Společnosti dále souhlasily s tím, že při vyhodnocování toho, co je a co není nenávistný komentář se budou držet tamního práva než svých vnitřních zásad. Ty bývají mnoha ohledech benevolentnější. Na to si už v srpnu stěžoval Facebooku německý ministr spravedlnosti. V dopise zaslaném Facebooku se například pozastavoval nad tím, proč je nahota a sexuální obsah odstraňován téměř okamžitě, zatímco nenávistné příspěvky, které by mohly autorům „vysloužit“ až tři roky za mřížemi, zůstávají nepovšimnuty.
Dobré slovo zřejmě nepomohlo, a tak státní zástupci v Hamburku začali vyšetřování proti Martinu Ottovi, který je managerem Facebooku pro střední, severní a východní Evropu. Jeho osobně vinili za pomalý přístup společnosti.
To už zřejmě zabralo a tak trojice společností slíbila kromě výše zmíněného i vytvoření „speciálních týmů“ pro potírání nenávistných příspěvků. Svou nespokojenost s přístupem Facebooku vyjadřují i lidé. Minulý víkend napadla skupina 15 až 20 útočníků německé sídlo Facebooku v Hamburku. Svůj názor pak vyjádřili rozbíjením oken a nasprejováním symbolu „dislike“ na zdi.
Zdroje: theverge.com, theguardian.com