Testujeme LG Optimus G: první dojmy a videopohled

15

Již nějaký ten den intenzivně testujeme v tuto chvíli nejlepší zařízení výrobce LG model Optimus G. Promo videa výrobce hovoří o jednom z nejlepších fotoaparátů na světě, vychvalují extrémně dlouhou výdrž na jedno nabití a vyzdvihují ohromný výkon. Za krátkou dobu nás novinka mile překvapila i v mnoha ohledech nepříjemně zarazila. Jaké jsou naše první dojmy?

Úvod

LG Optimus G je, jak samotná výbava nasvědčuje, špičkovým zařízením. Nabídne exkluzivní design i zpracování podobné sesterskému LG Nexus 4. Nechybí údajně nejlepší fotoaparát na světě, nejmodernější technologie použité Li-Pol baterie, Android 4.1 v kombinaci s moderním čtyrjádrem Snapdragon Pro 1,5 GHz s RAM pamětí o kapacitě 2 GB nebo dostatečná interní paměť 32 GB. LG si dalo záležet i na různých softwarových vylepšeních. Čeká nás prodejní trhák a vážná konkurence pro Samsung Galaxy S III?. Zatím tomu vše nasvědčuje.

LG Optimus G - oficiální fotografie

Balení a konstrukce telefonu

LG přichází v pohledném prodejním balení. Krabička je vyhotovena v bílé elegantní barvě a při bližším zkoumání si můžeme všimnout podobných ozdobných kontur, které se odpovídají speciální vrstvě nacházející se pod zadním skleněným krytem. O ní ještě bude řeč. Co se ukrývá v prodejním balení? Je to samostatná nabíječka s odnímatelným microUSB kabelem, ale zejména jsou to na první pohled prémiová kovová špuntová sluchátka. Již samotné balení hlásá označení "premium earphone". Stává se málokdy, že výrobce i k těm nejdražším zařízením přibalí špičková sluchátka. Jak si sluchátka povedou v praxi? Zbylý obsah je tvořen už pouze návody a letáčky, a, abych nezapomněl, přibalena je i svorka pro manipulaci se slotem na microSIM kartu.

Design telefonu je velmi podobný dalšímu produktu na trhu, kterým je LG Nexus 4. Obě zařízení mají totiž skleněná záda (minerální sklo Gorilla Glass) a pod tímto sklem je ukryta vrstva s prvky způsobujícími odlesky. Nexus 4 má však výraznější úpravu, v případě novinky není vzor až tak výrazný a samotné vzorování je také konzervativnější. Provedení telefonu se nese ve stylu unibody konstrukce. Přední i zadní strana je chráněna minerálním sklem Gorilla Glass 2. Naštěstí obě strany nijak výrazně nepřitahují mastnoty ani nemají sklon se výrazně upatlávat..

LG Optimus G – videopohled

Tělo novinky má napevno zabudovanou baterii Li-Pol s unikátní výrobní technologií zaručující životnost až 800 nabíjecích cyklů s plnou kapacitou, což má být více, než u konkurence. V rámci ucelenosti vzhledu a nenarušení linií už bohužel nezbylo místo pro slot na paměťovou kartu. Po stranách je telefon lemovaný černo-stříbrným líbivým rámečkem. Škoda jen, že není kovový. Dílenské zpracování telefonu je prvotřídní. Nikde jsem nenarazil na špatné lícování krytů, použité plasty jsou pevné a neprohýbají se. Celkově lze hodnotit Optimus G jako velmi solidně zpracovaný telefon, který v ruce působí hodnotně. Přesto budu mít několik výhrad.

Optimus G se v ruce nedrží příliš jistě a to díky hladkému skleněnému zadnímu krytu

Ačkoliv se k telefonům chovám s největší opatrností, přední ochranné sklo novinky již vykazuje množství škrábanců. Takové množství škrábanců v tak krátkém čase jsem u žádného jiného zařízení nikdy nezaznamenal. Jde vůbec o Gorilla Glass? Každopádně doporučuji na displej ihned po zakoupení nalepit ochrannou fólii, případně si zakoupit kryt.

Kde mne škrábance nepřekvapily, je zadní kryt, tam je jejich výskyt paradoxně ovšem v menší míře. Zvláštní, když telefon pokládám zády na rovný povrch. Spíše by tomu mělo být naopak. Cenu za největšího lapače škrábanců si s náskokem odnese pravděpodobně plastová krytka "chránící" optiku fotoaparátu. Přitom tato krytka je mírně zapuštěná v kovovém lemu, který ohraničuje samotný fotoaparát, k poškrábání by tak dojít nemělo. Nejsem si tak jist, jestli u sebe testované zařízení mám pár dní či několik let.

Zobrazovací schopnosti dotykového displeje jsou jedním slovem impozantní. Pozorovací úhly jsou příkladné a zobrazení barev a zejména vysoká úroveň jasu jsou bezkonkurenční. Barvy jsou živé. Připomenu jen, že dotykový displej má úhlopříčku 4,7 palce a zobrazovací technologie je TFT True IPS HD+ s rozlišením 768 x 1280 bodů. Tento typ TFT IPS displeje je zatím nejlepším této technologie na trhu, se kterým jsem se setkal.

Diskuze ke článku
Kneblis
Opět nádherný kousek, což se o vlajkových lodích od Samsungu nedá říci, protože postrádají designérský šmrnc a všechny vypadají úplně stejně.
skacelp
Pokud by to mělo v názvu "Samsung", tak by závěrečný odstavec zněl rozhodně veseleji. Pomalu, ale jistě začínám hledat fundovanější a hlavně objektivnější stránky ohledně mobilní komunikace.
Leon
Fakt velmi krasny telefon. Stale o tom premyslam ci ho nezoberiem :D skoda toho HD displeja. Ked sa nerozhodnem pre toto, a dizajn G2 bude podobny tomuto + bude mat senzorove tlacitka a 5 palcovy displej. Tak urcite G2 bude moj. To bude masaker telefon.
BysTri
Osobně si myslim, že Leon v životě neměl v ruce přístroj s rozlišenim větším než WVGA (800x480, pokud vubec toto) protože jinak by nenapsal to co napsal. Nic ve zlem.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze