Využívejte naplno rychlá nastavení v Nougatu pomocí těchto aplikací

Top Apps
1
Využívejte naplno rychlá nastavení v Nougatu pomocí těchto aplikací
  • Tyto aplikace mohou využít pouze majitelé Androidu 7 Nougat
  • Jedná se o aplikace, které přidávají či upravují rychlá nastavení v notifikační liště
  • Podíváme se ovšem na ty, které změní celý vzhled notifikační lišty třeba ve stylu Androidu Oreo

Rychlá nastavení v Nougatu – Top Apps

Quidgets

Máte rádi widgety, ale nechce si s nimi zaplnit vaší pečlivě sestavenou domovskou obrazovku? Potom by se mohlo hodit mít k widgetům přístup třeba přímo z notifikační lišty díky aplikaci Quidgets. Stačí si ji stáhnout z Google Play, přejít do uprav rychlých nastavení lišty a přetáhnout si jednu z pěti ikon s nápisem Quidgets.

Quidgets

Na tu pak klepnete, vyberete si widget, který chcete, aby zastupovala a je hotovo. Ikona změní svou podobu, abyste poznali, jaký widget je k ní přidělen a stačí na ní klepnout pro jeho zobrazení. Samotný widget pak vypadá jako na domovské obrazovce a můžete ho i stejně používat. Jen nebuďte překvapení, že po instalaci nikde nevidíte ikonu aplikace. Vše se rovnou stáhne do lišty, takže případné odinstalování musíte provést přímo z Google Play, případně z nastavení ve složce všech aplikací.

Stáhnout Quidgets

Google Play (zdarma)

Tiles

To aplikace Tiles už funguje o něco tradičněji a má vlastní ikonku. Její účel je prostý. Umožňuje přidávat různá tlačítka rychlých nastavení do lišty, pokud třeba váš výrobce telefonu ve svém prostředí některé funkce nemá. Stačí si v aplikaci vždy zapnout požadované tlačítko, nastavit si jej a potom ho najdete v nastavení lišty.

Tiles

Samotný výběr tlačítek je vcelku široký a najdete tu třeba tlačítka pro ovládání jasu, otevření vybrané aplikace, zavolání zvolenému kontaktu, vytvoření budíku či události v kalendáři a mnohé další. Za Tiles si sice musíte zaplatit nějakých 40 korun, ale funguje dobře a přidává užitečné funkce, přičemž ještě více voleb je tu třeba pro majitele telefonů s rootem.

Tiles

Jen mějte na paměti, že v závislosti na nadstavbě vašeho telefonu se tlačítka často neobjeví v nastavení okamžitě po jejich zapnutí a ani nemusí hned zmizet, pokud je zase vypnete. Poté je tedy nutné telefon restartovat, aby se vše správně zobrazilo. Pokud ovšem máte telefon s více méně čistým Androidem, mělo by vše běžet bez nutnosti restartu, jak můžete vidět i na našem příkladu.

Stáhnout Tiles

Google Play

Quick Settings

Ostatně úplně stejně funguje aplikace Quick Settings, která nabízí trochu jiné funkce a tlačítka. Princip je však úplně stejný a i ona umí pozlobit se zobrazováním tlačítek. Jak už však bylo řečeno, bez silné nadstavby bude fungovat bez problémů a jedná se rozhodně o velmi schopnou aplikaci.

Nougat/Ore Quick Settings

Stáhnout Nougat / Oreo Quick Settings

Google Play (zdarma)

Konkrétní nastavení samostatně

Pokud se nechcete hrabat tunami různých možností, můžete si v Google Play vyhledat speciální aplikace, které vám přidají jen jedno tlačítko, které požadujete. Kupříkladu Ringer Mode vám dá možnost přepínat režimy vyzvánění. Notedown Tile vás nechá zapsat si poznámku a ihned jí klidně i sdílet a Weather Tile přidá zase ikonku z předpovědí počasí, kterou si můžete rozkliknout pro bližší informace a klidně si ji můžete také podrobněji nastavit.

Rychlá nastavení z Google Play

Stáhnout Ringer Modes - Quick Tile

Google Play (zdarma)

Stáhnout Notedown Tile

Google Play (zdarma)

Stáhnout Weather Quick Settings Tile

Google Play (zdarma)

Material Notification Shade

Hraní si s rychlými nastavení však není jediné, co Nougat dovoluje. Aplikace Material Notification Shade vám totiž rovnou upraví kompletně celý vzhled notifikační lišty třeba do stylu Androidu 8 Oreo. Můžete si upravovat barvy samotné lišty, ikon či barvy notifikací i si panel lehce zprůhlednit a přemístit si ovládání jasu dospod lišty. To vše můžete dělat zdarma, ale pokud chcete ještě více možností a stylů zobrazení, je nutné si zaplatit 60 korun.

Material Notification Shade

Stáhnout Material Notification Shade

Google Play (zdarma)

Partnerem seriálu Top Apps je ASUS.

ASUS ZenFone 4 Logo
Diskuze ke článku
Milde
Muzu doporucit aplikaci Tile Extension for nougat. Taky prida par uzitecnych veci do listy.pouzivam uz dlouho.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze