Android 11 s One UI 3.0 míří na Galaxy S20. Zatím v beta verzi a v Jižní Koreji

2× aktualizováno
Android 11 s One UI 3.0 míří na Galaxy S20. Zatím v beta verzi a v Jižní Koreji
Fotografie: Michal Pavlíček, mobilenet.cz
  • Nová generace nadstavby bude založena na aktuálně nejnovějším Androidu 11
  • Samsung přikročil k přepracování grafického hávu
  • Testování beta verze započalo během října v Jižní Koreji

Aktualizováno 6. 10. 2020

Jihokorejští uživatelé Samsungů řady Galaxy S20 již mohou začít testovat zbrusu novou nadstavbu One UI 3.0 založenou na Androidu 11. Informuje o tom výrobce na oficiálních stránkách. Možnost testování je však prozatím skutečně omezena výhradně na Jižní Koreu. Sluší se připomenout, že jde o beta verzi One UI 3.0, což znamená, že není vhodná pro běžné používání, neboť v ní mohou být chyby.

Samsung One UI 3.0

Aktualizováno 29. 9. 2020

Podle oficiálního fóra společnosti Samsung by se měla pro telefony Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra velmi brzy zpřístupnit veřejná beta verze nadstavby One UI 3.0 s Androidem 11. Uživatelé, kteří by se rádi přidali k beta testování, se musí přihlásit skrze aplikaci Samsung Members. Aktualizace se nejprve objeví pro telefony v Jižní Koreji, dostupná by však měla být také v Evropě a USA. Ihned po zmíněných telefonech S20 by se měla beta One UI 3.0 objevit u řady Galaxy Note20.

Původní informace z 17. 9. 2020

Není to tak dlouho, co Samsung vypustil nadstavbu One UI ve verzi 2.5 a už se můžeme podívat, jak bude vypadat celá další generace s označením One UI 3.0. Jihokorejský výrobce prostředí postaví na nejnovějším Androidu 11 a samozřejmě přikročí k dílčím grafickým úpravám, která však lze nazvat nejzásadnějšími za dobu existence One UI. Prostředí na prvních screenshotech od xda-developers.com působí modernějším dojmem. Častým jevem je decentně rozmazané pozadí aktuálně neaktivních nabídek, změn se dočkala i tlačítka či posuvníky. Na každý pád se Samsung drží osvědčeného stylu ovládání jednou rukou, a to je jenom dobře.

Samsung One UI 3.0

V tuto chvíli by mělo probíhat pouze neveřejné testování beta verze, zůstává tak otázkou, kdy Samsung vše vyladí do stavu, aby mohl aktualizaci vypustit mezi všechny uživatele. Lze předpokládat, že se tak v případě prvních modelů stane koncem letošního roku, případně zkraje roku 2021.

Diskuze ke článku
V diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky. Přidejte svůj názor jako první.
Přidat názor

Nejživější diskuze