mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Odhalují se rendery Samsungu Galaxy S8 edge (10× aktualizováno)

autor:
,
Martin Fajmon
, vydáno:

Internet se pomalu plní informacemi o připravovaných TOP novinkách společnosti Samsung. Zaujmou velkými displeji, které se budou táhnout až do samotných okrajů, očekává se rovněž i nasazení nové hlasové asistentky a větší z obou modelů zřejmě nabídne i duální fotoaparát. Prozatím není zřejmé, jak to bude s přítomností stereo reproduktorů.

Aktualizováno 20. 1. 2017

Z internetu přicházejí další rendery, tentokrát očekávaného Samsungu Galaxy S8 edge. Větší z obou modelů by měl nabídnout duální fotoaparát, což naznačuje větší výřez na zadní straně, do kterého by se druhá čočka bez problémů vešla, u menšího z obou modelů přítomnost duálního fotoaparátu neočekáváme. Vypadá to tedy, že druhý snímač bude doménou pouze dražšího a většího z obou modelů.

Samsung Galaxy S8 edge Samsung Galaxy S8 edge
Samsung Galaxy S8 edge

Zajímavé jsou i boky renderu. Zde vidíme, že se objeví nové tlačítko, které by mohlo sloužit pro spuštění hlasové asistentky od Samsungu. K tomu přispívá fakt, že zámek obrazovky zůstává na svém místě, tedy vpravo. Otázkou je, zda-li Samsung nasadí moderní USB-C či microUSB konektor, rednery jsou v tomto ohledu dosti opatrné a i když by velikostně seděla i přítomnost USB-C, stejně tak se může jednat o běžný microUSB konektor. 3,5milimetrový jack konektor by měl zůstat zachován v původní podobě a na stejném místě.

Samsung Galaxy S8 edge
Samsung Galaxy S8 edge

Spekulace se vytvářejí také ohledně přítomnosti stereo reproduktorů. Zatímco Samsung Galaxy S8 by měl nabídnout podporu stereo reproduktorů (jeden na spodní, druhý na horní hraně), u Samsungu Galaxy S8 edge výřez na horní straně není patrný. Je tedy možné, že zatímco Galaxy S8 edge nabídne navíc duální fotoaparát, menší z modelů se bude zase pyšnit stereo reproduktory.

Samsung Galaxy S8 edge Samsung Galaxy S8 edge
Samsung Galaxy S8 edge

K oficiální premiéře nových Samsungů dojde zřejmě až 29. března 2017 na vlastní akci výrobce.

Aktualizováno 17. 1. 2017

Pokud jste se těšili, že se již koncem února dočkáte představení Samsungů řady Galaxy S8, nejnovější informace vás zřejmě zklame. Jihokorejský výrobce své novinky do Barcelony možná přiveze, nicméně neplánuje veřejné představení. Možná se tak bude opakovat lasvegaská situace kolem BlackBerry DTEK70. Každopádně nové spekulace zmiňují, že k oficiální premiéře nových Samsungů dojde až 29. března 2017 na vlastní akci výrobce. Do prodeje by se novinky na prvních trzích měly dostat v posledním dubnovém týdnu. Cena by pak měla startovat na částce pohybující se kolem 849 dolarů (21,5 tisíc Kč bez daně).

Postupně se nám také finalizuje podoba zařízení, neboť na dalším úniku fotografie je Samsung Galaxy S8 opět podobných tvarů a vzhledu, jako jsme viděli dříve. Zakřivený displej se tak dostane i na běžnou verzi, která má mít úhlopříčku displeje až 5,7 palců při zachování nijak velkého těla. Ostatně se o tom můžete přesvědčit níže v tomto článku.

Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8

Aktualizováno 16. 1. 2017

Serveru GSMarena.com se podařilo získat rendery chystaných Smasungů řady Galaxy S8. Jelikož budou oba modely disponovat zakřivením, upustí výrobce možná od označení edge a přejde na klasické Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus. Podstatné jsou však dnes rozměry, které unikají. Nové modely by měly maximálně využívat plochu čelní strany. Například Samsung Galaxy S8 by tak měl mít displej s úhlopříčkou minimálně 5,7 palce, avšak rozměrově bude velmi blízký současnému Galaxy S7. Dojde pouze k menšímu nárůstu v šířce. Větší verze Plus pak bude na výšku obdobně velká jako Galaxy S7 edge, avšak širší a s podstatně větší úhlopříčkou displeje. Podívejte se na porovnávající obrázky i tabulku.

Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8 a Galaxy S7 - rozměry
Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S7 Samsung Galaxy S8 Plus Samsung Galaxy S7 edge
rozměry 140,14 × 72,2 × 7,3 mm* 142,4 × 69,6 × 7,9 mm 152,8× 78,51 × 7,94 mm* 150,9 × 72,6 × 7,7 mm
velikost displeje 5,7 palců* 5,1 palců 6,3 palců* 5,5 palců

Poznámka: * – hodnoty s hvězdičkou nejsou oficiální

Na uniklých obrázcích může překvapit přítomnost micro USB konektoru. Stále se spíše předpokládá, že Samsung konečně nasadí nový USB-C konektor jako většina konkurence. Velmi tomu nahrává i fakt, že se konektor USB-C objevil na nedávno představených modelech řady Galaxy A (2017).

Samsung Galaxy S8 Plus
Samsung Galaxy S8 Plus a Galaxy S7 edge – rozměry

Aktualizováno 12. 1. 2017

Výrobci málokdy prozradí podobu své očekávané novinky předem. Minimálně rozměry a tvar však musí sdělit svým partnerům, kteří vyrábí příslušenství, aby jej stihli včas připravit. A právě touto cestou může dojít k únikům zajímavých informací. Výrobce odolných pouzder Ghostek zveřejnil nová pouzdra pro Galaxy S8 a částečně můžeme vidět i vzhled telefonu. Čelní stranu bude zřejmě opravdu více zabírat displej a pohltí tlačítka, která byla doposud vždy pod ním. Všimnout si lze také jen jednoho fotoaparátu. Tlačítko pro odemčení se také přesunulo z pravého na levý bok. Opět jsme tak o krok blíže finálnímu vzhledu, který však uvidíme zřejmě až na konci února v Barceloně.

Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S8
Samsung Galaxy S8 v odolném krytu

Aktualizováno 5. 1. 2017

Po delší době tu máme přísun obrazového materiálu, u nějž však nadále nemůžeme zaručit pravost. Na nové fotografii údajně vidíme chystaný Samsung Galaxy S8. Je patrné, že by výrobce displej natáhl na drtivou většinu čelní strany, což by znamenalo následující. Logo se přesune pod displej a zmizí hardwarové tlačítko pod displejem. Senzorové klávesy jsou možná schovány vedle loga výrobce, ale jde jen o čirou spekulaci.

Samsung Galaxy S8

Další informace konkretizuje možný termín zahájení prodeje. První trhy by se modelu Galaxy S8 měly dočkat 18. dubna. K představení tak dojde buď na veletrhu MWC 2017 nebo v průběhu března.

Aktualizováno 3. 1. 2017

S blížícím se představením Samsungu Galaxy S8 unikají informace o jeho dalších nových funkcí. Nyní se objevil snímek z prezentace, na které je zachycen režim Samsung Desktop Experience. Dle dostupných informací by nemělo o nic jiného, než režim Continuum známý z Windows 10 Mobile. Přepracovaný pro potřeby Samsungu a samozřejmě umožňující telefon s Androidem propojit s monitorem. Zdá se, že spojení bude zajištěno kabelem, zatímco skrze Bluetooth si uživatel připojí myš či klávesnici. Na velké obrazovce tak bude práce mnohem pohodlnější, a to především s ohledem na mlutitasking. Prozatím však nelze s jistotou říci, že se funkce opravdu dotkne již modelu Galaxy S8.

Samsung Galaxy S8

Aktualizováno 19. 12. 2016

U Samsungů řady Galaxy S8 se očekává mnoho zásadních inovací. Vše se však údajně také promítne do ceny. Dle finanční společnosti Goldman Sachs mají nároky výrobce na modely Galaxy S8 vzrůst o 15 až 20 % v porovnání s modelem Galaxy S7. Je tudíž nasnadě, že se může zvýšit i koncová cena pro zákazníka. Goldman Sachs rovněž předpokládá nasazení zcela nového hlasového asistenta, o kterém se již také spekulovalo.

Aktualizováno 8. 12. 2016

U chystaného Samsungu Galaxy S8 (edge) se již delší dobu spekuluje o zcela novém řešení čelní strany. Jihokorejský výrobce displej dost možná natáhne takřka na celou čelní plochu. Tím jej budeme moci zvětši, avšak aniž by narostly fyzické rozměry samotného telefonu. Případná změna se samozřejmě dotkne tlačítek pod displejem, která by se měla změnit na virtuální. Například klasická klávesa s domečkem by měla být umístěna těsně pod displejem a v případě potřeby se měnit. Jak by takové řešení mohlo vypadat, se můžeme podívat na designovém konceptu. Zda takto bude novinka vypadat, je však v tuto chvíli nejisté.

Samsung Galaxy S8 edge
Samsung Galaxy S8 edge - designový koncept

Aktualizováno 7. 12. 2016

Nejnovější informace týkající se Samsungu Galaxy S8 zmiňují jeden velmi neoblíbený krok. Vše nasvědčuje tomu, že se Samsung připojí k Lenovu a Applu a svůj budoucí vlajkový model ochudí o klasický 3,5mm jack konektor pro poslech hudby. Pokud budete chtít využívat stávající drátová sluchátka, budete potřebovat redukci z USB-C konektoru, kterým bude řada Galaxy S prvně vybavena. Malou náplastí může být snad jen fakt, že by měl Samsung zachovat bezdrátové nabíjení. Důvodem k odstranění jack konektoru navíc údajně nemá být honba za co nejmenší tloušťkou, ale zvětšení prostoru pro baterii.

