Sbohem Exynosy, v Galaxy S23 budou procesory Snapdragon

15
Sbohem Exynosy, v Galaxy S23 budou procesory Snapdragon
Fotografie: Petr Vojtěch, mobilenet.cz
  • Informaci potvrdil finanční ředitel společnosti Qualcomm
  • Příchod nových modelů by mohl nastat v březnu

V posledních letech jsme byli svědky toho, jak Samsung rozděloval svět na dva tábory. Na mysli máme používání dvou rozdílných procesorů ve vlajkových modelech řady Galaxy S. Například v USA měly již vždy vrcholné verze čipsety od Qualcommu, ale na evropských trzích jsme měli smůlu a vždy museli vzít zavděk modely Exynos, které bývaly zpravidla o něco méně výkonné.

Tento nesoulad však s již opravdu vysokou pravděpodobností v příštím roce skončí. V aktuální zprávě Qualcommu to přímo naznačil finanční ředitel Akash Palkhiwala. Mimo jiné uvedl, že podíl Qualcommu byl u současné řady Galaxy S22 75 %, což koresponduje tím, že v Evropě byly modely s Exynosem. Palkhiwal však dodal, že zmíněný podíl v příštím roce u řady Galaxy S23 výrazně naroste a procesory od Qualcommu se objeví v modelech po celém světě. S největší pravděpodobností půjde o Snapdragon 8 Gen2. Potvrzují se tak dřívější spekulace.

Související články
Diskuze ke článku
Martin Jeřábek
Martin Jeřábek
No na dva roky, pak zase bude používat své ale jinak pojmenované.
Ben Ben
Ben Ben
Naposledy upraveno: 4. 11. 21:37
Chudáci hateři. Budou teď páchat sebevraždy... pač jim dojde munice 🤣 Ale jo. Cením. Snad to nezdraží o 5k.
Janek Fanek
Janek Fanek
Možná to tak bude a možná že ne. Pokud je známo, firma Samsung má v plánu podstatně rozšíření výroby skládacích zařízení a to může znamenat větší podíl Qualcomm. Je zřejmé, ne jenom publiku v Evropě ale i v USA, že firma Qualcomm se stala monopolem. To nejhorší co může běžného rozumného uživatele potkat , je dominance monopolního výrobce. Doufám, že kdysi asijský tygr Samsung, nepohřbí poslední možnost vlastní výroby SoC a zachová konkurenční prostředí.
Pc Wifi
Pc Wifi
pfff, QSD uz mame i v evropskem modelu a ne prvnim.. FE edice :o) 22FE asi nebude, tak neva, treba prijde nejaka motivace u S23, jen doufam ze ta baterka bude na tom lip...

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze