Aukce dTestu: nízké tarify vysoutěžil Mobil od ČEZ, ostatní se nezúčastnili

16
  • Aukce tarifů pořádaná dTestem neskončila nijak slavně
  • Nízké tarify vysoutěžil virtuální operátor Mobil od ČEZ
  • Vyšší tarify, o které mají uživatelé největší zájem, nechtěl nikdo z velkých operátorů

V pátek proběhla aukce tarifů, o které se přihlásilo více než 100 tisíc zájemců. Již minulý týden jsme vás však informovali, že celou aukci zcela ignorovala naše trojice operátorů, kteří navíc dTest nařkli z toho, že se chce na tarifech pouze obohatit. Přesto se však jeden zájemce našel. O levné tarify projevil zájem virtuální operátor Mobil od ČEZ, který nabídl nejnižší cenu za tarifní balíčky A i B, viz tabulka níže. Za objemově nejmenší soutěžený Tarif A bez dat (100 volných minut, 50 volných SMS) zaplatí zákazníci 73,50 Kč. Nejlevnější nabídky stejného tarifu na trhu jsou více než dvakrát tak drahé.

Tarif A ve verzi s daty, který obsahuje 50 MB dat (tedy 100 volných minut, 50 volných SMS, 50 MB) bude stát 95,50 Kč. Po vyčerpání datového limitu si zákazníci budou moci dokupovat data po 250 MB za 58 Kč.

Cena soutěženého Tarifu B bez dat, který zahrnuje 500 volných minut a 250 volných SMS, bude 304 Kč. Zákazníci si budou moci zvolit stejný tarif zahrnující i 250 MB dat (tedy 500 volných minut, 250 volných SMS, 250 MB) za 364 Kč. V rámci tohoto tarifu je možné dokupovat data po 500 MB za cenu 93 Kč.

Tarif cena
Tarif A bez dat (100 minut, 50 SMS) 73,50 Kč
Tarif A 50 MB (100 minut, 50 SMS, 50 MB) 95,50 Kč (+ možnost dokoupit 250 MB)
Tarif B bez dat (500 minut, 250 SMS) 304 Kč
Tarif B 250 MB (500 minut, 250 SMS, 250 MB) 364 Kč (+ možnost dokoupit 500 MB)

V aukci byly vypsány ještě další dva tarify nabízející 1 000 minut, 500 SMS a 500 MB (s možným dokupem dat po 1 000 MB), respektive 9 999 minut, stejný počet SMS a 2 000 MB (s možným dokupem dat po 4 000 MB). Ty nebyly vysoutěženy žádným ze zúčastněných operátorů. Je smutnou realitou českého telekomunikačního trhu, že virtuální operátoři nemají možnost nabízet konkurenceschopné ceny velkých objemů dat. Nakupují data od velkých síťových operátorů za tak vysoké velkoobchodní ceny, že jim nedovolují jít s cenou pro koncového zákazníka o mnoho níže. Dá se to shrnout jednoduše: velcí operátoři nechtějí, malí nemohou. A český spotřebitel má málo dat, zato platí a platí.

Předseda spolku Telefojující.cz Svatopluk Bartík k tomu říká: „Znovu se jasně ukazuje, že čeští mobilní operátoři nemají zájem si nijak cenově konkurovat v segmentu běžných koncových zákazníků. Jelikož žádný z nich se ani do aukce nepřihlásil, máme důvody se domnívat, že O2, T-mobile a Vodafone působí v prostředí kartelu, který hrubě poškozuje několik milionů českých koncových zákazníků." A k tomu dodává: „Přitom vloni dvakrát dTest úspěšně soutěžil levnější tarify plynu a elektřiny pro domácnosti, dodavatelé si tam bez problémů konkurují a přitom nemají problém dosahovat přiměřených zisků."

Zdroje: dtest.cz

Diskuze ke článku
kleinak
No za pokus palec na horu, ale to je tak vše.
Sám jsem si vyjednal u Vodafonu tarif za 350kč včetně neomezeného volání, neomezené SMS a 500MB dat. Vyjednal jsem si to přes Tarifomat a to už po druhé a vždy úspěšně.
Takže pokud člověk není líný, tak si dokáže vyjednat i to, co mu nikdo jiný nevyjedná.
Kdybych chtěl více dat, to Vodafon taky umí, 1GB za 99kč, ale mě 500MB stačí, používám většinou WiFi.
Nepotřebuji neomezené volání ani sms, ale dnes to jinak nejde.
ANO
Tarify o nicem .... ten levny nema zadne data (50MB je vysmech, cili NULA). A ten drazsi je hodne drahy na to, ze nema vlastne taky zadne data .... s nejakyma minutama muzou jit dnes do prdele, navic ani ty nejsou zadna slava. Mam firemni tarif s uvazkem na blbych 20k mesicne u vodafonu (cili mala firma) a za neco pres 200Kc mam celkem samozrejme neomezene volani a SMS a 2GB dat ... tohle samozrejme budou lidi chtit taky a je jenom blbost operatoru, ze rozevreli tak nesmyslne nuzky mezi velkoobchodnima a maloobchodnima cenama .... kdyby zili v realite, tak je to max. 20% navrch u maloobchodu, ale ne .... oni ty ceny musi navysit 10-20x, to prece nedava smysl jaci idioti to jsou.
Naprosta legrace je treba O2 (ostatni nebudou jinak), UPLNE NEJMIZERNEJSI NEJLEVNEJSI TARIF, CO NABIZI (a clovek si zrovna u nich lepsi nevyhada, to si nemyslete!) je FREE O2 60 za NEUVERITELNYCH PERVEZNE ONANISTICKYCH 499Kc mesicne! Chape to nekdo?? A za to dostanete volani do O2 (jeste aby ne) a 60 volnych minut, dokonce zadne SMS a zadne data!!! CHAPE TO NEKDO??? A po vycerpani tech 60ti minut (za cca 499/60=8.3Kc/minutu) chcou nemocnych 3.5Kc/minutu a uplne chorych 1.5Kc/SMS!!! A ani neni mozne zadne data dokoupit!!!! Teda tristnich 50MB/49Kc ano, ale proste NE! A tohle je to nejlevnejsi na co u O2 dosahnete, ze se nestydi banda idiotu!!!!!
Lukáš Pěnička
Lukáš Pěnička
Naposledy upraveno: 13. 6. 2017 23:03
Nabízí vůbec čez LTE?
René
No, podle toho co lidi chtějí za tarify mě připadá, že 90% z nich jsou důchodci. Jinak mám nabídku od Vodafonu 50min. + 50sms + 1,5GB dat za 204,- s dvouletým úvazkem(což se mi moc nechce), ale zatím setrvávám na Kaktusu.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze