😢Vypněte si prosím blokování reklam na našem webu.
Náš web je závislý na reklamě. Bez příjmů z reklamy pro vás nemůžeme připravovat články ani videa. Ve vašem prohlížeči máte ale reklamy blokovány.

Apple radí, co (ne)dělat, když iPhony automaticky vytočí záchrannou službu

Apple radí, co (ne)dělat, když iPhony automaticky vytočí záchrannou službu
Fotografie: Ioannis Papadopoulos, mobilenet.cz
  • Prodleva mezi upozorněním a spuštěním vytáčení záchranné služby činí 20 sekund
  • Pokud zařízení již záchranné složky vytáčí, není vhodné hovor ukončit

Jednou z funkcí nejnovější řady iPhonů a chytrých hodinek Apple Watch 8, Apple Watch SE 2. generace a Apple Watch Ultra je automatické přivolání pomoci při autonehodě. Funkce, kterou je ze své podstaty velmi obtížné nastavit tak, aby fungovala pouze a jen v oprávněných případech skutečné nouze, již obdržela kritiku například za velmi časté vyvolávání záchranných složek během ježdění na lyžích, Apple se ji tak snažil v rámci aktualizací upravit. Ani nyní však nelze 100% garantovat, že se vytáčení záchranné služby spustí pouze v případě (vážnějších) autonehod.

S tím pak souvisí i chování uživatelů, které se snaží Apple v rámci dokumentace dostupné na apple.com (na kterou odkazuje macrumors.com) naučit, aby v případě již započatého vytáčení záchranné služby či dokonce zvednutí sluchátka na druhé straně hovor neukončovali. Za správný postup je považováno v případě již započatého vytáčení počkat na zvednutí sluchátka a poté operátorovi sdělit, že pomoc není potřeba. Pokud se uživateli, který pomoc nepotřebuje, podaří deaktivovat funkci ještě ve chvíli odpočtu před spuštěním samotného vytáčení, jedná se pochopitelně o ideální řešení. Prodleva mezi upozorněním a spuštěním vytáčení pak činí 20 sekund.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze