Potkáme Google Auto na silnici už v roce 2020?

1

Na právě probíhající Auto Show v americkém Detroitu se mimo jiných automobilových novinek světových značek probírají také vozy, kterých se na silnicích teprve dočkáme. Ke slovu se zde dostal i zástupce společnosti Google, který se rozpovídal o jejich robotickém autě. Dočkáme se ho v roce 2020?

Ke slovu se na konferenci Automotive News World Congress v americkém Detroitu dostal Chris Urmson, ředitel vývoje robotických aut ve společnosti Google. Mimo jiné prozradil, že Google oslovil velké automobilky v čele s Fordem, Generals Motors, Toyotou a dalšími s ohledem na uvedení samotného vozu, které Google plánuje na rok 2020. Dozvěděli jsme se také, že Google své robotické auto netestuje v zimních podmínkách, tudíž se počítá, že první trhy, na kterých se Google Auto objeví budou spíše jižnější státy.

Google na svém robotickém autě spolupracuje s celou řadou různých firem. Například laserový radar dodává společnost Bosch a baterie LG Chem. Dále se na vývoji podílí také výrobce pneumatik Continental a veškeré čipy zabudované ve voze dodává NVIDIA. Větší část systému funguje na Linuxu.

Google Auto

Všeobecně se ví, že problémem samořídících vozů nebude technologie ani bezpečnost, ale právní stránka. I o tomto tématu Chris Urmson mluvil: „Nemyslím si, že právní stránka bude velká překážka. Samořídící auta jsou zákonem povoleny v mnoha státech, jako je Nevada, Florida, Michigan a Californie. Věříme, že v blízké budoucnosti je budou další státy následovat.“ Dále s také zmínil, že Google stále neví, zda bude vyvíjet samořídicí auta a následně je prodávat nebo se zaměří pouze na vývoj systému, který pak budou prodávat samotným automobilkám.

Robotická auta od Googlu najela v průběhu testování již více jak 1,1 milionu kilometrů bez výrazné nehody. V pár případech, kdy došlo ke kolizi byla vina na straně lidského faktoru.

Zdroje: freep.com, theverge.com

Diskuze ke článku
Smisekcz
Doufám, že nepotkáme.Kdo zná OS Android, ví, že tento projekt auta skončí pro mnohé smrtí.

Načíst všechny komentáře

Přidat názor

Nechcete být anonymní? Přihlašte se

Nejživější diskuze