Bez efektivního národního roamingu 4. operátor nebude, zní z Nordic Telecomu

3
Bez efektivního národního roamingu 4. operátor nebude, zní z Nordic Telecomu
  • Nordic Telecom pracuje na projektu 4. operátora několik let
  • Pokud budou nastaveny podmínky aukce frekvence 700 MHz správně, Nordic Telecom se jí zúčastní, potvrdil jeho většinový majitel, Tomáš Otruba, v rozhovoru pro Český rozhlas Plus

Je naprosto legitimní, že vláda hledá pro aukci zájemce také v zahraničí. My sázíme na několikaletou přípravu a znalost českého trhu. Kdo přijde až na samotnou aukci, bude to mít opravdu velmi těžké,“ říká Tomáš Otruba.

Nordic Telecom Holding už nyní poskytuje své služby více než 100 tisícům zákazníkům. Je jedním z největších hráčů na poli fixního internetu. Pro letošní rok plánuje tržby kolem 650 milionů korun, EBITDA by měla dosáhnout 70 milionů.

Podle Otruby je právě poctivá příprava zásadní. Vyzyvatelé mobilních hráčů vznikají často ze subjektů, které jsou úspěšnými poskytovateli pevného internetu. „Jdeme krok za krokem, od koupě společnosti U:fon až po úspěch v aukci o frekvenci 3,7 GHz a úspěšné zapínání 5G ready sítě. V době aukce už budeme mít stovky základnových stanic,“ upozorňuje Otruba.

Nordic Telecom nyní čeká na stanovení podmínek připravované aukce frekvence 700 MHz. „Jedním ze základních bodů je délka a podmínky takzvaného národního roamingu. Nikdo není schopen postavit síť za rok, dva ani za tři. Síť se staví postupně. Žádného zákazníka by jistě nebavilo, aby vyjel ze svého města a vypadl mu signál. Tudíž bez národního roamingu není možné postavit 4. operátora. Není to jediná podmínka, ale je klíčová. Pokud nebudou dobře nastaveny podmínky národního roamingu, žádný vyzyvatel stávajících operátorů nemá šanci uspět,“ dodává Otruba.


Celý rozhovor Tomáše Otruby si můžete přečíst a poslechnout zde.

Diskuze ke článku
Řezňýk
Tak ze čtvrtého operátora nebude nic tak jako tak. Takových pokusů už tu bylo, ale spřátelené struktury se vždy spolehlivě postarají, aby nikdo další svými dumpingovými cenami nenarušoval specifickou povahu zdejšího trhu. Pán Otruba by si měl jít radši sednout za kasu do Lidlu, to je jistější džob.
PavlosPM
Držím palce a pevně věřím, že Nordic je na aukci připraven a čtvrtý operátor vznikne! Je potřeba jako sůl!

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze