Asset 1Vše z veletrhu CES na jednom místě
Google Pixel 4
recenze

Google Pixel 4

Vyplatilo se čekání na dokonalost?
46

V pořadí již čtvrtá generace Pixelů přináší moderní 90Hz OLED displej a vylepšení se konečně dočkal i fotoaparát na zadní straně, který je nově duální. Vyplatilo se potenciálním zákazníkům jednoleté čekání a poučil se Google ze svých předchozích chyb?

Na příchod nových Pixelů 4 jsme byli připravováni nesčetným množstvím úniků (o které se nezřídka postaral samotný Google) několik měsíců dopředu. Referenční smartphony od internetového giganta i letos přicházejí ve dvou velikostech, které se chlubí moderním 90Hz displejem a konečně i vícenásobným fotoaparátem, kterému Google tak sveřepě odolával. O menším Pixelu 4, který jsem důkladně testoval, vám rád prozradím více v následující recenzi.

Google Pixel 4 – videorecenze

Technické parametry Google Pixel 4 64 GB

Kompletní specifikace
Konstrukce147,1 × 68,8 × 8,2 mm, 162 g, konstrukce: klasická, odolnost: IP68
DisplejOLED, 5,7" (2 280 × 1 080 px)
Fotoaparát12,2 Mpx (4 032 × 3 024), LED dioda, autofocus, video: 3 840 × 2 410 px, 30 FPS
ChipsetQualcomm Snapdragon 855, CPU: 1×2,88 GHz + 3×2,42 GHz + 4×1,8 GHz, GPU: Adreno 640
PaměťRAM: 6 GB, vnitřní paměť: 64 GB, paměťové karty: ne
Datové funkceHSPA: 42 Mb/s, LTE: ano, Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth: 5.0, NFC: ano
Operační systémAndroid 11
Akumulátor2 800 mAh, bezdrátové nabíjení: ano
Dostupnostlistopad 2019, 21 990 Kč
Za zapůjčení Pixelu 4 děkujeme společnosti CZC.cz, kde si telefon můžete zakoupit.

Obsah balení: sluchátka zde nehledejte

Uvnitř typické bílé krabičky, na jejíž horní části je vyobrazena zadní strana Pixelu, najdeme kromě telefonu rovněž 18W nabíjecí adaptér, kabel USB-C/USB-C a praktickou redukci z USB-A na USB-C. Redukci z USB-C na 3,5mm jack stejně jako ochranné pouzdro nebo snad sluchátka byste zde však bohužel hledali marně.

Google Pixel 4
Líbilo se nám
 • redukce z USB-A na USB-C
 • moderní USB-C/USB-C kabel
 • 18W nabíjecí adaptér
Nelíbilo se nám
 • další příslušenství by přišlo vhod

Konstrukční zpracování: krásně kompaktní

Nové Pixely 4 jsou nabízeny hned ve třech barevných variantách s pro Google typickým označením – černé „Just Black“, oranžové „Oh So Orange“ a testované bílé „Clearly White“. Právě recenzovaná barevná kombinace se vyznačuje hravým designem někomu připomínajícím pandu, který podtrhuje oranžové vypínací tlačítko. Se svými kompaktními rozměry 147,1 × 68,8 × 8,2 milimetrů a hmotností 162 gramů se navíc jedná o jeden z nejmenších telefonů, které jsem v poměrně dlouhém časovém úseku používal. Důležité je, že právě díky tomu je ovládání jednou rukou nejen možné, ale také pohodlné, což se dnes příliš často nevidí.

Google Pixel 4

Ochranu telefonu zajišťuje sklo Gorilla Glass 5, které najdeme na přední i zadní straně, a také černý hliníkový rámeček. Ve srovnání s Pixelem 3 je nový Pixel 4 o 0,3 milimetru tlustší, osobně se mi však díky ne tak přílišně zaobleným bokům drží ještě o něco pohodlněji. Skleněná záda mají příjemnou povrchovou úpravu a na rozdíl od většiny dnešních smartphonů na nich neulpívají otisky. Samozřejmostí je také zvýšená ochrana IP68 či možnost aktivovat Google Asistenta vyvinutím tlaku na rámečky. Tímto způsobem je pochopitelně možné aktivovat i jinou funkci (například spustit fotoaparát).

Bezdotykové ovládání jsem v praxi používal spíše pro demonstraci toho, co Pixel 4 dokáže.

