Nejlepší základní chytré hodinky

4
Nejlepší základní chytré hodinky
  • Tentokrát se zaměříme na hodinky s uzavřeným operačním systémem, tedy s omezenými schopnostmi
  • Do výběru se zařadili výrobci Huawei, Xiaomi i Withing

Jak moc jsou vlastně chytré hodinky chytré a co je činí „chytrými“? Odpověď na tuto otázku není tak jednoznačná. Pro někoho to může být pouhé měření kroků nebo přítomnost senzorů měřících zdravotní funkce, pro jiné zase možnost propojení s telefonem. Poznávacím znakem je obvykle displej, ovšem, jak si ukážeme v dnešním výběru, ani na to se nelze spolehnout.


Nejlepší základní chytré hodinky

Vítejte u dalšího výběru, tentokrát zaměřeného na chytré hodinky s uzavřeným operačním systémem, tedy takové, na které si nedoinstalujete aplikace a musíte se spokojit s tím, co vám předinstaloval sám výrobce.

Huawei Watch GT2

Druhá generace Huawei Watch GT přináší všechny výhody jejich předchůdce, jako je například dlouhá výdrž, povedený design či pokročilé sportovní funkce, nově však hned ve dvou provedeních – 46mm verzi pro pány a 42mm variantě pro něžné pohlaví. Obě spoléhají na krásný AMOLED displej s poměrně tenkými rámečky o velikosti 1,39, respektive 1,2 palce a dostatečně jemným rozlišením.

Huawei Watch GT2 – videorecenze

Novinkou na první pohled skrytou je využití Kirinu A1, který zajišťuje ve spolupráci s Bluetooth 5.1 špičkovou konektivitu, díky čemuž zůstanou hodinky v otevřeném prostranství připojeny k vašemu smartphonu až na vzdálenost 150 metrů. Výdrž, která činí v případě 46mm verze úctyhodných 14 dní a u menší varianty až týden, je ve světě chytrých hodinek také značně nadstandardní a Watch GT2 mohou být skvělou volbou pro všechny, které nebaví každý večer hodinky sundávat ze zápěstí a dávat je na nabíječku.

Huawei Watch GT 2

Mezi výhody patří také přítomnost polohovacích systémů GPS a GLONASS, což z hodinek dělá ideálního společníka na výlety do přírody či jiné sportovní aktivity. Pánská verze navíc obsahuje i chytrého trenéra, který dává uživateli hlasové i vizuální instrukce k dosáhnutí ideálních výsledků. Díky integrovanému úložišti lze navíc do hodinek nahrát až 500 skladeb, takže můžete poslouchat hudbu přímo ze sluchátek, aniž byste si s sebou museli brát telefon. Samozřejmostí je pak vodotěsnost až do 5 ATM i možnost výměny pásků za jiné.

Xiaomi Amazfit GTR

Alternativu pro sportovní nadšence představují Xiaomi Amazfit GTR, které jsou rovněž k dispozici v pánské (47mm) a dámské (42mm) variantě a chlubí se dlouhou výdrží i povedeným designem. Displej o velikosti 1,39/1,2 palce typu AMOLED zobrazí veškeré potřebné informace, ať už jde o údaje naměřené při sportování či notifikace z vašeho smartphonu a potěší také integrace GPS/GLONASS.

Huami Amazfit GTR

Kromě 12 sportovních režimů, mezi nimiž najdeme běh, plavání nebo cyklistiku, je přítomna také vodotěsnost až do 5 ATM a množství ciferníků, které si můžete nainstalovat skrze povedenou aplikaci Amazfit. V neposlední řadě vás mohou zaujmout opravdu dlouhou výdrží kolem 20 dnů (u větší verze) či příznivou cenovkou.

Withings Move ECG

Trochu netradičně do našeho výběru zařadíme také chytré hodinky, které na první pohled vypadají zcela obyčejně, tedy nemají displej, ale pouze klasický ciferník s ručičkami. Absence zobrazovacího panelu na druhou stranu umožnila dosáhnout výdrže shodné s běžnými hodinkami, která má dosahovat až jednoho roku s následnou výměnou baterie u hodináře.

