Vodafone více než 30× snižuje cenu dat v zóně 2. Ušetříte přes 240 Kč za 1 MB

Vodafone více než 30× snižuje cenu dat v zóně 2. Ušetříte přes 240 Kč za 1 MB
1
  • Vodafone koncem července razantně zlevní datování v zóně 2
  • Z původních 252,08 Kč klesne cena na 7,70 Kč za 1 MB
  • Ceny odchozích a příchozích hovorů, odeslání SMS a MMS zůstávají stejné

Vodafone ohlásil razantní snížení ceny za datování v rámci roamingu, konkrétně Zóny 2. Cena za 1 MB klesne z aktuální hodnoty 252,08 Kč na 7,7 Kč, což značí 30× zlevnění. Sníženy cen je platné počínaje 27. červencem 2017, tedy za zhruba 14 dní. Pokud plánujete cestu do země Zóny 2. v druhé části prázdnin, máte tak možnost razantně ušetřit za datování.

„Události v roamingu v posledních týdnech přinesly mnoho příznivých změn. My jsme se rozhodli v této oblasti dramatickým způsobem změnit český trh a jít ještě mnohem dál. Nabídneme zákazníkům cestujícím i do ostatních 58 zemí ze zóny 2, kterou roamingová regulace nezvýhodňuje, více než třicetkrát nižší cenu dat. Spolu se službou Roaming na den a nebo Wi-Fi volání v zahraničí přicházíme k zákazníkům s naprosto unikátními možnostmi, jak v zahraničí využívat naše služby za rozumné ceny,“ říká Jiří Báča, generální ředitel Vodafonu, a dodává: „Jsem přesvědčený, že těmito a dalšími kroky v následujících měsících udáme zcela nový směr nejen roamingových služeb u nás, a to jednoznačně ve prospěch zákazníka.“

Petr Dvořák, viceprezident pro nefiremní zákazníky Vodafonu, k tomu dodává: „V druhé polovině tohoto roku budeme navíc i přesouvat některé země ze zóny 3 do výhodnější zóny 2. V zóně 3 zůstanou ty země, které mají opravdu extrémní velkoobchodní podmínky. Do zóny 2 bychom rádi umístili maximální možný počet zemí. Věřím, že tyto změny naše zákazníky potěší a zjednoduší jim cestování po celém světě.“

Ceny v zóně 2 v tarifu World roaming od 27. července 2017

Odchozí hovor (minuta) Příchozí hovor (minuta) SMS MMS 1 MB dat
30,52 Kč 17,81 Kč 9,68 Kč 11,50 Kč 7,70 Kč

Snížení ceny za 1 MB dat v tarifu World Roaming se týká jak zákazníků s tarifem, tak s předplacenou kartou. Podmínky tarifu Roaming na den zůstávají beze změny. Zároveň stále jako jediný operátor v České republice umožňuje Vodafone zákazníkům využít Wi-Fi volání odkudkoliv na světě. Z jakéhokoliv místa s Wi-Fi sítí tak můžete volat za stejných podmínek, jako v ČR. Službu lze využít jak na telefonech s iOS, tak s Androidem od verze 4.0. Pro telefony s Androidem je připravená zdarma ke stažení aplikace Vodafone Wi-Fi volání, u ostatních telefonů nemusí zákazník nic stahovat, služba je v základním vybavení telefonu.

Do zóny 2 aktuálně patří následující země: Albánie, Americké Panenské ostrovy, Andorra, Anguilla, Antigua a Barbuda, Aruba, Austrálie, Bahamas, Barbados, Bělorusko, Bermudské ostrovy, Bonaire, Bosna a Hercegovina, Britské Panenské ostrovy, Černá Hora, Čína, Curacao, Dominika, Dominikánská republika, Egypt, Faerské ostrovy, Grenada, Grónsko, Guam, Haiti, Indie, Izrael, Jamajka, Japonsko, Jihoafrická republika, Kajmanské ostrovy, Kanada, Korejská republika, Kosovo, Makedonie, Maroko, Mexiko, Moldávie, Montserrat, Nizozemské Antily, Nový Zéland, Palestina, Portoriko, Samoa, Singapur, Srbsko, Svatá Lucie, Svatý Kryštof a Nevis, Svatý Vincenc a Grenadiny, Švýcarsko, Trinidad a Tobago, Tunisko, Turecko, Turks&Caicos, Ukrajina, USA, Vietnam a Západní Samoa.

Zdroje: tisková zpráva