Navigace v rozšířené realitě? Ano, již brzy v rámci Google Map

Navigace v rozšířené realitě? Ano, již brzy v rámci Google Map
2
  • Rozšířená realita je aktuálně testována pro pěší navigaci
  • Nápomocný je samozřejmě fotoaparát
  • V tuto chvíli je okruh testerů velice úzký

Možná již velmi brzy by nás mohla čekat revoluce v navigování. Dnes můžeme využívat pokročilé navigace, kde vidíme aktuální dění nebo třeba 3D obrysy objektů. Někde však i to nemusí stačit. Nápomocna by mohla být rozšířená realita. Ta využije reálný svět, který budete snímat prostřednictvím fotoaparátu. Na displeji telefonu tak uvidíte reálný svět, který Google Mapy doplní o virtuální popisky a šipky. Samotný fotoaparát bude i více zpřesňovat určení vaší polohy v zastavěné oblasti. Snímáním budov porovná jejich umístění na mapách.

Google Mapy

Google se nyní rozhodl, že je čas na další fázi testování a rozšířil okruh testerů mezi několik dalších vyvolených. Novou funkci si mohli mimo jiné vyzkoušet i redaktoři deníku The Wall Street Journal, jež byli s aktuálním výsledkem spokojeni. Rozšířená realita fungovala korektně a Google již zapracoval i na upozornění, aby uživatelé bedlivě vnímali reálný svět a nikoliv jen ten skrze displej. Displej je elegantně rozdělen na část s rozšířenou realitou a část se samotnými mapovými podklady. V tuto chvíli nebyly oznámeny další kroky, tedy kdy Google například vypustí beta verzi pro veřejné testy, případně kdy dojde k veřejnému nasazení.

Stáhnout Google Mapy

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Diskuze ke článku
Řezňýk
Tipnu si, že pár testerů přejede auto, jak se fascinovaně čuměli na display a né kolem sebe, takže to Google zase hezky pomalu a v tichosti stáhne, stejně jako třeba ty jeho slavný brejle.
Elvira
Něco podobného měla již Nokia, Lumia Lens nebo jak se to jmenovalo.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze