Applu rostou tržby. Vděčí za to novým iPhonům 11, řekl Tim Cook

2
Applu rostou tržby. Vděčí za to novým iPhonům 11, řekl Tim Cook
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Apple vykázal za uplynulé čtvrtetí tržby ve výši téměř 92 miliard dolarů
  • Daří se také chytrým doplňkům, jako jsou sluchátka nebo domácí stanice

Apple oznámil své finanční výsledky za uplynulý kvartál, tedy 4. čtvrtletí roku 2019, informovala o tom agentura reuters.com. Americká společnost vykázala 9% meziroční nárůst tržeb na 91,8 miliard amerických dolarů, čímž překonala odhady analytiků. Ti tipovali tržby ve výši 88,5 miliard dolarů.

Více než z poloviny se na tržbách podílely iPhony, konkrétně částkou 55,96 miliard dolarů. Opět jde o poměrně významné překonání dohadů, které předpovídaly přibližně 51,5 miliardy dolarů. Generální ředitel Applu, Tim Cook, uvedl, že nejnovější iPhony 11 dosáhly skvělých prodejních výsledků a dle jeho slov se jedná o vůbec nejsilnější generaci iPhonů v historii. Slova chvály jsou to pěkná, ale jelikož Apple již nezveřejňuje prodejní čísla, lze se jen domnívat, kolik telefonů skutečně prodal.

Daří se také segmentu s dalším hardwarem, kam Apple řadí například AirPods, Watch a HomePod. Tento segment vykázal tržby ve výši 10 miliard dolarů, přitom loni to bylo jen 7,3 miliardy dolarů. Spokojený Apple může být také s tržbami za služby, ačkoliv s hodnotou 12,72 miliard dolarů zůstaly mírně za očekáváním analytiků, kteří odhadovali 13 miliard dolarů. Na druhou stranu meziročně si Apple polepšil. O rok dříve vykázaly služby tržby 10,87 miliard dolarů.

Výhled do 1. čtvrtletí předpovídá, že se tržby budou pohybovat mezi 63 a 67 miliardami dolarů. Apple také raději počítá s tím, že nastanou komplikace spojené s aktuálním problémem v podobě koronaviru. Americký výrobce má totiž své dodavatele ve městě Wu Chan, které je aktuálně izolované od světa.

Diskuze ke článku
Offečka Jablečna
Pozor, příval blitek od drojdařů o tom, jak Apple už co nevidět zkrachuje, za 3, 2, 1...
KK
Tak se ten krach zase posouvá. Nicméně počkáme na vyjádření místních expertů.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze