Pražské metro se dočká pokrytí signálem

Pražské metro se dočká pokrytí signálem
16
  • Dozorčí rada Dopravního podniku hl. m. Prahy dnes odsouhlasila smlouvu s mobilními operátory na pokrytí metra mobilním signálem
  • Chystaná smlouva je na 20 let a operátoři Praze zaplatí částku 120 milionů korun bez DPH
  • Signálu ve všech stanicích bychom se měli dočkat do roku 2022

Jako první bude signálem pokryta část trasy metra C v úseku Roztyly – Muzeum do konce října tohoto roku, přičemž pilotní projekt, který bude hotov do 15. září letošního roku, bude obsahovat celkem tři stanice a tři tunelové úseky. Celková síť pražského metra bude pokryta do roku 2022.

„Jsem ráda, že to co se slibuje Pražanům už mnoho let, se konečně stane realitou a dohodu na pokrytí metra mobilním signálem se nám s konsorciem mobilních operátorů podařilo dojednat. Do konce října tohoto roku bude mobilním signálem pokrytý úsek linky C Muzeum – Roztyly, takže celkem se jedná o 8 stanic. Celé metro bude pokryto nejpozději do roku 2022", uvedla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

„Podařilo se dotáhnout složitá jednání s operátory a konečně můžeme splnit sen Pražanů o signálu v metru. Výsledek jednání považuji za velký úspěch, protože ještě před několika lety požadovali operátoři za instalaci signálu v metru nemalé peníze. Díky vyjednávání jsme vše dotáhli do stavu, že cestující budou moci v metru telefonovat a využívat datové služby a Praha navíc získá významné finanční prostředky“, řekl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

Operátoři budou moci instalovat potřebnou technologii vždy tři a půl hodiny v noci, aby nebyl narušen provoz metra. I proto si celé pokrytí vyžádá delší časový úsek, konkrétně zhruba 4 roky.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze ke článku
Absolut NoFak
Teď to bude o strach, když ve vagónu nastartuje třeba deset Lagsungů Detonote.
Luboš
Ach jo tak přijdeme o jedno z malá míst kde idioti ne řvou do telefonu.
figura
Ještě, že máme jednou za čas volby...
Bobr
jako by nestačila wifina, ale zase proč ne. Jen v tom moc nevidím smysl.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze