mobilenet.cz
mobilenet.cz
mobilenet.cz mobilenet.cz mobilenet.cz

Přes Messenger a WhatsApp se odešle až 60 miliard zpráv denně

autor:
, vydáno:

Facebook Messenger a WhatsApp jsou nejpoužívanější komunikační aplikace a těší se velkému úspěchu. Na včerejší konferenci vývojářů F8 se Facebook, pod který oba komunikátory patří, pochlubil s čísly, která dosvědčují jejich obrovskou popularitu. Za den se přes ně odešle 60 miliard zpráv.

Není divu, že se s takovýmto úspěchem Facebook chlubí. V lednu minulého roku se samotný WhatsApp chlubil s 30 miliardami. Už v té době SMS zprávy pokulhávaly o celých 10 miliard. Po spojení je tedy značný nárůst Messengeru i WhatsAppu jasný, avšak otázkou zůstává, jak jsou na tom SMS zprávy nyní.

TIP: Facebook přidává do Messengeru možnost zahrát si bastketbal

WhatsApp Messenger

TIP: WhatsApp zvyšuje bezpečnost novým šifrováním

Protože se veškerá komunikace přesouvá na internetovou úroveň, jsou klasické hovory a SMS čím dál častěji opomíjeny. Odpovídá tomu i obrovské množství uživatelů, kteří internetové komunikaci propadli. WhatsApp přinesl Facebooku přibližně 300 milionů aktivních uživatelů, kteří se přidali k téměř 200 milionům uživatelů Messengeru. Doba tradičních SMS a hovorů tedy skončila, otázkou je chvíle, kdy nadobro zmizí v propadlišti dějin.

Stáhnout Facebook Messenger

Google Play (zdarma)App Store (zdarma)Windows Phone (zdarma)Microsoft Store

Stáhnout WhatsApp Messenger

Google Play (zdarma)App Store (zdarma)Windows Phone (zdarma)BlackBerry World (zdarma)

Zdroje: phonearena.com, theverge.com

Tagy článku: , ,

Související články

Závažná chyba ve WhatsAppu: hackeři mohli mít přístup k fotografiím | vydáno
3
WhatsApp umožní hledat a posílat animace ve formátu GIF | vydáno
4
WhatsApp protáhl podporu pro OS BlackBerry o půl roku | vydáno
20

diskuze ke článku (nejnovější příspěvky)

Myslím, že klasické volanie aj sms tu budú ešte veľmi dlho, zatiaľ čo appky prichádzajú a odchádzajú. Kľudne by som sa o to stavil. ;-) mato
Já bych neřekl, že éra telefonování a sms skončila. To je pánové v mobilenetu ještě vzdálená hudba budoucnosti Tar
Já bych to s tou popularitou Facebook aplikací zas tak skvěle neviděl. Whatsapp byl populární i bez celého Facebooku a to že chce teď pan majitel sežrat koláče na kterých neměl v podstatě zásluhy je trapný. Spousta uživatelů Whatsappu jsou akorát pěkně naštvaný že to tak dopadlo a dostalo se to do práce Facebooku. Jinak od nich v mým telefonu nebude nikdy žádnej sociální průjem ani trapnej ošklivej Messenger. Mám na tu firmu doslova alergii. Neustále se bavím u všech případů kdy někdo díky nim někoho okradl nebo jakkoliv obtěžoval a zneužil. Lidi jsou dementi a co tam na sebe jsou schopný říct a jak se tam chovají, dobře jim tak. Standa

zobrazit celou diskuzi přidat názor

celkem 3 příspěvky

další zajímavé články na mobilenet.cz

recenze2Recenze HTC U Ultra: ani tři trumfy nejsou spásou
vydáno |
Michal Pavlíček
| recenze
Tchajwanské HTC je výrobce, kterého se nebojíme nazvat nezmarem. Ačkoliv neprožívá zrovna vydařená léta, vždy se snaží přinést co nejlepší telefon. Je to případ i letošního roku a modelu U Ultra. Ten chce zaujmout stylovým vzhledem, dvěma displeji či důrazem na kvalitní zvuk. Navrch přihazuje výkonný hardware a nového asistenta.
15Apple akademie: jak prodloužit výdrž iPhonu?
vydáno |
Michal Marek
| článek
iPhone je, podobně jako další moderní smartphony, mimořádně výkonný a chytrý. Inteligentní funkce ovšem často vyžadují využívání různých senzorů, připojení k internetu i třeba zjišťování polohy, což je náročné na energii a uživatel brzy zjistí, že za výkon a funkčnost smartphonu platíme svou cenu – telefony musíme prakticky denně nabíjet.
11Retro: Sony Ericsson T610 – švédsko-japonská legenda
vydáno |
Michal Pavlíček
| článek
Celou jednu dekádu fungovalo spojení švédského Ericssonu s japonským Sony. Během této nezanedbatelné doby jsme se dočkali hned několika povedených telefonů, které se nesmazatelně zapsaly do mobilní historie. Bezpochyby se mezi ně řadí také kultovní Sony Ericsson T610, který před téměř 15 lety zaujal vzhledem i výbavou.