Při srovnání s Pixelem 3 si také určitě všimnete absence poměrně tlusté brady. Co zde však stále najdeme, je horní rámeček, v němž se skrývá 8megapixelová selfie kamerka, ale také řada důležitých senzorů, z nichž tím nejzajímavějším je speciální radar pro bezdotykové ovládání Motion Sense. Takto ovládat můžete například aplikaci Spotify, ztišit budík nebo přiblížit ruku k telefonu, abyste si prohlédli notifikace. Fungování tohoto senzoru (alespoň v době testování) není vždy 100%, ve většině případů se však zadaří a telefon pochopí, co po něm žádáte. Důležité je také mávnout dlaní správnou rychlostí (ne moc pomalu) a ve správné vzdálenosti (ne příliš daleko). Bezdotykové ovládání jsem v praxi používal spíše pro demonstraci toho, co Pixel 4 umí, než kvůli tomu, že by mi to přišlo praktické. Využití si však lze představit například při vaření, kdy máte ušpiněné ruce a chcete přepnout na další skladbu či v řadě dalších situacích. Když Google zapracuje na spolehlivosti a rozšíří možnosti použitelnosti, může se jednat o velmi zajímavou konkurenční výhodu. Pro zajímavost rovněž dodám, že pokud byl telefon v režimu „Letadlo“, Motion Sense nefungoval, a to i přesto, že jsem byl připojen k Wi-Fi.

V horním rámečku jsou také senzory pro rozpoznávání obličeje, které spolehlivě funguje i ve tmě. Nejedná se sice o nejrychlejší rozpoznávání obličeje, se kterým jsem se setkal, telefon vás však nenechá ani zbytečně čekat. Zároveň se jedná o jediný biometrický způsob ověření uživatele, jelikož je kapacitní čtečka otisků prstů, zdá se, nenávratně pryč. V horním rámečku je však na rozdíl od spodní části displeje stále hlasitý reproduktor. Vedle USB-C jsou pak dva průřezy, pod levým se skrývá mikrofon pro telefonní hovory a pod pravým právě přemístěný hlasitý reproduktor. Zbývá jen dodat informace o šuplíčku pro nanoSIM kartu (telefon podporuje také eSIM) a dvojici standardních tlačítek na pravém boku, která mají příjemný stisk a umístění, na které si bez problémů zvyknete.

Líbilo se nám
 • praktický povrch zad
 • líbivý design
 • kompaktní rozměry i hmotnost
 • inovativní radar
 • spolehlivé rozpoznávání obličeje ve všech světelných podmínkách
 • ochranné sklo Gorilla Glass 5
Nelíbilo se nám
 • absence čtečky otisků prstů
Diskuze ke článku
MD
Po loňském povedeném modelu jsem to chtěl letos poprvé zkusit a nahradit svůj S10e něčím dalším "kompaktním". Těch kompromisů je ale tolik, že bych to s tím telefonem nevydržel ani dva dny :-)

Recenze jako taková mi přišla hodně odfláknutá a narychlo sešitá horkou jehlou, což u autora nebývá zvykem.
Xxx
Kdyby Google nasadil větší baterii okolo 4.000 mAh, bylo by to o něčem jiném...

Dále tady jsou takové maličkosti jako - UFS 2.1 namísto 3.0, WiFi 5 a 6 už ne, 4K video jen při 30 FPS a pouze na zadní kameře, žádný ultrawide senzor, limitace 90Hz displeje a tak dále...

Těším se, co přinese Pixel 4a... Taková představa, to by si ale podřezali větev - Pixel 4a = hlavní kamera z Pixelu, Snapdragon 865, 6 GB RAM, 128 GB úložiště, 5.000 mAh baterie, čtečka na zádech, 5.8 palcový OLED s malými rámečky a stereo za 399 USD - ale hlavně - začít Pixely konečně prodávat ve více zemích - Google se pak strašně diví, že se to neprodává, je to velká škoda :(
kleinak
Vlastnil jsem Pixel 2 a teď mám Pixel 3 a jako uživatel můžu s klidným srdcem říct, že Pixel 4 se prostě Googlu nepovedl.
Když to porovnám s Trojkou, kterou jsem koupil před 3 měsíci za 11tis z druhé ruky, tak mi toho Pixel 4 na víc moc nenabízí, přechod z Dvojky na Trojku byla lepší volba.
O přechodu na Pixel 4 ani nemá cenu uvažovat.
A kdo se bojí kupovat telefon ze zahraničí, ať nemrčí, že tady nejde sehnat.
Šedivky kupuji již několik let, ať to byla N8, nebo N808, nebo L1020, L950 z druhé ruky, Pixel 2 i 3 z druhé ruky, ale vždy se záručákem, nikdy jsem neměl problém, telefon jsem většinou prodal dál. Toť moje zkušenost.
Pepa
2 dny doma P4 XL. Displej, rychlost systému, zpracování, face scanner je fakt špička.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nejživější diskuze