Withings Move ECG

Nastavení hodinek i jejich správa probíhá přes aplikaci výrobce, kde budete také sledovat ušlé kroky či kvalitu spánku. Hlavní předností tohoto modelu je však, jak napovídá název, podpora měření EKG (elektrokardiogramu), díky čemuž máte možnost sledovat elektrickou aktivitu svého srdce a monitorovat své zdraví. Podporou EKG například disponují také Apple Watch, které jsou však několikanásobně dražší. Pokud hledáte klasicky vypadající hodinky a chcete mít možnost monitorovat EKG, pak jsou tyto hodinky vaší jasnou volbou.


Diskuze ke článku
joovi
No mi v tom výběru ještě chybí hodinky kronaby. Co se vzhledu týče, tak aspoň mně přijdou suveréně nejhezčí. Asi jsou z hodinek nejhloupější, protože jen vibracemi a ručičkami ukazují co za notifikaci to je, ale jinak nic nezobrazí. Ale tlačítkům jdou přiřadit zajímavé funkce. Pro někoho to může být rozhodně zajímavá volba.
Alois Jirasek
Alois Jirasek
Měl bych dotaz na redakci. Nechcete k hodinkám uvádět i informaci, zda mají alespoň základní funkce jako hodinky od ťamanů před 30ti lety a jestli mají "androidí" ergonomii ovládání? Budu srovnávat se svými TIMEX hodinkami za 2k. Začnu ciferníkem, mají i klasický digitální ciferník? Tím myslím datum, den v týdnu, hodiny, minuty, vteřiny? Prostě taková ta úplná klasika, přijde mi, že to má hromady "ciferníků", které jsou v podstatě nepoužitelné. Z dalších funkcí jsou to stopky, timer a budík. Prostě takové to ÚPLNÉ MINIMUM, když se chce něco nazývat hodinkama. Stopky používám každou chvíli, stejně jako timer. Třeba samsung gear, co jsem měl možnost nedávno vidět v obchodě, tak stály asi 8 tisíc a neměly ani stopky!!!!!!! Nebo jsem je alespoň nenašel. Přitom měly tuny pičovin, neakceptovatelnou denní výdrž, ale takové to BARE minimum, aby se to mohlo nazývat hodinkama, tomu jaksi chybělo. Možná tam někde ty stopky, i timer byly, s tím ale souvisí poslední podmínka a tou je "androidí" ergonomie ..... tím myslím nulovou ergonomii ovládání. Byl pro mě šok přechod z lumie na note9, kdy prostě ergonomie prostředí a nastavení je světelné roky někde jinde a jsem přesvědčen, že android za svůj život se nikdy ani mrtvým windows nepřiblíží a bohužel i na tak specifickém HW jako jsou hodinky na tom není ergonomie líp a je na tom možná ještě hůř než u telefonů. Má to dvě HW tlačítka, tak se chci zeptat, lze pustit stopky a timer? Jakože pustit normálně rychle a ne hledat 10 minut v menu, snažit se trefit prstem do malinké ikony a podobně? Prostě lze zapnout stopky a timer (jako takové ty úplně nejzákladnější funkce) pod jednu vteřinu? A lze timer nastavit pohodlně řekněmě do pěti vteřin? A rozhodně nejsem ochoten akceptovat absenci normálního ciferníku nebo nastavování stopek 20 vteřin patláním po displeji, to tedy znamená, že to stopky nemá! Protože takové stopky jsou naprosto k ničemu! Jsem ochoten kliknout nebo swipnout po displeji maximálně 2x, ale ne, že budu muset hledat nějaké malé dotykové tlačítko pro START/STOP, zvlášť když to má dvě HW tlačítka. Pokud to bude mít dvoutýdenní výdrž, jsem ochoten za takové hodinky vytlačit třeba 5 tisíc, ale sakra, jak to nemá ani to, co hodinky od ťamanů před revolucí, tak ať s tím jdou někam!!!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze