S Google Mapami snadněji zaparkujete, novinka je dostupná také v Praze

S Google Mapami snadněji zaparkujete, novinka je dostupná také v Praze
2
  • Google vylepšil ve svých mapách možnosti parkování
  • Kromě znázornění zaplnění vás k parkovišti může také navigovat

Dnešní navigace vás spolehlivě navedou na místo určení a problém pro ně nepředstavují ani uzavírky či náhle vzniklé kolony. Po příjezdu však vždy musíte svůj vůz někde zaparkovat, což bývá často těžší a těžší. Parkoviště jsou malá a přeplněná. V Google Mapách již od začátku roku funguje pomocník, který vám sdělí, jak moc je vámi vybrané parkoviště zaplněné. Tato funkce byla přístupná ve vybraných městech v USA a nově se rozšířila do dalších měst, převážně v Evropě. Dočkali se též čeští řidiči, když mezi městy nalezneme Prahu.

Google Mapy

Uživatelé Google Map v USA se mohou nově na vybrané parkoviště nechat navigovat. Stačí jej přidat do své trasy. Google Mapy vše propočítají a po zaparkování automaticky přepnou na pěší navigaci, která vás případně dovede až do cíle, pokud je o něco dále než parkoviště. Svá oblíbená parkoviště, či spíše často využívaná,si pak můžete umístit do seznamu. Zda a kdy se novinka objeví i u nás, je v tuto chvíli předčasné odhadovat.

Stáhnout Google Mapy

Google Play (zdarma) App Store (zdarma)

Zdroj: blog.googl

Diskuze ke článku
Marek
Dovoluji si upozornit na to, že zdroj, ze kterého čerpáte, Prahu mezi městy uvádí.
,, *Parking difficulty icons are now available in the following cities: Alicante, Amsterdam, Copenhagen, Barcelona, Cologne, Darmstadt, Dusseldorf, London, Madrid, Malaga, Manchester, Milan, Montreal, Moscow, Munich, Paris, Prague, Rio de Janeiro, Rome, Sao Paulo, Stockholm, Stuttgart, Toronto, Valencia, Vancouver"
Michal Pavlíček
Děkuji za upozornění, máte pravdu. Článek upraven.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze