Zatočí Rusko s vysokými poplatky v App Store?

2
Zatočí Rusko s vysokými poplatky v App Store?
Fotografie: Michal Pavlíček, mobilenet.cz
  • Maximální výše poplatku by mohla být omezena na 20 %
  • Apple byl v Rusku shledán vinným za využívání protisoutěžních praktik

Médii v současnosti probíhá kauza točící se kolem praktik cupertinského giganta a jeho virtuálního obchodu App Store. Důsledkem toho vydavatel Epic Games stáhl hru Fortnite z App Storu a spor putoval k soudu.


Pokud stojíte na straně Epic Games, alespoň nějaké učinění spravedlnosti za dost by vám mohlo přinést Rusko. Jak, říkáte si? To shledalo Apple vinným kvůli využívání protisoutěžních praktik a narušení hospodářské soutěže. K ruskému dolnímu parlamentu se nově dostal rovněž návrh na omezení maximální výše poplatků, které si Apple účtuje z každé transakce v App Store. Výše poplatků by měla být omezena na (maximálně) 20 %. Dodejme, že pokud by se toto opatření prosadilo, bylo by platné pravděpodobně pouze na území Ruska.

Podle zdrojů agentury Reuters brzy dojde k hlasování, během něhož se rozhodne, jestli je správné omezovat výši poplatků z prodeje aplikací ve virtuálních obchodech u společností, jako je Apple a Google.

Související články
Diskuze ke článku
Petr Šraier
Petr Šraier
"Protisoutěžní praktiky" zrovna v Rusku, kde je zmanipulované úplně všechno, počínaje volbou prezidenta a státními médii. Dobrej oxymoron ... :-D :-D :-D

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze