mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Chytrák ze starého auta? Díky T-Mobilu již brzy

autor:
, vydáno:

Rádi byste využívali chytré technologie, které váš telefon propojí s automobilem, ale nové auto je pro vás nedostupné? Díky T-Mobilu, který spolupracuje se společností Mojio, budete mít brzy možnost.

T-Mobile ve spolupráci s kanadskou společností Mojio pracuje na projektu konektivity automobilů a mobilních zařízení. První řešení pro automobily, jež poběží na platformě Mojio, chce T-Mobile nabídnout již letos. Jde o řešení, které udělá chytrá auto i ze staršího vozu. Stačí, aby automobil byl vybaven konektorem OBD (On-board diagnostics). Ten však mají všechny vozy vyrobené od roku 2001. Do portu se zapojí zařízení, které má poloviční velikost jako balíček karet a je vybavené SIM kartou. To celé pak komunikuje enkryptovaným bezdrátovým připojením s Mojio cloudem.

T-Mobile logo 2016 - 720

„Platforma Mojio je hardwarové řešení, které funguje v mnoha OBD zařízeních certifikovaných pro Mojio. To umožňuje poskytování služeb Connected Cars pro většinu značek aut prodávaných v Evropě, “ říká Kenny Hawk, generální ředitel Mojio.

Aplikace, které jsou dostupné na iOS a Android, poskytují informace o technickém stavu vozidla, stavu kapalin a upozorní vás pokud něco přestane fungovat. Nechybí ani připomenutí STK intervalu nebo evidování knihy jízd či statistiky vaší jízdy. Aplikace nabízí i další možnosti včetně vyhledání poslední polohy vozidla, upozornění při manipulaci s ním nebo různé statistiky spotřeby a chování řidiče. Potěší také kompletní podpora češtiny. Český T-Mobile nyní řešení testuje pro všechny země skupiny Deutsche Telekom a brzy bychom se měli dočkat první verze finálního produktu.

Zdroje: Tisková zpráva

Tagy článku: ,

Související články

Aplikace Můj T-Mobile: zajímavá čísla z praxe | vydáno
9
Recenze Xiaomi Yi Dashboard Camera: černá skříňka do auta | vydáno
22
Dočkáme se konce parkovacích lístků? Visa na tom již pracuje | vydáno
4

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Obavam se, ze stara auta maji podstatne vetsi problemy nez nedostatek "chytrosti" ;-) Jarda

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 1 příspěvek

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenze11Blesková recenze LG K4 (2017): nezachrání ho ani LTE
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Základní pilíř portfolia jihokorejského LG tvoří již nějakou dobu modely řady K. I pro letošní rok si výrobce přichystal novou generaci. Jedním z nejlevnějších zástupců je i model K4 (2017), který to zkouší s 5palcovým displejem či podporou LTE. Nemalá cena a doslova mizerné rozlišení displeje však nedávají velké šance na úspěch.