British Airways povoluje používání telefonů během celého letu

1

British Airways jako první letecký dopravce v Evropě oficiálně povoluje používání telefonů během celého letu. Od dnešního dne mohou mít cestující British Airways zapnutá svá mobilní zařízení včetně telefonů v módu „letadlo“ i během startu a přistání letadla. Další společnosti snad budou brzy následovat.

Po rozhodnutí britského Úřadu pro civilní letectví nemusejí od dnešního dne cestující na palubách British Airways vypínat své mobily, tablety či čtečky ani během startu, přistání letadla, či jeho popojíždění po letištní ploše. Postačí, když si svá mobilní zařízení nastaví do režimu letadlo a v něm je ponechají po celou dobu cesty.

TIP: On-line jsme i v letadle. Nejčastěji s Apple iPadem

Prakticky to znamená, že cestující může mít oficiálně svá mobilní zařízení, jako jsou mobily či tablety, zapnutá od prvního okamžiku, kdy vstoupí na palubu letadla, až do okamžiku, kdy ji opustí. Práce s notebookem nebude i nadále během startu a přistání povolena a to zejména z důvodu jejich velikosti a hrozbě úrazu či zpomalení procesu evakuace při výjimečných událostech.

British Airways povolují používání telefonů po celou dobu

Stejně tak zůstává omezeno zasílání textových zpráv, e-mailů či vyřizování hovorů během vzletu a přistávání. To je povoleno pouze na vybraných linkách, například na business jet lince z Londýna do New Yorku, kde se cestující mohou od letové výšky 3 km připojit na Wi-Fi či telefonovat.

Ian Pringle, výcvikový kapitán British Airways k tomu říká: „Víme, že naši zákazníci chtějí používat svá mobilní zařízení během celého letu bez přerušení, takže věříme, že tuto novinku ocení.“

Tak se rovnou zeptáme, co říkáte na uvolnění pravidel British Airways? A u jakého leteckého dopravce byste odstranění omezení nejvíce ocenili?

Zdroje: britishairways.com