Nordic Telecom radí ČTÚ, aby pomohl vstupu 4. (a seriózního) operátora na trh

4
Nordic Telecom radí ČTÚ, aby pomohl vstupu 4. (a seriózního) operátora na trh
  • Nordic Telecom doporučuje zkrácení termínů pro dosažení požadovaného pokrytí obyvatelstva a území rychlým internetem
  • Účelem toho má být vyloučení těch, kteří by frekvence využili pouze ke spekulaci
  • Kromě toho vznesl požadavek na zvýšení množství kmitočtového spektra, které může potenciální nový hráč na trhu získat

Společnost Nordic Telecom využila veřejné konzultace k návrhu výběrového řízení na kmitočty v pásmech 700 MHz a 3 400 až 3 600 MHz a zaslala Českému telekomunikačnímu úřadu (ČTÚ) dokument se svými připomínkami, o čemž informuje na nordictelecom.cz. Ty směřují k tomu, aby aukce skutečně přispěla ke vstupu čtvrtého mobilního operátora na trh a prohloubení konkurenčního prostředí, což je ostatně i jeden z cílů, kterých chtějí stát a ČTÚ touto aukcí dosáhnout.


Pravidla aukce by měla podle společnosti podporovat seriózní zájemce o rychlý rozvoj a spuštění mobilních sítí na nabízených kmitočtech a vyloučit ty, kteří by frekvence využili pouze ke spekulaci. Proto Nordic Telecom navrhuje zkrácení termínů pro dosažení požadovaného pokrytí obyvatelstva a území rychlým internetem. Lhůty obsažené v návrhu výběrového řízení jsou příliš benevolentní.

Další zásadní připomínkou je požadavek na zvýšení množství kmitočtového spektra, které může potenciální nový hráč na trhu získat. „Naše modely ukazují, že bychom se nemohli stát plnohodnotným konkurentem současných mobilních operátorů, protože bychom neměli k dispozici dostatečné množství frekvencí,“ řekl David Voska, ředitel vnějších vztahů společnosti Nordic Telecom. „Je důležité si uvědomit, že i kdyby ČTÚ našim připomínkám plně vyhověl, stále nebudeme mít ani zdaleka tolik pásma, jako má každý ze tří současných mobilních operátorů již dnes,“ vysvětlil Voska.

ČTÚ má jeden měsíc na vypořádání připomínek, které v konzultaci obdržel. Poté zveřejní tabulku s informacemi, jak s jednotlivými podněty od různých společností či institucí naloží a jak je promítne do aukčních podmínek.

Související články
Diskuze ke článku
Porydge
Teď se všichni podívejme na stránky Nordicu a začněme brečet jak ubohá je jeho nabídka. Asi horší než Velká trojka. -_-
ted
nordic by mel byt varezen jeste nez se prihlasi po tom co tu rok predvadi..

hlavni co by mel stat udelat je oslovit osvedcene operatory ze zahranici a nastavit prisne podminky na tarify ktere musi nabizet
Janek
Konkurence zcela určitě ano, ovšem konkurence kvalitní. Stránky firmy Nordic Telecom však svědčí o něčem jiném, to skutečně na progresivní a uživatelsky přívětivější konkurenci nevypadá. Snad další vývoj přinese zcela něco jiného než předvádí současné operátorské firmy.
blééééé
Ale prasata oni nemůžou nic jiného nabídnout když nemají zatím sít , tak to kurva prasata pochopte prasata

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze