mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Z Air Telecom se stává Nordic Telecom, připravuje i vlastní LTE síť

autor:
, vydáno:

Společnost Air Telecom, virtuální operátor na českém trhu, dnešním dnem mění název na Nordic Telecom. V první vlně chce fungovat jako virtuální operátor, který nabídne LTE, postupem času chce budovat vlastní 4G síť a stát se tak plnohodnotným čtvrtým mobilním operátorem na tuzemském trhu.

Můžeme zapomenout na brand U:fon a Air Telecom, nově se již bavíme o operátorovi Nordic Telecom. Nový název má své kořeny v investiční skupině Nordic Investors, která se s Air Telecomem spojila v roce 2016. Skupina má v plánu investovat stovky milionů korun do vlastní infrastruktury, již v roce 2018 bychom se mohli dočkat plnohodnotného LTE připojení skrze partnerské dohody operátora.

TIP: Air Telecom nabízí 8GB mobilní internet nyní s 25% slevou

Smyslem akvizice je přinést zákazníkům nové produkty. Již nyní společnost pracuje na technologii a implementaci nové sítě. Stávajícím zákazníkům Nordic Telecom ponechá stávající portfolio produktů a následně jej bude v nadcházejícím roce postupně vylepšovat. Aktuálně se jedná o nabídku pevné telefonní linky a mobilních dat prostřednictvím vlastní sítě CDMA, která pokrývá 85 % obyvatel České republiky, mobilní hlasové a datové služby poskytované prostřednictvím partnerské GSM sítě a pevné připojení k internetu přes ADSL.

Nordic Telecom

Klíčová změna nastane v prvním čtvrtletí 2018, kdy stávající síť CDMA přejde na technologii LTE, která Nordic Telecomu umožní nabízet mobilní internetové připojení s několikanásobně vyšší rychlostí než v současnosti.

TIP: Vyzkoušeli jsme virtuálního operátora Air Telecom. Co nabízí?

„Už nyní nabízíme nejlevnější neomezený mobilní internet na trhu za 298 korun měsíčně, ale jsme limitováni stávající technologií sítě pro maximální rychlost připojení 3,1 Mb/s. Po přechodu na LTE budeme moci tuto rychlost několikanásobně navýšit,“ popisuje Libor Dočkálek. Budoucnost vidí Nordic Telecom rovněž ve využití své sítě pro zařízení Internetu věcí (IoT) a v synergii s dalšími aktivitami skupiny Nordic Investors, například projektem Zdravel.

Nordic Telecom ještě dlouhou dobu pravým čtvrtým operátorem na tuzemském trhu nebude, bude však zajímavé sledovat, jaké podmínky pro své zákazníky virtuální operátor vyjedná. Jak již víme, operátoři neradi sdílí svoji LTE síť virtuálním operátorům a když už, jen za velmi nevýhodných podmínek a v omezené formě.

Zdroje: tisková zpráva

Tagy článku: , , ,

Související články

Další mobilní operátor přinese novou LTE síť | vydáno
8
mobilecast #126: opravdu znovu potřebujeme Nokii 3310? | vydáno
7
Vyzkoušeli jsme LTE s rychlostí 1,2 Gb za sekundu | vydáno
13

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Oni by to treba nasadili radi, maji jen jeden problem - frekvence ;-) S timhle limitem si poradi jen tezko. BTW jejich sit je 3G uz od zacatku ;-) Jarda
Vzhledem k tomu, ze XDSL nabizeji pomalejsi a drazsi nez primo O2, u ktereho hostujou, tak bych moc optimisticky nebyl ..... ANO
A vy si vážně myslíte, že až postaví (pokud postaví 4G) budou levnější o víc jak pár desetikorun? figura
Kdyby nasadili LTE a VoLTE s podporou vsech mobilů tak nevidím duvou proč by nebyli čtvrtým operátorem. Osobně bych k nim utekl hned kdyby neměli šílenou 2g síť jako konkurence. Cdma mohou rovnou vypnout Pet
No, moc v to budování vlastní 4G sítě nevěřím, podle mě se hlavní trojice o to postará. bidlo204

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 5 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

10Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.