Samsung Galaxy S7 Samsung Galaxy S7 Samsung Galaxy S7 Samsung Galaxy S7
3,5mm jack konektor jsme na řadě Galaxy S letos viděli možná naposledy

Aktualizováno 6. 12. 2016

Se stále se přibližujícím příchodem nové řady Galaxy S8 uniká více a více informací. Níže se můžete dočíst o velkorysých pamětích a již dříve se spekulovalo o zajímavě řešených displejích. Nově se objevují spekulace týkající se zvuku. Modely Galaxy S8 a S8 edge by měly nabídnout dva reproduktory od známé značky Harman. Nejde o nic nemožného, neboť Samsung nedávno společnost Harman odkoupil za 8 miliard dolarů. Pravděpodobnost, že se na budoucích modelech dočkáme stereo reproduktorů, je tudíž značná. Nezodpovězenou otázkou zůstává, jak reproduktory Samsung vyřeší. V ideálním případě bychom pro alespoň nějaký stereo efekt viděli reproduktory na čelní straně.

Původní informace z 28. 11. 2016

Samsung Galaxy S7

O Samsungu Galaxy S8 neslyšíme prvně a například nedávno se objevily informace o dvou různých velikostech. Chystaná osmá generace má mít podstatně větší displeje, avšak fyzické rozměry zařízení se měnit nemají. Jihokorejský výrobce by tak displeje zřejmě natáhl na téměř celou čelní plochu. K těmto spekulacím se nyní připojují i informace ohledně pamětí. Současný modely řady S7 si můžete pořídit pouze s 32GB úložným prostorem, byť na několika trzích je v nabídce i dvojnásobná kapacita. Operační paměť pak disponuje 4 GB.

TIP! Samsung prozradil informace o hlasovém asistentu v Galaxy S8

Nové modely řady Galaxy S8 mají být mnohem velkorysejší. Maximální úložná kapacita by měla činit 256 GB, čímž by se Samsung vyrovnal Applu. Na druhou stranu hodlá Samsung údajně zachovat i slot pro paměťovou kartu, díky čemuž by o úložný prostor rozhodně neměla být nouze. V případě operační paměti dojde k nárůstu na 6 GB, ačkoliv to nijak zásadně není zapotřebí. V případě operační paměti vše závisí spíše na její práci a i současné vrcholné Samsungy hospodaří s operační pamětí velmi dobře. Stále jde však pouze o nepotvrzené informace, které se mohou měnit. Veletrh MWC 2017 totiž začíná až koncem února.

Zdroje: techtastic.nl, sammobile.com, phonearena.com, choicenews.co, sammobile.com, allaboutwindowsphone.com, gsmarena.com, gsmarena.com

Tagy článku: ,

Související články

Podívejte se na nový Touchwiz v Galaxy Note 7 (galerie) | vydáno
25
Samsung Galaxy Note 7 máme v redakci: unboxing a fotogalerie | vydáno
33
Samsung začíná připravovat Android 7.0 pro modely Galaxy S6 | vydáno
3

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

když měl note 7 USB-C tak proč by ho neměla mít S osmička alala
Koruna uz možná poleze dolu, tak to nejspíš nebude az tak hrozny. Marduch
To mi chcete říct, že cena s8 bude 25 tisíc ? To bych možná pochopil u s8 plus, ale tohle je šílený, tím pádem s8 plus bude tak za 30 litrů. Honza
Začíná to být čím dál větší nuda.Podle mě jen blázen poslední dobou kupuje úplně nové vlajkové lodě.Stačí naprosto v pohodě minulá generace,nejen že výrazně ušetříte ale i výkonem a funkcema je pořád v pohodě. Tomason
Sice to sem tolik nepatří, ale dorazila aktualizace na S7 a S7 edge. Nemáte někde informace o kolik se zmenší nebo zvětší interní paměť zda má cenu vůbec instalovat??? František Zbořil
Ne ještě jinak tohle je z tweetru: Tohle od DBS: https://www.concept-phones.com/lg/lg-g6-concept-rendered-latest-leaks-features-quad-hd-189-screen-video/ Martin
Nee to je od DBS. Martin
Odpovíš mi konečně,jakej máš ty mobil ?? Tom
To jsi kreslil v malování? :-) X zeit
Nebude. Mobil musí mít 130 na výšku. Honza7521

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 86 příspěvků

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenze1Recenze Honor 6X: evoluce správným směrem
vydáno |
Michal Šrajer
| recenze
Pouhé 3 týdny uběhly od představení nového Honoru 6X na letošním veletrhu CES. Tento zástupce střední třídy se tak stává prvním letošním modelem čínského výrobce, který již tradičně utočí skvělým poměrem ceny a výbavě, kde nechybí 5,5palcový Full HD displej, nový procesor, kovové tělo a především duální fotoaparát, který za ty peníze nemá konkurenci. Odpovídá to skutečnosti?