Vodafone 860 Smart II
recenze

Vodafone 860 Smart II

Chameleon s Androidem
105

Obliba levných telefonů byla, je a dozajista i nadále bude velká. Vědom si toho je i Vodafone, který již takřka pravidelně do své nabídky nasazuje „vlastní“ chytrý telefon za pár korun. Letošní model ozvláštnil pořádnou porcí výměnných krytů a vylepšení se konečně dočkal displej. Jaký je Smart II a vyplatí se jej zakoupit místo konkurence od renomovaných výrobců jako Samsung, LG nebo Sony?

Vodafone 860 Smart II - oficiální fotografie

Třetí rok, třetí levný model pyšnící se logem Vodafone na svém těle. A znovu stejně osvědčená taktika. Nabídnout za co nejnižší cenu maximální výbavu, o které se veškeré konkurenci může jen zdát. Zatímco loni si Vodafone model objednal u výrobce Huawei, pro letošek dostal šanci Alcatel, respektive čínská společnost TCL, která Alcatel vlastní. Žádné zásadní změny ve výbavě očekávat nelze, nicméně základ mající každý telefon s Androidem se koná i tady. Podaří se tedy s pomocí nízké ceny Smartu II prorazit? Na to se pokusíme najít odpověď dnešní recenzi.

Technické parametry Vodafone 860 Smart II

Kompletní specifikace
Konstrukce109 × 58 × 12,3 mm, 120 g, konstrukce: klasická, odolnost: ne
DisplejTFT TN, 3,2" (480 × 320 px), dotykový: kapacitní
Fotoaparátano, 3,2 Mpx (2 048 × 1 536), LED dioda, video: ano (640 × 480 px, 20 FPS)
ChipsetCPU: 1×832 MHz
PaměťRAM: 512 MB, vnitřní paměť: 150 MB, paměťové karty: microSD
Datové funkceHSPA: 7,2 / 5,76 Mb/s, LTE: ne, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n, Bluetooth: 2.1, NFC: ne
Operační systémAndroid 2.3
Navigacevestavěná GPS: ano (A-GPS), Google Mapy
Akumulátor1 200 mAh, bezdrátové nabíjení: ?
Dostupnostčerven 2012, 2 500 Kč

Obsah balení

V základním balení se nacházejí samozřejmě všechny standardní propriety jako pecková sluchátka, USB kabel a nabíječka s krátkým kablíkem, na jehož konci je klasický USB konektor. Kromě toho ale počítejte se čtyřmi barevnými kryty. Ty ale nejsou ledajaké. O tom si ale řekneme až v následujících řádcích.

Prodejní balení

Vodafone Smart II – videopohled

Design a konstrukce: svět plný barev

Na první pohled působí Smart II vcelku sympaticky, ale zároveň nijak inovátorsky. Oblé tvary a malá velikost se ale bude líbit ženám či dětem, kterým je tento telefon nepřímo určen. Výška činí 109 milimetrů, šířka 58 milimetrů a tloušťka 12,3 milimetrů. Spolu s hmotností 120 gramů telefon opravdu velmi dobře padne do ruky. V tomto ohledu panuje naprostá spokojenost.

Smart II působí sympaticky

Oživujícím prvkem číslo jedna je tmavě stříbrný proužek, který se nachází na bocích a zasahuje až na čelní stranu. Mnohdy je takovýto prvek vrcholem originality. To však neplatí pro Smart II. Vodafone totiž stejně jako loni sází na oblíbenost výměnných krytů. Zapomeňte ale na doposud známý princip, kdy jste prostě nasadili kryt jiné barvy. Kdepak, Vodafone šel dále. Zadní kryt se skládá ze dvou částí - obvodové a středové. V základní balení naleznete čtyři obvodové a čtyři středové části, které můžete libovolně kombinovat. Můžete tak popustit uzdu fantazie a nechat vzniknout méně či více šíleným kombinacím. Na popis výsledného dojmu slova nestačí, a proto vás odkáži na fotografie, ve kterých jsme vyzkoušeli všechny barevné kombinace.

Barevné kombinace v základním balení
Celkem můžete vytvořit 16 různých kombinací

Čelní stranu zabírá z větší části displej, nad kterým je logo Vodafone a nezbytné senzory. Na přední kamerku už se nedostalo. Pod displejem operuje klasická čtveřice podsvětlených senzorových kláves. Zleva jde o domeček, menu, zpět a hledání. V pravém rohu se krčí mikrofon. Rozestavění prvků po obvodu je ryze klasické. Na horní straně tak má své místo odemykací klávesa spolu s 3,5 mm jack konektorem a v této části rovněž hledejte místo pro váš nehet při sundávání krytu. Pravý bok pak ubytovává dvojtlačítko regulující hlasitost a poněkud překvapivě i hardwarovou spoušť fotoaparátu. Poslední chybějící prvek, bez kterého by to jednoduše nešlo, je na spodní straně. Jistě všichni víte, že mám na mysli microUSB konektor.

Překvapivě se dostalo na hardwarovou spoušť fotoaparátu

Zadní strana je sama o sobě zvláštní, zejména zvolíte-li nějakou odvážnější kombinaci krytů. V broušeném proužku v horní části je zakomponován hlasitý reproduktor, LED dioda a čočka fotoaparátu.

Zadní strana může vypadat velmi neobvykle

Kvalita konstrukčního zpracování je na velmi dobré úrovni a opravdu nikde nic nevrže. Zvědav jsem byl především na zadní kryty. Jejich nasazování totiž vyžaduje poměrně dost síly. Nicméně ani po několikáté výměně neztrácejí pevnost a drží na svém místě jako přibité. Za to patří výrobci velká pochvala, a to o to více, že se jedná o levný model z kategorie, kde kvalitní zpracování rozhodně není samozřejmostí.

Diskuze ke článku
kaktuszusa
Dobrý den,zase kvalitně zpracovaná recenze,mohli byste mít vlastní pořad :-) Jednak k telefonu,je to šunt,nemá ani poznámky.... Jednak srovnání s telefony.... Huawei mám,je to kvalitní telefon,ale myslím si že za tu nepatrně vyšší cenu stojí Huawei za to.
Luboš
Dobrý den, velmi dobře zpracovaná recenze, opravdu by jste mohl mít svůj vlastní pořad :)
Pavel
Dobrý den, základní balení obsahuje ještě 2 GB microSD kartu. Jinak recenze skvělá - jako vždy.
Medzik
Mě trochu chybí videopohled, kde by bylo vidět jak rychle telefon běhá.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze