehledně zpracované mobilní aplikace, kde lze podrobněji analyzovat jednu z více než 100 nabízených sportovních aktivit, je přítomna také vodotěsnost až do 5 ATM a množství ciferníků, které si můžete snadno rozšířit. V neposlední řadě vás mohou zaujmout opravdu dlouhou výdrží kolem dvou týdnů či příznivou cenovkou.

Huawei Watch Fit

Hledáte-li chytré hodinky vzhledem připomínající spíše chytrý náramek, zvažte nákup Huawei Watch Fit s velkým 1,64" AMOLED panelem a nízkou hmotností pouhých 21 gramů (bez pásku). Díky tomu jsou Watch Fit ideální pro sportovce, které jistě potěší také zvýšená odolnost do 5 atmosfér či přítomnost senzoru SpO2.

Huawei Watch Fit – videorecenze

Hodinky zvládnou na jedno nabití zhruba týden používání, nabíjení probíhá skrze magnetický konektor. Předností tohoto modelu je integrovaná GPS i 13 běžeckých tréninků, které vám pomůžou se připravit třeba na maraton. Potěší také nízká cena okolo 2 tisíc korun.

Honor MagicWatch 2

Druhá generace Honor MagicWatch přináší všechny výhody jejich předchůdce, jako je například dlouhá výdrž, povedený design či pokročilé sportovní funkce, nově však hned ve dvou provedeních – 46mm verzi pro pány a 42mm variantě pro něžné pohlaví. Obě spoléhají na krásný AMOLED displej s poměrně tenkými rámečky o velikosti 1,39, respektive 1,2 palce a dostatečně jemným rozlišením.

Honor Watch Magic 2 – videorecenze

Uživatele potěší přítomnost čipsetu Kirin A1, který zajišťuje ve spolupráci s Bluetooth 5.1 špičkovou konektivitu, díky čemuž zůstanou hodinky v otevřeném prostranství připojeny k vašemu smartphonu až na vzdálenost 150 metrů. Výdrž, která činí v případě 46mm verze úctyhodných 14 dní a u menší varianty až týden, je ve světě chytrých hodinek také značně nadstandardní a MagicWatch 2 mohou být skvělou volbou pro všechny, které nebaví každý večer hodinky sundávat ze zápěstí a dávat je na nabíječku.

Mezi výhody patří také přítomnost polohovacích systémů GPS a GLONASS, což z hodinek dělá ideálního společníka na výlety do přírody či jiné sportovní aktivity. Pánská verze navíc obsahuje i chytrého trenéra, který dává uživateli hlasové i vizuální instrukce k dosáhnutí ideálních výsledků. Díky integrovanému úložišti lze navíc do hodinek nahrát až 500 skladeb, takže můžete poslouchat hudbu přímo ze sluchátek, aniž byste si s sebou museli brát telefon. Samozřejmostí je pak vodotěsnost až do 5 ATM i možnost výměny pásků za jiné. Alternativně je také možné sáhnout po jejich sportovnější a ještě cenově dostupnější úpravě od Huawei s označením Watch GT2e, která však nedisponuje reproduktorem ani mikrofonem.

Withings ScanWatch

Pokud vyžadujete opravdu velmi dlouhou výdrž a dotykový displej pro vás nehraje zásadní roli, rozhodně byste měli zvážit nákup modelu Withings ScanWatch. Hodinky nejen, že dobře vypadají, ale také jsou vyrobeny z hodnotných materiálů. Safírové sklíčko odolá většině škrábancům a vodotěsnost do 5 atmosfér znamená, že si s hodinkami klidně můžete jít i zaplavat.

Velkou předností je rovněž schopnost měření EKG či okysličení krve. Aplikace dostupná na Android i iOS pak nabízí velké množství informací o sportovních aktivitách i kvalitě spánku. Díky klasickému (analogovému) designu si navíc můžete být jisti, že hodinky ScanWatch z módy jen tak „nevyjdou“.


Související články
Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze